Ключове & имобилайзери

Публикувай отговор
color
Мнения: 93
Регистриран на: 03 Май 2017 20:24
Местоположение: София

Ключове & имобилайзери

Мнение от color » 05 Юли 2017 13:51

Колеги, да питам и аз - имам два черни ключа с по 3 бутона и един сив за Авенсиса от подписа ми. На единия от черните ключове има проблем с дистанционното - всички функции си работят нормално, но хаби батерията за 24 часа. Почиствана е платката, няма бутон който да задържа и явно има някакво вътрешно късо, което скапва батерията бързо. Ако купя на старо друг ключ, има ли шанс да не успея да го програмирам за моята кола?
Toyota Avensis D4D 2.0 126hp
Nissan Primera P10 1.6i 102hp

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

Ключове & имобилайзери

Мнение от YoKK » 07 Юли 2017 13:47

color написа: Ако купя на старо друг ключ, има ли шанс да не успея да го програмирам за моята кола?
Винаги има шанс да не успееш да го програмираш сам. Добрата новина е, че в официалното представителство на Тойота обучението на целия ключ (дистанционно + транспондер) е 30лв, но лично аз смятам, че няма да имаш проблеми да си обучиш сам електрониката за дистанционното!

Днес приключи моята сага с направата на втори ключ за колата ми. В личен разговор с колегата от форума Vladko бях леко подведен, че за да се обучи транспондера е едва ли не задължително чипа да е НОВ (чист) и е повече от препоръчително да се иде на ключар, което не отговаря на истината. ВАЖНО е да се знае, че транспондера МОЖЕ и да е стар (от ключ втора употреба), но задължително трябва да е идентичен с този на оригиналния ключ, което лесно се проверява при ключар. Накратко ето и равносметката:
1) поръчка на ключ втора употреба от Ebay - 35лв (още веднъж благодарности към колегата Светльо / Рошко / за съдействието;)
2) поръчка на заготовка (ненарязано острие с празна кутийка за бутоните)- 3лв
3) нарязване на острието при ключар - 10лв + проверка за съвместимост на транспондера на оригиналния ключ с транспондера на ключа-втора употреба
4) прехвърляне на електрониката и транспондера от ключа-втора употреба в нарязаната вече заготовка (електрониката се вади лесно, но транспондера е залят с нещо като смола и за да се извади трябва много внимателно да се изреже от старата кутийка- трудно е!
5) обучение на дистанционното (сам по схемата от началото на темата)
6) обучение на транспондера с премахване на всички ключове в системата с изключение на двата -в официалното представителство на Тойота -30лв./ отне 30мин. Предполагам, че ще стане и с лаптоп и програма, но никой колега не откликна за помощ. Направих няколко опита за самообучение с различни комбинации от слагане на ключа в патронника + отваряне на вратата, но бяха неуспешни. В разговор с Vladko ми бе разяснено, че обучението по клипчетата в YouTube се отнасяло САМО за тойотите, произведени за Америка. За колите за Европейския пазар показаното обучение не важало.

Цялата сметка излезе 78лв и 1месец като време.

Няма нищо сложно, стига човек да не е нещо на зор и да му се занимава. За да се подсигуря с транспондера, ако не стане този от употребявания ключ, си поръчах и един НОВ (чист). Проверих го на ключар, че е идентичен с чипа от оригиналния ключ, но не ми се наложи да го обучавам, понеже в "ТОЙОТА" обучиха стария (използвания).

