Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от biro » 09 Ное 2017 08:01

Дългите са много по-лесни.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Deviant
Мнения: 17
Регистриран на: 22 Май 2019 06:45
Местоположение: Русе

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от Deviant » 10 Юли 2019 07:55

А как се сменя крушката на мигача на фейслифта, която се намира в огледалото. Трудна ли е тая задача?

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от biro » 10 Юли 2019 11:06

На Т25 фейслифт мигачите в огледалата са лед. Ако не светят причината е в платката, ремонтира се.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

s_v_t
Мнения: 12
Регистриран на: 31 Авг 2019 14:23
Местоположение: Sofia

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от s_v_t » 20 Дек 2020 15:36

Малко стара е темата, но да напиша и аз нещо, че тия дни се борих с пустите фарове:
-дългите се сменят по-удобно откъм това, че има повече достъп, иначе "гумата", която ги покрива откъм двигателя се сваля и слага кофти, когато е остаряла и омърляна;
-габаритите се сменят суперлесно - на отделна фасунга са, която се развива/завива с леко щракване, само са на леко неудобно място в горната част на фара под ламарината, на мен с 2 леви ръце ми отне 3 минути с проверката дали съм улучил полюсите на диодните крушчици;
-ся, за късите е по-кофти, но се сменят и без сваляне на бронята. Колегите нагоре са дали доста жокери за по-трудния десен фар: с развиване само на горните винтове на фара и прибутване на гърловината на казанчето се печелят 2-3 сантиментра, но не напъвайте много, особено фара. Хубаво е да се огледа предварително, щото от един момент натам нещата се правят пипнешком (тва за заключващото телче вътре). Гледайте за посоката на развиване/завиване на капачето на фара. Най-трудно, както вече бе отбелязано от колегите, е да с върне тоя капак обратно И точно на мястото му. То той си застава на позиция, просто не може да се обърка заради различните по големина зъбчета които има, но не достига място едновременно да се притиска и да се завърти. С леко притискане с нещо по-дълго, което да се промуши през кабеляците и тръбичките зад фара, и с леко намазване на гумения уплътнител и на каналите на капачето с нещо подходящо се получава. И с нерви.
А,и запасете се с резервни щипки за корите, щото които не се изпочупят се губят. Или със свински опашки, за където е приложимо.
Тва е за фейсовия Т25, щото имам усещане че не са еднакви фаровете на всички.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от iovkito » 20 Дек 2020 15:48

Аз ги сменям и на двата без проблем. Трябват дълги пръсти.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Ruderford
Мнения: 57
Регистриран на: 12 Яну 2019 10:36
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis 2007г./1.8/129k.s.
Благодарил/а: 2 пъти

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от Ruderford » 21 Дек 2020 03:41

Здравейте колеги. Ей тоя шматарок смени лампата на късите, без да разглобява нищо)...ама няма кой да му държи телефона докато работи...така, че и нищо не се видя на клипчето ( ама това е за H7, който е с ксенон да му мисли Аз... blush.gif) ...тая мисъл ме гложди, още откакто съм купил автомобила и наистина вариантите са три, както са споменали някой колеги по-горе (нямам представа, ако някой отида в Тойота дали няма да научи някой чалъм или така нареченото Ноу-Хау... tooth.gif ) :
1.- със сваляне на бронята wacko.gif ... нооооо, тогава след трета смяна на крушка, бъдете сигурни, че бронята на автомобила ви, вече ще стои "като подарена" :) :) :)
2.- с разхлабване на горните болтове и освобождаване на малко местенце...което пак не е много ОК mellow.gif
- и най-добрия вариянт, ако му хванеш цаката и да не разглобяваш нищо...ето малко видео ако не сте гледали blush.gif

!.
2.
3.
...някой ако зне в оторизиран сервиз как сменят може да сподели... worthy.gif

dreamerxs
Мнения: 42
Регистриран на: 18 Окт 2014 23:18
Местоположение: София
Получена  благодарност: 3 пъти

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от dreamerxs » 14 Дек 2021 12:03

В петък бях в Тойота да ми сменят крушките на късите, че изгоря едната. Думите на приемчика бяха следните "Не се сваля бронята, има си начин, колегите си знаят работата...".
24 лева и стотинки струва смяната на двете крушки на късите. Време около 40 минути от пристигането до взимането на колата.
Крушките си ги купих предварително, 2 броя кит Philips LongLife Ecovision H7. Предишните бяха същите и издържаха 7 години и 1 месец. :thumbsup:
Toyota Avensis 2.0 d4d , 1AD-FTV, 2007, седан

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от iovkito » 14 Дек 2021 13:20

Да, има си начин. Бъркаш с пръстите и ги сменяш, аз поне досега така съм ги сменял, около 5 пъти са изгаряли.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Ruderford
Мнения: 57
Регистриран на: 12 Яну 2019 10:36
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis 2007г./1.8/129k.s.
Благодарил/а: 2 пъти

Avensis T25 - Смяна на крушка за къси светлини - десен фар

Мнение от Ruderford » 15 Дек 2021 23:17

dreamerxs, Бравос :thumbsup: ...ако и за ксенон е така, вече съм по-спокоен...ама това в Тойота София...в Тойота Руси може и да не е така :D tooth.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта