Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4 XA30

gena_bs
Мнения: 812
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 16 пъти

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от gena_bs » 25 Май 2015 23:27

Колега Akima,
Информацията, че ключ се "реже" механично по VIN не ми беше известно (за транспондера е ясно).
Само не знам как крадците ще се доберат до него? Освен ако VIN не е написан на видно място фабрично. Както е при една друга японска марка.
На мен са ми правили копие от оригиналния ключ с транспондер, но на друга марка и стар модел автомобил. Предполагам, че със съответното оборудване и тук би било възможно. Но пак се иска да е наличен "правилният" ключ.

Благодаря и за обобщената информация!
Предполагам, че ще бъде полезна на всички колеги от форума.
Пожелавам да не се налага да я ползват за такива "образуващи нерви" поводи!

p.s.Някой може ли да ми подскаже идея, с която да затрудня апашите, крадящи гориво?
От други места, а не от капачката на резервоара. Че нещо покрай празниците зачестиха кражбите.

Аватар
Akima
Мнения: 7101
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от Akima » 25 Май 2015 23:35

gena_bs написа:p.s.Някой може ли да ми подскаже идея, с която да затрудня апашите, крадящи гориво?
От други места, а не от капачката на резервоара. Че нещо покрай празниците зачестиха кражбите.
Кирката в резервоарът си остава непобедена май.
Трябва да спреш да място,където не може да се замахне.

Майтапът на страна - иронично ми се струва Нефтохима да е при вас и да ви крадат гориво все едно сме в годините с купони.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

gena_bs
Мнения: 812
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 16 пъти

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от gena_bs » 26 Май 2015 05:57

Въобще не е иронично даже!
А "предимството", че Lukoil и Kronospan са при нас, е че се надрусваш без да разбереш! Докато си дишаш в "най-разкопания и с блокирано движение град в България". Сега идва и Spirit of Burgas (Спиртосани, и не само, в Бургас), летният сезон, футболни срещи разни и допълнително ще дойдат "специалисти" от всякакъв сорт.
От година-година и половина Бургас се напълни с приходящи от други градове. Не, че и сред нашите "съграждани" няма апаши.
И не от резервоара точат горивото. Не е тук мястото да споделем откъде. Предполагам, че си наясно?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4858
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от slowtraveler » 26 Май 2015 07:53

На авенсиса бяхме поръчвали ключ по VIN - дойде си нарязан (дори не точно нарязан, а като произведен така - нямаше следи от рязане) и готов за експлоатация (да, остана да обучат компа към него)...
А за кражба на гориво - за съжаление дори няма нужда от кирка и замахване за да пробиеш един съвременен резервоар... Идиоти всякакви - преди време бяха залели цял един паркинг с доста автомобили с бензин - бяха продупчили резервоар на автомобил, и след това явно ги бяха подплашили и бяха избягали...
Поради наклона на паркинга, течащия бензин бе слязал под едно двадесеттина автомобила. Добре, че някой от блоковете наоколо не е хвърлил цигара...
Варианта е метална защита на дъното открай докрай :whistle:
Ама колко народ ще си прави такива занимавки?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
vesko5
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Май 2015 16:24

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от vesko5 » 26 Май 2015 18:04

Благодаря на всички отзовали се по темата!
Автомобила е подновен и ъпгрейднат! Силно се надявам да няма повече посегателства!
Остана ми за спомен и част от трошача, който се намираше в патрона и което ме е спасило.

p.s. - Специални благодарности от мен за Akima и gena_bs :thumbsup:
Toyota Rav4 III 2006 2.2 D-4D 136 hP

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта