Zabravqne Toyota Corola na kontakt

mlsk
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Сеп 2014 04:48

Zabravqne Toyota Corola na kontakt

Мнение от mlsk » 11 Сеп 2014 04:58

Zdraveite, predi sedmica zabravih kolata na kontakt za okolo 5 4asa.Zapali malko trudno no posle problem e nqmalo.Sled edna sedmica sutrinta ne6q da zapali,no na sledva6tiq den pak si zapali i dnes pak sa6tiq problem.Vaprosa mi e nqkoi ima li na ideq ot kakvo moje da e.Qvno kato e sedqla na kontakt ne6to se e skapalo.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Zabravqne Toyota Corola na kontakt

Мнение от scorpion » 11 Сеп 2014 19:05

Колега, може просто акумулатора да е на края на живота си. Най - добре ако може да се замери (в сервиз или в магазините за акумулатори, електричар) . Не мисля забравения контакт да е свързан с непаленето, освен с изтощен акумулатор.
успех!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Zabravqne Toyota Corola na kontakt

Мнение от Japanese_fever » 11 Сеп 2014 20:27

scorpion написа:Колега, може просто акумулатора да е на края на живота си. Най-добре ако може да се замери (в сервиз или в магазините за акумулатори, електричар).
+1
И аз това си помислих.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
driver
Мнения: 45
Регистриран на: 21 Юли 2013 19:02

Re: Zabravqne Toyota Corola na kontakt

Мнение от driver » 11 Сеп 2014 20:49

Аз мисля, че някоя свещ може да е изгоряла.
Колкото и да са кратки думите "да" и "не", те изискват най-сериозния размисъл.

Авенсис Версо 2.0 D4D 116hp 2005

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Zabravqne Toyota Corola na kontakt

Мнение от philipp » 11 Сеп 2014 22:26

А стартерът върти ли? Ако си върти нормално, не е акумулатора. Човекът казва, че един ден не пали, а друг пали - при паднал акумулатор, няма кой да го е заредил за следващия ден от нищото :)

На бензин или дизел си? Ако е дизелова, може да започнеш наистина да търсиш проблема при подгревните свещи.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Zabravqne Toyota Corola na kontakt

Мнение от Japanese_fever » 11 Сеп 2014 23:21

philipp написа:А стартерът върти ли? Ако си върти нормално, не е акумулатора. Човекът казва, че един ден не пали, а друг пали - при паднал акумулатор, няма кой да го е заредил за следващия ден от нищото :)
А според теб, докато колата е в движение алтернаторът какво прави?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Zabravqne Toyota Corola na kontakt

Мнение от philipp » 11 Сеп 2014 23:33

Ако в ден 1 не е запалила, няма как да е въртял алтернатор, който да зареди колата за ден 2. Приемаме, че ден 1 е преди ден 2. Така е написано и в първия пост впрочем:
mlsk написа:... ne6q da zapali,no na sledva6tiq den pak si zapali...
Но така де, тук може да търпи свободна интерпретация. Постът тъй или иначе е написан... да не казвам как :)

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Re: Zabravqne Toyota Corola na kontakt

Мнение от gimara » 12 Сеп 2014 10:58

Много ми е интересно, как може човек да търси съвет за проблем, без дори да каже каква е колата.
Бензин, дизел, година ? И после се сърдят някои, че никой не иска да помогне.

Аватар
GT 86
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Окт 2014 00:10
Местоположение: Plovdiv

Re: Zabravqne Toyota Corola na kontakt

Мнение от GT 86 » 02 Окт 2014 00:34

Колега имам авенсис 98 ,след 20 мин. на контакт трябваше да я дърпам до тойота.имобилаизера се прецаква губи настроики струваше около 20 лева,за нови настроики.Отиваи на време защото ще спре да пали

NqmaZnachenie
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Сеп 2014 15:55

Re: Zabravqne Toyota Corola na kontakt

Мнение от NqmaZnachenie » 17 Окт 2014 10:11

И аз по подобен начин си бях забравил колата ( само , че на габарити) . Отворих дистанционното смених батерията... и сега той просто не работи. Откачих алармата от сирената защото не спира да пищи , но сега на 4-5 дни ми пада акумулатора.... не знам дали е от алармата . и има ли начин да я премахна ( бушон ? ) рязане на кабели ?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Zabravqne Toyota Corola na kontakt

Мнение от slowtraveler » 17 Окт 2014 11:25

NqmaZnachenie написа:И аз по подобен начин си бях забравил колата ( само , че на габарити) . Отворих дистанционното смених батерията... и сега той просто не работи. Откачих алармата от сирената защото не спира да пищи , но сега на 4-5 дни ми пада акумулатора.... не знам дали е от алармата . и има ли начин да я премахна ( бушон ? ) рязане на кабели ?
То ясно, че Няма Значение, ама нещо не разбрах обяснението...
Забравил си автомобила на габарити. Какъв автомобил, какво дистанционно, каква аларма...
Какво се случи след като забрави автомобила - не върти и всичко гасне, не отключи, или върти, но не пали?
Защо отваря дистанционното да сменяш батерията? Кой е 'той', който не работи ?
Пробва ли веднага след като вържеш акумулатора да натиснеш бутоните на дистанционното (при затворена врата и натиснат бутон на капака - за всеки случай, въпреки 'рева' на сирената)?

Според мен е нормално вече да ти пада акумулатора, защото по обясненията ти разбирам, че алармата постоянно е активирана (т.е. с повишена консумация)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

NqmaZnachenie
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Сеп 2014 15:55

Re: Zabravqne Toyota Corola na kontakt

Мнение от NqmaZnachenie » 22 Окт 2014 08:46

Като бях забравил габаритите ми падна акумулатора ,отначало не бях забелязал , че съм ги забравил и помислих , че е батерията на дистанционното и затова я смених. След това не можах да изключа алармата.Пробвах да натисна бутоните на дистанционното след като смених батерията на дистанционното, но не работи и не мога да изключа алармата. Постоянно е активирана и ми скапва акумулатора. Колата е корола 1.4 бензин. Пали нормално, не гасне. Вече се чудя как да разкарам алармата и да си оставя само централното.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта