Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Публикувай отговор
masterkar
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Фев 2018 10:48
Местоположение: София

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от masterkar » 04 Мар 2018 10:58

Не мисля аз да го монтирам. Искам само да си поръчам необходимите неща и да отида на майстор за доработката.
Прочетох, че при някои модели се налага доработка - прекарване на необходимите кабели от-до волан, от-до спирачка и от-до контролния модул. Но как да разбера за кои модели се налага това и по-конкретно за моята кола дали ще е необходимо?

masterkar
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Фев 2018 10:48
Местоположение: София

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от masterkar » 05 Мар 2018 11:10

Тук е описана процедурата за Аурис.
http://taclub.ru/index.php?showtopic=338
Не изглежда сложно - ще пробвам сам след получаване на лостчето.

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от WoLF » 05 Мар 2018 11:33

Това е най-простия вариант... Абслолютно същата процедура, както при Приус-а, но без смяната на спирачната машинка boxed.gif И без този външен линк доста колеги са писали в темата как са го монтирали(моето описание е на 53та страница) :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

karabadabar
Мнения: 23
Регистриран на: 13 Фев 2018 13:56
Местоположение: Благоевград

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от karabadabar » 06 Мар 2018 20:36

Така.. Моят монтьор ми каза, че имам всичко, като оборудване при съединителя и само със слагането на лоста ще стане. Свърза го както е указано за toyota corolla verso, събра волана и след като закачи акумулатора и запалим колата, при цъкането на лостчето светна лампучката cruise, обаче нещо при движение и опит да го задействаме не става. Когато съм само на контакт cruise не свети. Та въпроса ми е, дали не трябва да ми се пусне софтуерно нещо за да работи? Или къде може да бъркам. Toyota corolla verso бензин 1.8 2008 sol

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от miso25 » 07 Мар 2018 15:45

Нищо софтуерно не се пуска. Предполагам си прочел как точно се ползва? Над определена скорост някъде около 40км/ч сработва тоест под определена скорост и да го натискаш функцията не работи.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

karabadabar
Мнения: 23
Регистриран на: 13 Фев 2018 13:56
Местоположение: Благоевград

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от karabadabar » 07 Мар 2018 16:18

miso25 написа: Нищо софтуерно не се пуска. Предполагам си прочел как точно се ползва? Над определена скорост някъде около 40км/ч сработва тоест под определена скорост и да го натискаш функцията не работи.
Прочетох как се активира, бях в тойота да го пробваме, но не става. Светва таблото, но не функционира. Уж имам всичко необходимо по педалите като джаджи... Незнам направо ще полудял с тази екстра. Прави ми впечатление, че при подаване на контакт първоначално не свети, като другите лампички, светва чак като натисна on/off бутона. Незнам вече къде и какво да направя.

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от gimara » 07 Мар 2018 17:28

karabadabar написа: Незнам вече къде и какво да направя.
На първо време, залегни и огледай педала на съединителя. Трябва да има един ключ долу и един горе на педала. После докладвай. Как изглежда този ключ, виж назад в темата.

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от miso25 » 07 Мар 2018 19:08

karabadabar написа: Прочетох как се активира, бях в тойота да го пробваме, но не става. Светва таблото, но не функционира. Уж имам всичко необходимо по педалите като джаджи... Незнам направо ще полудял с тази екстра. Прави ми впечатление, че при подаване на контакт първоначално не свети, като другите лампички, светва чак като натисна on/off бутона. Незнам вече къде и какво да направя.
Когато подаваш контакт не свети така трябва да бъде. Нещо не правиш както трябва.... Като стигнеш определена скорост натискаш надолу лоста нали?
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
vencinekoi
Мнения: 11
Регистриран на: 27 Сеп 2014 19:30
Местоположение: Благоевград

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от vencinekoi » 07 Мар 2018 19:26

И аз имам подобен проблем, колата е corolla e12 2004 2.0 d4d. Свързах всичко както е описано в темата, едната жица от лостчето на 24-то краче на компа а другата на маса. Когато натискам копчето на лоста или го движа се чува как щрака реле, но нищо не се случва със скоростта...

karabadabar
Мнения: 23
Регистриран на: 13 Фев 2018 13:56
Местоположение: Благоевград

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от karabadabar » 07 Мар 2018 22:58

miso25 написа:
karabadabar написа: Прочетох как се активира, бях в тойота да го пробваме, но не става. Светва таблото, но не функционира. Уж имам всичко необходимо по педалите като джаджи... Незнам направо ще полудял с тази екстра. Прави ми впечатление, че при подаване на контакт първоначално не свети, като другите лампички, светва чак като натисна on/off бутона. Незнам вече къде и какво да направя.
Когато подаваш контакт не свети така трябва да бъде. Нещо не правиш както трябва.... Като стигнеш определена скорост натискаш надолу лоста нали?
Да, да просто не се получава :(

karabadabar
Мнения: 23
Регистриран на: 13 Фев 2018 13:56
Местоположение: Благоевград

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от karabadabar » 07 Мар 2018 23:03

gimara написа:
karabadabar написа: Незнам вече къде и какво да направя.
На първо време, залегни и огледай педала на съединителя. Трябва да има един ключ долу и един горе на педала. После докладвай. Как изглежда този ключ, виж назад в темата.
Залягах яко и утре пак ще залягам, горе със сигурност има един ключ, който съединителя го натиска, но долу не го виждам втория...може би е от това...незнам, чисто се ядосах. Усещам че съм близо до решаването на проблема, но тука няма кой да ми помогне а този пич в Пазарджик тогава не успях да го открия. Продължавам да търся помощ от някой, който може да ми свърши работа...тука в Благоевград няма кой.

Аватар
agutti
Мнения: 46
Регистриран на: 09 Юни 2010 22:18
Местоположение: Bulgaria

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от agutti » 07 Мар 2018 23:38

Колеги, признавам че не успях да прочета подробно всички над 50 страници, но на кратко ситуацията е следната. Преди няколко дни ми монтираха лостчето с катложен номер 84632-34011 от китайски сайтове на колата (авенсис т27 седан 1.8 cvt 2010 предпоследно ниво на оборудване/внос от Австрия). Круиз контролът заработи, уви на таблото не светна никаква индикация. До колкото успях да прочета информация, при Т27 е често срещано явление. Не успях да намеря само филано заключение - таблото не светва поради липса на крушка, някаква икономия за даденото ниво на оборудване или има друга причина? Не съм запознат тези табла с крушки или диоди са? Поправим ли е този недостатък?
Avensis 1998 1.6 5M
Avensis 2010 1.8. CVT

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от gimara » 08 Мар 2018 09:44

karabadabar написа: горе със сигурност има един ключ, който съединителя го натиска,
Това е ключа за круиз контрола, виж дали е свързан, някъде на левия калник трябва да е куплунга.
Ако е свързан, трябва да провериш с омметър стойностите на лостчето. Някъде в темата ги има стойностите. Че има случаи на дефектно лостче.
karabadabar написа: но долу не го виждам втория...може би е от това.
Този е за паленето.
Ключа на спирачката провери ли? Трябва да е с четири извода.

karabadabar
Мнения: 23
Регистриран на: 13 Фев 2018 13:56
Местоположение: Благоевград

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от karabadabar » 08 Мар 2018 13:48

gimara написа:
karabadabar написа: горе със сигурност има един ключ, който съединителя го натиска,
Това е ключа за круиз контрола, виж дали е свързан, някъде на левия калник трябва да е куплунга.
Ако е свързан, трябва да провериш с омметър стойностите на лостчето. Някъде в темата ги има стойностите. Че има случаи на дефектно лостче.
karabadabar написа: но долу не го виждам втория...може би е от това.
Този е за паленето.
Ключа на спирачката провери ли? Трябва да е с четири извода.
Добре, това е добра идея да проверя дали е свързан. Иначе лостчето го гледахме през диагностиката в Тойота и този там ми каза, че работи и включва, изключва, нагоре и надолу си отчита както трябва.
Ключа за спирачката е този и излизат четири кабела от него:
2018-03-08_134629.jpg
2018-03-08_134629.jpg (78.24 KiB) Преглеждано 3162 пъти
Явно нямам този ключ на съединителя, който е долу. Сега много вали и не мога да се навирам, че всичко е мокро, но ще проверя при първа възможност.

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Мнение от gimara » 08 Мар 2018 15:39

karabadabar написа: Явно нямам този ключ на съединителя, който е долу.
Не четеш внимателно. Този ключ има друга роля. Сега качвам ти една снимка на куплунга, към който се свързва горния ключ, който ти казваш, че имаш.
Като отвориш капачето на предпазителите отляво на таблото, трябва да го видиш. Ако няма опроводяване до него, сложи му един кламер да окъсиш двата извода и пробвай на ход дали бачка.
IMG_20180308_151937.jpg
IMG_20180308_151937.jpg (324.43 KiB) Преглеждано 3151 пъти
karabadabar написа: Иначе лостчето го гледахме през диагностиката в Тойота и този там ми каза, че работи и включва, изключва, нагоре и надолу си отчита както трябва.
Тези умници, като гледаха на диагностика, не можаха ли да проверят и другите неща?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 36 госта