irrer
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Окт 2012 08:39

Ключове & имобилайзери

Мнение от irrer » 11 Юли 2017 11:28

Здравейте. Да се включа и аз с един въпрос. Миналата седмица тръгнахме на почивка и по пътя решихме да спрем да заредим и се случи нещо много тъпо. Въртя ключа да загася колата, но нищо нв се случва - кюча излиза а колата продължава да работи. От бензото направи в сервиз. Там ми казаха че ми е счупен клемореда и трябвало да се смени целия блок защото за моята кола - Тойота Пикник не се продавал само клеморед, а трябвало целия блок. Побългариха работата с копче колкото да мога да продължа. Вчера успешно се завърнахме и сега се чудя дали някой ключар няма да може да оправи нещата или да търся такъв блок по морги или ако някой продава във форума. А след като го взема май пак на ключар трябва че да става за моя ключ. Доста съм объркан какво трябва да ве случи. Ще съм благодарен за всякаква помощ. От Пловдив съм.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Ключове & имобилайзери

Мнение от slowtraveler » 11 Юли 2017 12:14

Моля попълнете си профила (полето Местоположение)...

Няма какво да се обърквате - случва се... Подменя се повредената част и продължавате нататък...
Дали с блок от морга, или някаква друга алтернатива - това вече е ваш избор... При всички случаи блокът от морга е добре да се прегледа и почисти преди да го монтирате... Относно нуждата от ключар - не съм сигурен точно как е изпълнението на Пикник - дали патрона може да се свали отделно (т.е. да размените патроните между вашият и чуждият блок)... Там вече би трябвало да видите ключар...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

neznaiko
Мнения: 124
Регистриран на: 24 Яну 2008 22:37
Местоположение: София

Ключове & имобилайзери

Мнение от neznaiko » 28 Юли 2017 00:56

Само за информация - на Avensis Verso-то от подписа обучението на дистанционното на ключ втора ръка стана от втори опит по описанието от първа страница от тази тема. Може би първия път съм се забавил при някоя от операциите. Добавянето на чипа за имобилайзера стана през Techstream с китайски кабел, като софтуера дава елементарни за следване инструкции. Пробвах преди това процедурата от първа страница, както и други с натискане на педали, отваряне-затваряне врата, но не сработи ни една от тях.
2001 Avensis D-4D, 2004 Avensis Verso D-4D

Аватар
Toyo_driver
Мнения: 220
Регистриран на: 19 Ное 2011 10:21
Местоположение: Русе

Ключове & имобилайзери

Мнение от Toyo_driver » 09 Авг 2017 21:32

И аз да се включа с малко инфо по темата...Понеже ми се наложи програмиране на ключ, а пък на различните езици намерих различни варианти ето малко вода от извора...Service bulletin EB-1046 http://www.toyotachile.cl/portal_sap_pr ... fo/405.pdf - процедури за програмиране на ключове за повечето европейски модели на Тойота wink.gif

1AD
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Апр 2017 21:25
Местоположение: България

Ключове & имобилайзери

Мнение от 1AD » 11 Авг 2017 15:28

Случайно ми попадна това http://www.ebay.com/itm/Smart-Key-Maker ... 2545001933 . Обсъждали ли сте го преди? 11 долара е добра цена :))

NightWalkeR
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Окт 2008 01:34
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Ключове & имобилайзери

Мнение от NightWalkeR » 18 Авг 2017 13:57

YoKK написа:
........ Добрата новина е, че в официалното представителство на Тойота обучението на целия ключ (дистанционно + транспондер) е 30лв, но лично аз смятам, че няма да имаш проблеми да си обучиш сам електрониката за дистанционното!
...
.....
6) обучение на транспондера с премахване на всички ключове в системата с изключение на двата -в официалното представителство на Тойота -30лв./ отне 30мин........


Няма нищо сложно, стига човек да не е нещо на зор и да му се занимава. За да се подсигуря с транспондера, ако не стане този от употребявания ключ, си поръчах и един НОВ (чист). Проверих го на ключар, че е идентичен с чипа от оригиналния ключ, но не ми се наложи да го обучавам, понеже в "ТОЙОТА" обучиха стария (използвания).
...Извинявай колега, но в коя ТОЙОТА си ходил, че аз реших да си проуча и минах през ТОЙОТА ИЗТОК (на Цариградско) и първо ми казаха , че само Оригинален ключ нов (бланк) за 250лв. После като им казах, че имам познати правили процедурата в ТОЙОТА... взе нещо да си мърмори , разходи се до сервиза и като се върна каза - Можело!! 46лв без гаранция , че ще стане. Попитах може ли съвет какъв ключ/транспондер да търся - не в прав текст, но ми казаха да се спасявам!
Възможно ли е за 1 месец цената да е скочила с над 50% или зависи от настроението на приемчика tooth.gif
Някой пробвал ли е другаде да направят въпросното обучение на транспондера ?
Yaris II 1.3 VVTi Изображение
.
GooD Judgements come from Experience, Experience comes from BAD Judgements !!!

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

Ключове & имобилайзери

Мнение от YoKK » 18 Авг 2017 15:43

Обучението на ключа го правих в Тойота Пазарджик. Съмнява ме да е скочила цената с 50%, но има телефони на представителството в Пазарджик и е въпрос на една минута да се обадиш и да провериш цената. В Тойота Пловдив услугата с обучението бе на същата цена, но поради не добро отношение при предишна среща в Пловдивското представителство, предпочетох Пазарджик. Иначе, както вече писах, цената за нов ключ в Тойота е над 500лв, като трябва да се чака също над месец да им пристигне електрониката и чипа. От друга страна, само за обучение не дават гаранция, но пък и няма да ти вземат пари ако не стане. Ако чипа е проверен предварително за идентичност с оригиналния ключ , то би следвало да няма проблем с обучението. Единственото условие бе да си запазя предварително час.

Попитах може ли съвет какъв ключ/транспондер да търся - не в прав текст, но ми казаха да се спасявам

Ако си с като моята кола и имаш затруднение да намериш чип, мога да ти помогна!

NightWalkeR
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Окт 2008 01:34
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Ключове & имобилайзери

Мнение от NightWalkeR » 18 Авг 2017 17:43

...Благодаря ти за бързия отговор, явно до голяма степен си зависи от хората/служителите в представителството. Тук в ТОЙОТА ИЗТОК освен отношение и цената не ми хареса :D, a и няколко пъти ми казаха, че парите си ги давам независимо от крайния резултат. Иначе чат-пат имам път към Пловдив , не пречи да мина през Пазарджик а и няколко добри познати от там имам , така че спокойно мога да ги помоля да питат на място в представителството :).
Колата е Ярис 2, за нов ключ обаче дадоха добра цена, защото и в две авто-ключарски ателиета питах и ми казаха същата - около 230-250лв.
Yaris II 1.3 VVTi Изображение
.
GooD Judgements come from Experience, Experience comes from BAD Judgements !!!

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Ключове & имобилайзери

Мнение от dokkito » 23 Сеп 2017 20:43

Здравейте. Карам тойота ярис от няколко години с един ключ, който е само с транспондер. Колата отключвам и заключвам с ключалката на вратата. Не съм ходил при ключар да разбера дали ключа е мастър. Искам да си направя още един ключ. Прочетох всичко до тук. Искам да съм предварително подготвен като отида при ключар. Искам да разбера дали мога да обуча ключ с дистанционно без да променям нищо по автомобила. При поставяне на ключа диода на секюритито угасва. До колкото съм разбрал ако ключа ми не е мастър първо трябва светодиода да светне постоянно за няколко секунди. Също така каква електроника и транспондер да си потърся?
VIN: JTDKV123603254009
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Doko_26
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Юни 2017 01:16
Местоположение: Пирдоп

Ключове & имобилайзери

Мнение от Doko_26 » 25 Сеп 2017 22:38

Колеги имам проблем с паленето на колата понякога пали като часовник понякога много трудно не зависимо дали е топла или студена ходих на сервиз и ми откриха грешка "B2780" но не можаха да ми кажат какво точно е нещо с ймобилайзера някой дали може да помогне worthy.gif worthy.gif worthy.gif

колата е Аvensis 2003г. D4D disel

neznaiko
Мнения: 124
Регистриран на: 24 Яну 2008 22:37
Местоположение: София

Ключове & имобилайзери

Мнение от neznaiko » 28 Сеп 2017 11:38

dokkito написа: Здравейте. Карам тойота ярис от няколко години с един ключ, който е само с транспондер. Колата отключвам и заключвам с ключалката на вратата. Не съм ходил при ключар да разбера дали ключа е мастър. Искам да си направя още един ключ. Прочетох всичко до тук. Искам да съм предварително подготвен като отида при ключар. Искам да разбера дали мога да обуча ключ с дистанционно без да променям нищо по автомобила. При поставяне на ключа диода на секюритито угасва. До колкото съм разбрал ако ключа ми не е мастър първо трябва светодиода да светне постоянно за няколко секунди. Също така каква електроника и транспондер да си потърся?
VIN: JTDKV123603254009
Описвам как е при мен. Би трябвало и при теб да е същото, но все пак е по-добре да каже и някой, който е с Ярис и е пробвал.
Трябва дистанционното да е съвместимо, иначе не се налага да се променя нищо по автомобила, а само той да се "запознае" с новото дистанционно, за което не е необходим мастър ключ.
Относно транспондера - за да се добави допълнителен такъв, е необходим мастър ключ. Аз си правих един резервен ключ, който е само с транспондер и ключарят изкопира стария транспондер върху "празен чип". Сега колата не прави разлика между двата, за нея те са са един и същ, т.е. пак мина без мастър.
Т.е. има варианти без значение дали ключът ти е мастър или не.
2001 Avensis D-4D, 2004 Avensis Verso D-4D

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Ключове & имобилайзери

Мнение от dokkito » 29 Сеп 2017 19:40

neznaiko написа:
dokkito написа: Здравейте. Карам тойота ярис от няколко години с един ключ, който е само с транспондер. Колата отключвам и заключвам с ключалката на вратата. Не съм ходил при ключар да разбера дали ключа е мастър. Искам да си направя още един ключ. Прочетох всичко до тук. Искам да съм предварително подготвен като отида при ключар. Искам да разбера дали мога да обуча ключ с дистанционно без да променям нищо по автомобила. При поставяне на ключа диода на секюритито угасва. До колкото съм разбрал ако ключа ми не е мастър първо трябва светодиода да светне постоянно за няколко секунди. Също така каква електроника и транспондер да си потърся?
VIN: JTDKV123603254009
Описвам как е при мен. Би трябвало и при теб да е същото, но все пак е по-добре да каже и някой, който е с Ярис и е пробвал.
Трябва дистанционното да е съвместимо, иначе не се налага да се променя нищо по автомобила, а само той да се "запознае" с новото дистанционно, за което не е необходим мастър ключ.
Относно транспондера - за да се добави допълнителен такъв, е необходим мастър ключ. Аз си правих един резервен ключ, който е само с транспондер и ключарят изкопира стария транспондер върху "празен чип". Сега колата не прави разлика между двата, за нея те са са един и същ, т.е. пак мина без мастър.
Т.е. има варианти без значение дали ключът ти е мастър или не.
Благодаря за информацията. Как да разбера какво дистанционно би ми свършило работа? Мисля да го поръчам от алиекспрес.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

neznaiko
Мнения: 124
Регистриран на: 24 Яну 2008 22:37
Местоположение: София

Ключове & имобилайзери

Мнение от neznaiko » 29 Сеп 2017 21:45

Не съм сигурен. Аз просто си купих втора ръка ключ, който е точно същия модел като моя на външен вид и на чипа му има сходен номер, като на моя. Сложих му нова заготовка и така.
2001 Avensis D-4D, 2004 Avensis Verso D-4D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта