Двоен Дин и вградена навигация за корола версо 2007г.

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

karabashki
Регистриран: 14 май 2010 20:18

Мнениеот karabashki » 12 дек 2011 20:00

Здравейте, искам да си направя подарък като си сложа мултимедия със навигация във корола версо-то но немога да намеря нещо което да изглежда добре а и има за повечето модели на тойота но за тази нещо не намирам . Предлагат ми някаква китайка но като я гледам ми става ясно че не е за корола версо защото няма отвор за бутона за аварийни светлини а другия вариянт е да взема универсална и да си купя рамка или така наречената бленда. Моля ви ако някой има представа къде мога да намеря нещо по темата да сподели. Предварително благодаря.

Потребителски аватар
bmitev
Регистриран: 12 дек 2011 16:25

Мнениеот bmitev » 13 дек 2011 10:13

Колега, на предишната и аз имах доброто желание да го направя, но освен оригинална навигация всичко което пасваше на таблото бяха разни китайски боклуци. Накрая си взех един оригинален фрейм за двоен ДИН от Тойото и този Пионер http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/ ... VIC-F700BT. Стана перфектно.
Най-хубавата кола е служебната. На второ място са всички нови коли под наем

Потребителски аватар
iceman1234
Регистриран: 29 авг 2011 13:15

Мнениеот iceman1234 » 13 дек 2011 10:18

edit:

bmitev написа:Колега, на предишната и аз имах доброто желание да го направя, но освен оригинална навигация всичко което пасваше на таблото бяха разни китайски боклуци. Накрая си взех един оригинален фрейм за двоен ДИН от Тойото и този Пионер http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/ ... VIC-F700BT . Стана перфектно.

Линка работи така - имаше точка и затова.
D4D & シビック Изображение

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 13 дек 2011 18:25

Съжалявам, че трябва да ти напомням неприятни факти, но автокрадците не са зарязали занаята и е много голяма веротността да ти разбият колата за да ти го откраднат.
Заводската аудиосистема не е примамлива, защото е много трудно да я реализират, докато такава шукарийка ще "литне" веднага на половин цена.

В крайна сметка ти си решаваш! :thumbsup:
Ако си купиш такава и мятай нещо отгоре за да я скриваш, докато е паркирана колата. cool.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

ivaylogk
Регистриран: 09 дек 2015 16:15

Мнениеот ivaylogk » 24 ное 2017 21:43

Здравейте,
влизам в тази тема, с малко update на темата за смяна на оригиналното CD на Корола Версо 2004-2007. Понеже го приключих скоро, още му се радвам...
Аз смених заводското аудио на Корола Версо 2006 с навигация Андроид 6. Има си всички екстри (преден и заден USB вход, връзва се с телефона чрез Bluetooth, има WiFi и можеш да й подадеш интернет през телефона, поддържа управление от волана, предна и задна камера, допълнителни дисплеи, телевизия и т.н. Закачил съм и кабел за задна камера (нея ще я слагам по-късно). GPS антената я изведох отгоре на таблото, лови бързо сателитите.
Проблема с Корола Версо 2004-2007 е, че трябва да се поръча отделен панел, който да обхване навигацията, и в който да се пъхне черния ред бутони (аварийни мигачи, сензори за заключена кола и колан на седалката). Трябва да се търси 2DIN навигация за Тойота (с един преходник включва трите букси на тойота). Отворът на панела е нещо като 200х100, така че навигацията трябва да е с подобни външни размери. Моята е 7 инча. От старото аудио свалих и двата държача, които захванах за новото, за да го закрепя.
Панелът е малко по-светъл от другите сиви пластмаси, но няма да му търся кусури.
Общо взето се получи добре. Като пари - $150 за навигация, $50 за панел, 50 лв за мито и т.н. Не е много евтино, но е по-евтино от фабричните навигации за Корола Версо които съм виждал (някъде около 1000 лв), пък и те имат проблеми с актуализация. Препоръчвам Aliexpress, поддържат и форуми с въпроси и отговори и мнение на купувачите, може човек да се ориентира, а и търговците отговарят веднага на изпратени въпроси. Панела го поръчах от Ebay, и станах пишман докато ми го докарат...навигацията пристигна два пъти по-бързо...
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Toyota Corolla Verso 2006, 2.2 D-4D, Sofia

Върни се в “Електрическа система, навигация, музика”