[Ръководство] Как да активираме AUX входа на 86120-02520.

ilian_pzk
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Юли 2006 23:01

Re: [Ръководство] Как да активираме AUX входа на 86120-02520.

Мнение от ilian_pzk » 21 Фев 2016 17:58

Здравейте,

Темата е доста интересна и заради това реших да споделя това, което правят в момента. От Аурис 2012 свалих цялата ел. инсталацията и за мултимедийния интерфейс (861A0-02010) и в момента се опитвам да го подкарам на моя който е 2007 година и CD-то е 86120-02520 ;ID№ W13805. Все още имам проблем защото не иска да прочете USB-то, а и все още не съм пробвал AUX-a дали работи. Интересното е след като влезнах в service mode на CD преди пишеше, че всичко е наред, а след опитите ми изписа статус CHEC и още някакви кодове. Въпреки това CD-то си работи нормално. Ако някое знае къде и как мога да си намеря тези кодове какво означават ще е супер.

Аватар
v_shopov
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Май 2013 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

[Ръководство] Как да активираме AUX входа на 86120-02520.

Мнение от v_shopov » 11 Сеп 2016 14:34

Здравейте,

Модела на моето аудио е W53822. Направих теста с бутоните и видях надписа 'AUX--'. Означава ли това, че мода директно да включа такъв кабел, http://www.ebay.co.uk/itm/AUX-Line-In-A ... SwzLlXhqkg и всичко да заработи? В описанието на кабела, пише, че трябва имам бутон AUX на аудиото, а аз нямам.
Варианта, който предпочитам е да се използват оригиналните AUX вход и кабел от по-новите Короли. Дали биха работили с моето аудио?
Ако се замени единия панел с такъв:
Изображение
и в единия отвор се сложи АUX входа би изглеждало най-добре (както си е от завода).
За сега умишлено не вземам под внимание варианта за Grom Audio/Xcarlink/Electronicx/Yatour. Оставям го като последен.

Предварително Ви благодаря за помощта! :thumbsup:
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

Аватар
optimo
Мнения: 373
Регистриран на: 12 Ное 2019 22:10
Местоположение: sofia
Автомобил: Rav4

AUX на стоково радио

Мнение от optimo » 12 Авг 2020 11:53

Да разкажа каква я свърших.Имам си това радио w58827, което от Тойота са решили да снабдят с чейнджър за 6 диска , но не и с елементарен AUX или друг вход, това е валидно за много модели.
Минах през идеята да сложа някоя китайска навигация - но това което видях - позицията на радиото е много висока прави екрана трудно видим. Не ми се даваха и пари за тях, допълнителните устройства са доста капризни - как ще се казва папката какво ще слагам. Отделно в къщи съм пълен със стари андройд телефони с по добри характеристики от китайците ( Какво правите със старите телефони)
Най вече на исках да ползвам моя си телефон, имам включени много гиги, а youtub and spotify знаят по добре от мен каква музика харесвам -не си спомням кога за последно съм търсил песен - те знаят по-добре от мен.
Взех си кабелче за 5лв и smd за 1лв и по схемата на Magnoz https://www.drive2.ru/b/528798848458424979
за по малко от час вече си имам изведена букса :)
Схемата е лесна необходими са smd 0603 - 100k ,10k 1om , 1uf i 1nf .
Изображение

Верен
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Дек 2022 17:57
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Тойота Авенсис 1.8 Т25 2005

[Ръководство] Как да активираме AUX входа на 86120-02520.

Мнение от Верен » 18 Дек 2023 10:50

Аз имам подобен проблем - карам Тойота Авенсис Т25 2005, а модела на радиото е W53904.
Когато слушам радио се чува през всички колони в автомобила, но когато превключа на Wefa, то от шофьорската страна не достига сигнал - включва понякога за малко и пак спира...
Преди да инсталирам Wefa-та имаше друго устройство включено, с което взех колата - при него проблемът беше същия и след вкл. на Wefa-та мислих, че ще го реша, но уви не се получиха нещата.
След горенаписаното, логично помислих, че радиото не работи както трябва на Аux и трябва да взема друго - пробвах с друго от една морга, но с него се чуваше от шофьорската страна, но само бръждене.
И тъй като не съм особено технически грамотен въпросът ми е - какви са ми вариантите за решаване на проблема:
- някоя медия от по-новите, ако да - кой модел бихте препоръчали;
- евентуално майстор в района на град Пловдив, който се занимава с подобни неща;
- доработка на радиото по описаните тук схеми, но няма как аз да го извърша;
- друго?

Благодаря предварително за съдействието!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта