Проблеми със габаритните и други светлини - Avensis T22 2001

Аватар
fabric1601
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Юни 2015 23:53
Местоположение: Пловдив

Проблеми със габаритните и други светлини - Avensis T22 2001

Мнение от fabric1601 » 24 Юни 2015 00:12

Здравейте,

Това ми е първият пост в Тойота БГ и се надявам да успея да получа отговор, защото според Тойота Пловдив всичко ми е наред :whistle: wacko.gif

Притежавам Тойота Авенсис 1.8, 2001-ва.

Днес забелязах следния проблем - фаровете ми за мъгла, светлините на таблото, светлината за отворена врата и габаритите ми не работят. Почти 100% съм сигурен, че проблема е в бушон (възможно е да греша).

Въпрос - един бушон ли захранва горе упоменатите светлини, и ако е така, в коя от двете бушонни кутии се намира и къде (знам, че има една кутия близо до волана, и една отпред под капака).

Много се извинявам за глупавият въпрос, но аз съм компютърен специалист и идея си нямам от коли boxed.gif

Благодаря предварително.

Иван
Последно промяна от Akima на 24 Юни 2015 00:32, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.
Toyota Avensis 1.8 VVTI, 2001

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Проблеми със габаритните и други светлини - Avensis T22

Мнение от Akima » 24 Юни 2015 00:48

Добре дошъл,Иван.

Коригирал съм ти заглавието и съм ти преместил темата - компютрите също работят с електричество...

Моля да прочетеш правилата и важните теми.Следващи грешки носят последствия.

По въпросът ти:
Инструкции за колата си изтегли от тук - http://ftp.domainbg.com/sluchaen_fen/Toyota/Avensis/.

Направи проверка на всички прeкъсвачи/бушони - едните са в двигателния отсек,а другите при шофьора в купето.

Изображение

http://avtoblokrele.ru/toyota/blok-pred ... -2003.html

Сменяш FOG,GAUGE,CIG,DOOR с предписаните за твоя модел и проверяваш всички останали - наточи си пинцетата,както се казва.

Успех и чакаме да докладваш - все пак ти "пусна тикета". :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
fabric1601
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Юни 2015 23:53
Местоположение: Пловдив

Re: Проблеми със габаритните и други светлини - Avensis T22

Мнение от fabric1601 » 24 Юни 2015 10:12

Akima, благодаря за изчерпателният отговор. Извинявам се ако съм направил грешки при пост-ването, вече се запознах изцяло с правилата на форума и се надявам да не се получават повезе "разминавания" happy.gif

Отностно проблема, намерих къде стоят бушоните за габаритите (в кутийката под волана) и смених габаритния бушон (15А) със бушона за светлината на шофьорската врата (също 15А). Знам със сигурност че този за вратата работи. След смяната, обаче, габаритите отново не работеха.

Днес ще занеса колата на ел. техник, за да я оправи, и след като разбера резултата, ще кажа тук какъв е бил проблема, за да мога евентуално да помогна на друг потребител със същата кола и същия проблем.
Toyota Avensis 1.8 VVTI, 2001

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 75 госта