Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
spiridoncho
Регистриран: 16 юли 2016 12:07

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнениеот spiridoncho » 22 окт 2017 13:04

Като взех Селиката, се оказа с неработещо централно на шофьорската врата, та колата заключвах и отключвах с ключ защото само пасажерсакта и багажника се заключваха с дистанционното. На база информазията която открих в www.newcelica.org разглобих механизма и се оказа, че мотора няма четки. Почистих всичко, понаместих четкодържачите да опират в ротора и сглобих всичко. Централното проработи, но знаех, че няма да изкара дълго. Работи около седмица и отказа по разбираеми причини. През това време бях поръчал Mabuchi FC 280PC 22125. При поръчка трябва да се внимава с дължината на оста и диаметъра, защото въпреки всичко може да има леки разлики при един и същи артикул.
Дойдоха моторчетата и започна разглобяването. Бях се престарал с лепенето, въпреки че пак ще го разглобявам, но слава богу отново успях безпроблемно да го разглобя(разлепя). Смених моторчето и сглобих всичко....... и изненадааааааа. Заключвам с дистанционното а шофьорската врата се отключва, отключвам а тя се заключва. Направо обелях. Разглобяване наново и пълен преглед да не съм объркал нещо. При проверката установих, че новото моторче е с обратна посока на въртене на ротора. Наложи се да разглобя новото моторче и да разменя полюсите в статора (смяна на местата на постоянните магнитчета). Отново сглобяване и тест. Слава богу всичко проработи както трябва. Та ако на някой му се случи подобно явление при ремонт да знае какво се прави. Втулката влизаща в червяка при мен се оказа метална, и при избиването тотално прецаках оригиналния мотор, но пък на новия набиването е по-лесно.
Иначе целия пластмасов корпус с плънката, успях да намеря в Амазон UK за 20 паунда. Има ги и в Ибей, но някои неща предпочитам да пазаря от Амазон-а.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Върни се в “Електрическа система, навигация, музика”