Auris E15 2.2 2AD-FHV 177HP 2007 - свети VSC без записан DTC - неустановен електрически проблем ?

Sapolice
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Фев 2017 18:48
Местоположение: Англия

Auris E15 2.2 2AD-FHV 177HP 2007 - свети VSC без записан DTC - неустановен електрически проблем ?

Мнение от Sapolice » 06 Фев 2017 19:11

Здравейте на всички.
От скоро съм собственик на Тойота аурис дизел 2007год.2.2 литра 177кс.Въпросът ми е следният: купих колата със светеща крушка на таблото за VSC(контрол за стабилност на пътя) тъй като четох във форумите,че не е нищо сериозно а по скоро някои сензор за abs или нещо подобно.Ходих във сервиз на Тойота тук в Англия и компютъра не отчете никакви грешки и се започна едно търсене на проблема което излезе доста скъпо и неефективно защото проблема още си седи.Оказва се че при всяко натискане на съединителя лампата светва и при следващото натискане угасва и така когато сменям скоростите се почва една игра свети,угася,свети,угася и така което съответно е дразнещо а и няма да мога да мона техническия преглед със този проблем.Имам нужда от вашите мнения и препоръки ако някой се е сблъсквал с поьобен проблем.Благодаря предварително.
Последно промяна от Akima на 08 Фев 2017 17:45, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена тема в правилния раздел.Моля прочетете правилата и важните теми.Добре дошъл и честито.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Светеща лампа за стабилити контрол.

Мнение от slowtraveler » 07 Фев 2017 16:48

Колега, сервиза конкретно за Тойота ли бе, или някакъв незнаен, сменящ масло и на Тойота...
Защото е изключение да свети лампа за грешка по таблото, и диагностиката да не каже поне каква грешка е отчела...
Датчик на педала на съединителя нали има? Да не би там да има някакъв проблем (диагностиката би трябвало да го покаже)?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Sapolice
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Фев 2017 18:48
Местоположение: Англия

Светеща лампа за стабилити контрол.

Мнение от Sapolice » 07 Фев 2017 22:03

Беше Тойота сервиз и това е наи странното,че и те не разбраха за какво става въпрос,колата беше при тях първо за компютърна диагностика за да разчетат грешките,обадиха ми се два часа след това че колата е готова отидох да я взема и когато натиснах съединителя за да запаля пак светна крушката те върнаха колата в сервиза и до края ба деня нищо не намериха и ми казаха да запазя нов час.Запазих нов час за два дена по късно и им я оставих сутринта когато отвориха по късно следобед ми звъннаха и ми казаха че имат нужда от повече време за разследване защото било много странно и за тях но аз си я взех защото вземат по 115£ на час .Сега се замислям да пробвам да сменя тоя сензор на съединителя за които спомена и да видим,но ако е от него от Тойота би трябвало да разберат това а те само ми казаха че компютъра не отчита грешки...много странно и разочароващо като за официален Тойота представител в нашия град thumbdown.gif

Аватар
Toyota Fan Forever
Мнения: 152
Регистриран на: 19 Яну 2017 10:16
Местоположение: Sofia

Auris E15 2.2 2AD-FHV 177HP 2007 - свети VSC без записан DTC - неустановен електрически проблем ?

Мнение от Toyota Fan Forever » 08 Фев 2017 11:52

Намирисва на електрически проблем и то май непостоянен (при определени условия)... Тези за съжаление се отстраняват по реално време и с тези ставки.... направо дано се смилят над Вас ако все пак го отстранят!

Успех
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 39 госта