Corolla E11 - mоставяне на задни тонколони ?

enravotta
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Юли 2014 11:40

Corolla E11 - mоставяне на задни тонколони ?

Мнение от enravotta » 05 Авг 2014 09:26

Здравейте,колеги,
от съвсем скоро съм собственик на Тойота Корола Е11 хечбек - 3 врати.
Съжалявам, ако някъде е писано във форума, но не мога да разбера как да разглобя задните пластмаси и да си монтирам тонколони, защото при мен няма!
Последно промяна от Akima на 11 Апр 2016 13:50, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Поставяне на задни тонколони на Корола E11

Мнение от мехаННика » 05 Авг 2014 12:26

Задните колони са над самите амортисьори, лесно пада и мисля е имаше и окабеляване.

enravotta
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Юли 2014 11:40

Re: Поставяне на задни тонколони на Корола E11

Мнение от enravotta » 05 Авг 2014 13:21

Предполагам, че има окабеляване, щом има места за тонколоните, но аз не виждам нито къде е амортисьора, нито нещо за развиване. Всичко е така покрито с едни декоративни пластмаси, които явно са на някакви щипки, ама хич не искам да хвана, като някой дивак и да ръчкам с отверката - някой ако даде линк със снимки, ще е голяма помощ!

Аватар
paco_24
Мнения: 13
Регистриран на: 30 Сеп 2007 16:56
Местоположение: Варна

Re: Поставяне на задни тонколони на Корола E11

Мнение от paco_24 » 07 Авг 2014 17:02

здравей,
има една пласмаса с дупки (тя си личи че е за говорители),с отверка или нещо плоско напъваш нагоре има щипки и се откача,
на мястото на говорителя има пласмаса (с диаметър на говорителя)с дунапрен която се маха.отдоло са кабелите има изкарани.
Мястото е много малко и там трудно можеш да сложиш хубави тонколони.

Stuky
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Сеп 2009 19:07
Местоположение: София/ Варна

Re: Поставяне на задни тонколони на Корола E11

Мнение от Stuky » 09 Авг 2014 21:36

Здравейте колеги,

За съжаление в най - ниското ниво на оборудване за този модел (Terra) НЯМА ЗАВОДСКО ОКАБЕЛЯВАНЕ за задните колони (поне в изпълненията от 1999г).

Не знам от къде трябва да мине заводското окабеляване - ако някой има инфо или снимки също ще съм благодарен да пише тук.

С.
Corolla e11 4e-fe, 1999
Corolla Verso 3zz-fe, 2003

Stuky
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Сеп 2009 19:07
Местоположение: София/ Варна

Re: Поставяне на задни тонколони на Корола E11

Мнение от Stuky » 10 Авг 2014 11:25

Здравейте колеги,

Пиша, за да се извиня за некоректната информация от вчерашния ми пост - в е 11 ИМА ПОДГОТОВКА и ОКАБЕЛЯВАНЕ за задни колони.

Днес сутринта ги открих - направил съм снимков материал и по - късно подробно ще опиша всичко - отивам да си купя колони и след като ги монтирам ще опиша процеса подробно. biggrin.gif

С.
Corolla e11 4e-fe, 1999
Corolla Verso 3zz-fe, 2003

Stuky
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Сеп 2009 19:07
Местоположение: София/ Варна

Re: Поставяне на задни тонколони на Корола E11

Мнение от Stuky » 10 Авг 2014 23:14

[attachment=4]IMG_20140810_110824.jpg

Здравейте колеги,

Днес успешно си монтирах задни колони на Корола е 11 1999 г 3 врати. По - долу описвам процеса:

1. Свалянето на капака на тонколоните (на мястото където трябва да се монтират) е лесно; осъществява се от багажника и за процедурата ви е необходим нож; щипките се откопчават лесно и излизат като се дръпне капака нагоре; на снимка е показан самия капак и щипките;

2. След като свалите капака на колоните отдолу има малко кръгло капаче, което запушва дупката, в която трябва да се постави колоната; свалянето на това капаче отново става с нож, като се натисне някоя от щипките му, които го застопоряват за пластмасовия панел, в който се монтира колоната; на снимка е показано малкото капаче;

3.След свалянето на малкото капаче, в отвора за тонколоната ще видите кабел с букса, който е заводското окабеляване; вляво има повече от един кабели тъй като от там минава жилото за отваряне на багажника и др; вдясно кабелът е само един; намерете точно кабела с бяла малка букса (като показания на снимката и го изтеглете през отвора за колоната; на снимки са показани отвора, кабела и буксата;

4. След това свържете колоната с кабела - буксата общо взето трябва да се отреже и да се поставят кабелни обувки с които да се свърже колоната с кабела; ВНИМАВАЙТЕ ДА НЕ ЗАБРАВИТЕ ДА ИЗКЛЮЧИТЕ ПРЕДКОНТАНТА С КЛЮЧА НА АРМАТУРНОТО ТАБЛО - по този начин ще сте сигурни, че няма напрежение в кабелите когато ги режете и работите по тях - в противен случай рискувате да изгорите нещо;
Следващата стъпка е свързването на колоните с кабелите - аз си купих 2 колони по 60W, за да не правя реклама, само ще кажа, че си ги купих за 56 лв. от голяма верига за техника; имайте предвид, че отворът в панела събира до 10 см колони - т.е. ограничени сте в избора;
След свързването на колоните ПРЕДИ ДА ГИ ТЕСТВАТЕ внимателно проверете добри ли са връзките, дали добре сте изолирали кабелните обувки, както и че няма инструмент (ключ, отверка) който да допира до двата полюса на колоната; ако отговорът на всички гори въпроси е ОК то включете контактния ключ на предконтакт и включете аудиото си
Ако всичко е наред ще се радвате на звук и в задната част на автомобила!

5. Следващата стъпка е да застопорите колоните към панела; в панела са предвидени три дупки за захващане на колоната; при мен (а най-вероятно и при вас) дупките с колоните не съвпаднаха поради което пробих нови в панела; внимавайте и захването здраво колоната с всичките й (4 или повече) уши за панела - в противен случай рискувате да имате неприятни вибрации, особено при силни баси; процедурата по закрепване е изключително бавна и неудобна - няма място да вкарате отверка, поради което си подгответе инструменти, с които да можете да завиете винтове в неудобно (малко, тясно) пространство; двете малки капачета за отворите на колоните вече не ви трябват;

6. След като захването добре колоните отново проверете дали звукът е наличен и в двете новопоставени колони; ако всичко е наред поставете отново предпазващите панели вляво и вдясно (с щипките) като внимавате да не нараните мембраната на незащитената колона;

След това можете да направите кръгче в квартала с любимото си CD и да се радвате на по-добър звук (като мен biggrin.gif )

Надявам се този пост да ви е от полза!

Поздрави,
С.
Прикачени файлове
Свален капак на колоните
Свален капак на колоните
IMG_20140810_110824.jpg (649.29 KiB) Преглеждано 2618 пъти
Щипки на капака
Щипки на капака
IMG_20140810_110834.jpg (1.07 MiB) Преглеждано 2618 пъти
Малко капаче, отвор на колона
Малко капаче, отвор на колона
IMG_20140810_110845.jpg (1.05 MiB) Преглеждано 2618 пъти
Щипки на малко капаче
Щипки на малко капаче
IMG_20140810_110859.jpg (959.37 KiB) Преглеждано 2618 пъти
Отвор за колона
Отвор за колона
IMG_20140810_110757.jpg (546.69 KiB) Преглеждано 2618 пъти
Corolla e11 4e-fe, 1999
Corolla Verso 3zz-fe, 2003

SAMOOEL
Мнения: 22
Регистриран на: 22 Фев 2012 12:59
Местоположение: София

Re: Поставяне на задни тонколони на Корола E11

Мнение от SAMOOEL » 13 Авг 2014 10:27

Колега Stuky, поздравявам те за новите колони!
Приветствам твоята отзивчивост да споделиш с нас това, което си направил!!!

Stuky
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Сеп 2009 19:07
Местоположение: София/ Варна

Re: Поставяне на задни тонколони на Корола E11

Мнение от Stuky » 13 Авг 2014 22:36

SAMOOEL написа:Колега Stuky, поздравявам те за новите колони!
Приветствам твоята отзивчивост да споделиш с нас това, което си направил!!!
Благодаря колега,

Ако е необходима конкретна, допълнителна информация по темата - пишете.

Поздрави и безаварийни километри на всички.
С
Corolla e11 4e-fe, 1999
Corolla Verso 3zz-fe, 2003

enravotta
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Юли 2014 11:40

Re: Поставяне на задни тонколони на Корола E11

Мнение от enravotta » 29 Авг 2014 14:45

Колега Stuky, жив и здрав да си, отлично описание, отивам да ти изпълня съветите, че бях поотложил малко монтажа и добре, че погледнах темата!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 35 госта