Проблем с фаровете - къси?

Аватар
esox hunter
Мнения: 103
Регистриран на: 12 Окт 2009 17:17
Местоположение: София

Проблем с фаровете - къси?

Мнение от esox hunter » 28 Ное 2014 19:01

Колеги, с молба да ме упътите, къде да търся проблема:
Колата е Corolla 11 - 1997 г
Накратко, тази вечер се качвам в колата вече се мръква включвам от врътката фаровете и светят слабо, слизам гледам само крушките на габаритите светят. Таблото иначе си свети, включвам на дълги фаровете светват, но не свети индикацията за дълги на таблото. Няколко опита все същото..... накратко включени къси не светят включвам на дълги фаровете светят, но не индикира лапта на таблото.
Къде да търся проблема ?
- да са изгорели нещо крушките, ама и 2-те ли едноверемнно!?
- да се е повредило нещо ключето за включване (врътката)
- извинявам се за лаишкия въпрос, но да не би да има бушон за къси и за дълги и да е заминал такъв за късите ?
- друго !?

Помагайте, че тия дни как са се активизирали да проверяват, само разправии за фаровете ми трябват unsure.gif

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Проблем с фаровете - къси?

Мнение от ss_mitko » 28 Ное 2014 19:13

Колега, два бушона са един за късите и един за дългите.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Проблем с фаровете - къси?

Мнение от slowtraveler » 28 Ное 2014 19:16

А провери ли крушките (на мен са ми изгаряли едновременно късите)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
esox hunter
Мнения: 103
Регистриран на: 12 Окт 2009 17:17
Местоположение: София

Re: Проблем с фаровете - къси?

Мнение от esox hunter » 28 Ное 2014 19:23

ss_mitko написа:Колега, два бушона са един за късите и един за дългите.
Мерси колега, къде се намират тези бушони на бушониерката, която е на таблото в ляво под волана ли?
slowtraveler написа:А провери ли крушките (на мен са ми изгаряли едновременно късите)...
Нямах възможност, вече беше доста тъмно, а понеже съм ги сменял знам, че не става лесно...особенно на левия фар. Утре по светло, ще ги погледна.

Аватар
esox hunter
Мнения: 103
Регистриран на: 12 Окт 2009 17:17
Местоположение: София

Re: Проблем с фаровете - къси?

Мнение от esox hunter » 28 Ное 2014 20:01

п.п. Слязох до колата и това което успяхда намеря е бушони, които са за фаровете и се намират в бушониерата в двигателния отсек зад акумулатора. Единият е HEAD LH, другия HEAD RH предполагам че са ляв и за десен фар. Проврих ги - здрави са по 10 А са. Но такъва за къси и за дълги не установих !?
Във вътрешната тази на таблото не разбрах някои да е за фаровете.
Ако няма други бушони остават другите ваарианти. С проверката на крушките на фаровете, ще е мъка..няма къде да бръкна направо и за сега се отказах...
Някои ако има други предположения !?

Докато се рових да споделя....Намерих едно интересно видео "Бушони на Тойота Корола АЕ 11" / "fuse-boxes places in Toyota Corolla"
http://www.youtube.com/watch?v=0-PMzpDS5RM

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем с фаровете - къси?

Мнение от TATI » 28 Ное 2014 20:51

Е провери крушките де, както ти е казал Слоу.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
esox hunter
Мнения: 103
Регистриран на: 12 Окт 2009 17:17
Местоположение: София

Re: Проблем с фаровете - къси?

Мнение от esox hunter » 28 Ное 2014 20:57

TATI написа:Е провери крушките де, както ти е казал Слоу.
Първата работа утре по светло, че иска малко разглабяне wink.gif
Едно видео ... може да е полезно за на някои, които не сменял крушки на Тойота Корола 11
http://www.youtube.com/watch?v=xKByU4Ff5FM

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем с фаровете - къси?

Мнение от TATI » 28 Ное 2014 21:13

Да, поне фаровете се свалят лесно, макар че става и без сваляне, ама се маха акумулатора и казанчето за чистачките.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
esox hunter
Мнения: 103
Регистриран на: 12 Окт 2009 17:17
Местоположение: София

Re: Проблем с фаровете - къси?

Мнение от esox hunter » 29 Ное 2014 12:03

Да дам инфо по темата.
След като снощи по тъмницата проверих всички бушони днес сутринта по светло първата работа да проверя крушките.
Както колегата slowtraveler 1-ви предположи заминали са едновеременно късите rolleyes.gif .... Свалих крушката на левия фар сложих една резервна, която си нося в багажника и на къси и дълги светна. Интресно е че на свалената крушка не и личи по нищо да има изгоряло в нея !? ...гледах зверих се, но не видях, но факт е че като сложих другата и светна. Сега чакам до 2-3 дена да ми дойдат крушките Philips +100%, които вчера успях да си поръчам с добра отстъпка на Black Friday wink.gif ...до тогава с обикновените резервни...

Малко инфо, как се свалят фаровете с една дреболийка, която във видеото е пропусната wink.gif .
Няма смисъл да сваляте акумулатори, казанчета и пр. както съм чувал, че някои го правят. По-лесно е да свалите фаровете - почти елемнтарно е, а и по удобен е достъпа до крушките.
Стъпки:
1. Развиват се двата болта в ляво и дясно, които държат фара.
2. Развива се с отверка винта, които скрепва фара и мигача.
3 "дреболийката" - Изважда се мигача напред от калника понеже неговата щипка е над тази на фара. Изваждането на мигача става с натискане на овалното пластмасово клипсче ( това което се вижда на мигача) в посока към мигача, и следва избутване на мигача извън калника.
4 След като извадите мигача внимателно се издърпва и фара.
5. Махате буксата на фара, сваляте гуменото уплатнение около крушката и след това отваряте скобата, която държи крушката и я изваждате.
6. После по обратния ред.

Благодаря на всички отзовали се по темата smile.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Проблем с фаровете - къси?

Мнение от slowtraveler » 29 Ное 2014 14:36

esox hunter написа:....Както колегата slowtraveler 1-ви предположи заминали са едновеременно късите rolleyes.gif .......
Споко колега - опита учи tooth.gif След бушоните аз я бях докарал до релето и с опция за разхвърляне на ключа на волана, докато все пак се реша да измеря напрежението на куплунга на крушката и се убедя, че има напрежение tooth.gif Просто не можех да повярвам, че крушките мога да ги изгася работещи (привечер - виждайки, че светят и двете), а след това при нощното палене да не светне нито едната, или поне да примигне поне едната...
Имай предвид, че тези крушки +100 и т.н. горят доста по-често...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
esox hunter
Мнения: 103
Регистриран на: 12 Окт 2009 17:17
Местоположение: София

Re: Проблем с фаровете - къси?

Мнение от esox hunter » 29 Ное 2014 19:05

slowtraveler написа:....Имай предвид, че тези крушки +100 и т.н. горят доста по-често...
С тези Philips xtreme power h4 карам по спомен някъде от 2009 smile.gif ....нормално е за толкова време да са си поизпели песента....
Иначе и на мен, като и на теб взеха да ми минават някакви такива мисли за релета, ключето на волана и т.н. ....но наистна ми стана странно, как пък така и 2-те са "заминали", а и още повече, че визуално, като ги гледам не виждам нещо да им има !? ....но факта си е факт smile.gif

Аватар
wscientist
Мнения: 104
Регистриран на: 25 Мар 2013 11:35
Местоположение: София

Re: Проблем с фаровете - къси?

Мнение от wscientist » 29 Ное 2014 19:22

Преди месец на мен ми се случи подобна случка, но с габаритите. При пускането явно едната крушка изгоря, но другата също не светна. Тогава бях спрял срещу една витрина на магазин и забелязах, че габаритите не светват, дори няколко пъти ги пробвах. Както и да е, тръгнах, прибрах се, изгасих колата и я оставих. На следващия ден запалих колата, пуснах габаритите и установих, че левият не свети. Смених и двете крушки и няма проблеми. След това потърсих схемите и видях, че повечето светлини минават през компютъра... Явно той беше ограничил изцяло габаритите в онзи момент, ако е установил аномалия в момента на изгарянето на крушката с цел предпазване на веригата, знам ли.
Няколко дни по-късно пък една от крушките за заден ход не светеше, а уж жичката беше здрава. Смених с нова и светна.
Toyota Yaris 1.33 VVT-i, 99hp, 6-степенна, ръчна, 09.2011.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта