Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarlink

Публикувай отговор
Ethereal
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Авг 2015 10:41
Местоположение: София

Avensis T25 iPhone interface

Мнение от Ethereal » 28 Сеп 2015 20:42

Здравейте :)

Поръчах си от щатите един интерфейсен кабел, който по всички спесификации и коментари изгрежда да е точно за моя модел, да обаче буксата за връзка към аудио модула (входа за CD changer) е напълно различна от тази която трябва да бъде. Прилагам снимки. Предположението ми е, че вероятно американските тойоти, макар и външно да имат същото табло, имат определени разлики в буксите.

Та, някой има ли идея дали предположението ми е вярно и мога да си реша проблемът с евентуален преходник или чрез намиране на подходяща букса и преправяне на настоящата букса на интерфейса, който имам. Или пък ще ми се наложи все пак да си взема европейско решение (на Yatour или Grom)? И изобщо има ли някой, който да е на ти с тия аудио интерфейси и да може да удари едно рамо?

Благодаря предварително!
Прикачени файлове
Avensis_iPhone_interface.jpg
Avensis_iPhone_interface.jpg (1.52 MiB) Преглеждано 6227 пъти
Последно промяна от Akima на 29 Сеп 2015 02:20, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.БРАВО за снимката!

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T25 iPhone interface

Мнение от iovkito » 28 Сеп 2015 20:47

Това , което си взел , би трябвало да е за по-старите тойоти.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Ethereal
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Авг 2015 10:41
Местоположение: София

Re: Avensis T25 iPhone interface

Мнение от Ethereal » 29 Сеп 2015 01:07

Ами, дават го за моделите до 2006та, и на картинката беше показан моя модел на таблото...

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Avensis T25 iPhone interface

Мнение от Akima » 29 Сеп 2015 02:14

Тук,че не четете добре,но и като пазарувате/плащате пак не четете - лошо става.

Трябвал ти е този вариант:
Изображение

http://www.amazon.com/Select-Auxillary- ... B009L4ITMC


Кое е твоето радио - не си посочил ниво на оборудване,нито двигател,нито РАМА - аз знам,че е 1ZZ,но другите как да разберат,за да ти помогнат?
86120 RECEIVER ASSY, RADIO
86120-05081 MATSUSHITA, ID=W53904, TYPE A:REFER ILLUST. 1 € 1,209.02
86120-05120 PANASONIC, ID=W58831 1 € 3,529.49 - залагам на този
86120-05130 PANASONIC, ID=W58832, AUDIO-RADIO/CD CHANGER/DISPLAY/8SP/STRG.SW 1 € 4,079.38 - не е този
Ето схема на W58831:

Изображение

Чети си тук например - http://www.caraudiogroup.com/knowledge_ ... 00002.html.

Приятно рязане и кримпване наново. :thumbsup:

П.С.Следващо нарушение ще се наказва - нали ти показаха търсачката!?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Ethereal
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Авг 2015 10:41
Местоположение: София

Re: Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarli

Мнение от Ethereal » 29 Сеп 2015 09:00

:)

Благодаря Akima.

Сега остава някоя добра душа да каже от къде да намеря правилната букса.... На някого на му се търкаля една ненужна?

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarli

Мнение от Akima » 29 Сеп 2015 20:18

Добрата душа отдавна е дала линк* - темата трябва да се прочете цялата обаче.

stupid.gif

Разберете всички,че всичко вече е направено от някой друг и описано от трети - четене му е майката.
Яко четене и за всеки случай още четене. worthy.gif

*Страница №4
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Ethereal
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Авг 2015 10:41
Местоположение: София

Re: Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarli

Мнение от Ethereal » 29 Сеп 2015 21:37

Пусто, все чета и все недоначетен излизам... ;)

Преходници от 6+6 пиновата (малка) букса към 5+7 пиновата (голяма) букса има много, но обратното изглежда не съществува. Т.е. всички готови кабели, които намирам са със женска 6+6 и мъжка 5+7, а мен ми трябва точно обратното.
Както и да е, писах на dargoil, който изглежда има същия проблем. На него му трябва моята букса, а на мен неговата... ако се съгласи - режем, разменяме буксите, пренареждаме пинове по дадените схеми и си решаваме и двамата проблема.

Ако пък не - ще се пробвам да намеря само букса (некримпната), което ми се струва не особено вероятно да се случи, или пък ще си поръчам някаква друга евтина глупост, която има подходящата букса (да речем това: http://www.ebay.com/itm/Car-MP3-Player- ... 2a58cd1f80) и пак рязане, сукане... и т.н.

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Avensis T25 iPhone interface

Мнение от Akima » 29 Сеп 2015 21:58

Akima написа:...
Приятно рязане и кримпване наново. :thumbsup:
...
Вече всичко е казано... някога, някъде... :whistle:

http://www.ycarlink.com/pd_15905_Y-adap ... models.htm

http://www.ycarlink.com/1469_Extra-parts.htm
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
mallorca80
Мнения: 24
Регистриран на: 01 Дек 2015 23:25
Местоположение: Kettering,UK

Re: Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarli

Мнение от mallorca80 » 20 Дек 2015 17:47

Yatour инсталиран днес на моята Т25-ца.Работи перфектно.Разпознава папките само ако са именуваи по вече споменатия в предишни постове начин - CD01,CD02 и т.н .Направих си 7 папки и системата ги разпознава всичките. :thumbsup:
Ако се случи да забравя като пиша по тема - Тойoта Авенсис Т25,2005 година,2.0литра VVT-i петрол

Аватар
deyand
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Ное 2015 11:08

Re: Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarli

Мнение от deyand » 23 Дек 2015 11:39

Закупих си съответния AUX кабел:

http://www.ebay.co.uk/itm/281806971362? ... EBIDX%3AIT

Колата е Toyota Corolla Verso 2004 година ZER модификацията от 2004 година нагоре. CD-то е W58810:
http://www.ertasvc.ru/tovar/515.htm
Изображение
Изображение
Изображение

Пробвах да го свържа вчера (за CN703 конектора), но не се получи, т.е. не вади звук и не отчита външен плеър.

Въпроса ми е има ли някакво разрешение и начин да се преправи. Трябва ми само aux изход за външен плеър. Няма да използвам usb и sd карти. Или варианта остава закупуването на виртуален cd-changer, yatour примерно.

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Re: Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarli

Мнение от bigchicken » 29 Дек 2015 21:17

Хм. И аз си напазарувах такава джаджа и имах питанка, ама засега си отговорих, та довечера ще пусна малко снимки за Превия. Не, че има нещо сложно :) Това, което никога не открих е как, за Бога, да не си драскам пластмасите като ги махам. Тези щипки така и не ми се изясниха :(
Последно промяна от bigchicken на 30 Дек 2015 11:46, променено общо 1 път.
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
deyand
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Ное 2015 11:08

Re: Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarli

Мнение от deyand » 30 Дек 2015 09:40

В крайна сметка си взех един Yatour и всичко е наред. Търсих дали има варианти за моя случай с директно свързване само на кабел, но не успях да открия. Може би зависи и от модела на плеъра и при моя вариант няма как да стане само с кабел - модела е W58810. Има и някакви други по-евтини устройства на пазара, но не ми вдъхват доверие, а и по отзивите дават, че се развалят с течение на времето и спират да работят.
За самият Yatour - има наличие на някакъв "бял шум", но като цяло си върши работата добре :-) Засега съм пробвал с карта от 8GB и повече от 10 на брой папки - разчита ги, просто след папка номер 9 прескача отново на номерация 1 и т.н.

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от skydiver » 30 Дек 2015 11:42

Hristian написа:А как от волана прескачаш от папка в папка?
Колега, направи ли монтажа при теб?
Поздрави.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Re: Устройства за слушане на MP3 музика - Grom,Yatour,Xcarli

Мнение от bigchicken » 31 Дек 2015 14:30

Тойота Превия '01. Радио 58805. Няма смисъл от по скъпо устройство като Grom, защото самото радио не поддържа текст. Показва само номер на диск и номер на песен. Аз си взех Yatour. Буксата е от големите, 5+7 (тип1). Има включени две кабелчета, без които НЕ МОЖЕ! Не си купих Y кабел. В буксата на USBто пиновете са заети и запоих две кабелчета директно към тях. Оригиналната букса на колата се срещна с клещите. Радиото се държи на четири винта, навити в пластмасата. Буксата е долу вляво, гледайки панела на радиото. До кабела за антената. От таблото се сваля само една пластмаса, като от нея трябва да се откачи буксата за бутона на аварийните и, в моя случай, парктроника от другата страна. На снимката се вижда къде са щипките за панела и винтовете за радиото. Вижда се и откъде съм пуснал кабела към жабката под пепелника. Звука е много добър с предостатъчно мощност. Прдполагам, че ако не бях с фабричното озвучаване може и да имам повече претенции, но съм с него, та нямам :) А и дизелова Превия не е от най тихите коли. Зарежда за няколко секунди. Има рандъм за песните в една папка, с повторно натискане започва да разбърква всички песни на флашката (изписва допълнително D) Няма проблем с повече от 6 папки. Ако песните в една папка са повече от 99 просто ще изписва номерата некоректно, което май няма значение :)
Мисля да залепя устройството с двойнозалепваща към жабката и да си взема по малка и лека флашка. Предвид вибрациите и слагането на какво ли не в жабката.

Но нещо не мога да кача снимки...
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
Hristian
Мнения: 65
Регистриран на: 05 Апр 2015 20:04
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Устройство за слушане на музика в колата

Мнение от Hristian » 09 Яну 2016 16:50

skydiver написа:
Hristian написа:А как от волана прескачаш от папка в папка?
Колега, направи ли монтажа при теб?
Поздрави.
Не съм, аз не съм имал устройство пригодено за Тойота.
Имам в момента за Peugeot/Citroen и го продавам, понеже гледам, че буксата е различна и разбрах, че първо софтуерът е различен в двете джаджи и второ, че ако пренаредя кабелите има шанс да му разкажа играта.
По-натам сигурно ще си взема за Toyota Lexus, че с тоя чейнджър много несгодна ситуация..
Mercedes-Benz ML350CDI, 2010
Toyota RAV4 2.0D-4D, 2005

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 16 госта