TPMS, видео на екрана Авенсис 2015г

dimodalgia
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Авг 2017 07:33
Местоположение: София

TPMS, видео на екрана Авенсис 2015г

Мнение от dimodalgia » 06 Окт 2017 08:38

Здравейте колеги. Нов съм във форума,попрочетох доста неща и получих доста полезна информация. Както всеки има нещичко,което чувърка отвътре,така и аз. Купих си Тойота Авенсис 2015г.1.8VVTi За сега съм доволен. Искам някой неща да оправя по нея,но незнам къде да пиша във форума. На колата са и взели датчиците за налягане на гумите и сега ми свети лампичката. Ходих на сервиз и там за да я изключат дисплея иска 8цифрен код. Моля от все сърце ако няко го знае да го сподели. Ще съм много благодарен.
Сложих си и една екстричка,ТВ и Аvi и Mpk4 четец към оригиналната медия, защото имам 2 бебета. Замръзват и не ми пречат като шофирам. Проблема е,че като тръгна с колата
медията изписва " Тойота не позволява по време на път". Остава да работи само звука. Въпроса ми е може ли някакси да работи и в движение. Благодаря на всички които биха помогнали и са във форума.

,

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

TPMS, видео на екрана

Мнение от slowtraveler » 09 Окт 2017 14:58

Здравейте и добре дошли,
Моля прочетете правилата на форума - не е позволено да пускате едно и също мнение в няколко теми...
Щом не ви е отговорено - навярно въпросите са поставени в неправилна тема, или не са формулирани правилно...
Добре е да задавате въпросите един по един в съответните раздели - така вероятността да Ви бъде отговорено е доста по-голяма...

Относно TPMS - защо не си купите датчици? В противен случай навярно е по-добре да отидете до оторизиран сервиз - там биха знаели какво да правят (включително биха знаели и кода)...

Относно навигацията - какви точно екстрички сте монтирали? Защото това изглежда като допълнение към оригиналната навигация, а там е ЗАДЪЛЖЕНИЕ на производителя да не позволява изкарването на видео, което може да бъде видяно от шофьора - с цел безопасност..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Чо :)
Мнения: 113
Регистриран на: 11 Юни 2011 18:57
Местоположение: София, Ямбол
Автомобил: Prius 4
Обратна връзка:

TPMS, видео на екрана Авенсис 2015г

Мнение от Чо :) » 09 Окт 2017 15:48

dimodalgia написа:Сложих си и една екстричка,ТВ и Аvi и Mpk4 четец към оригиналната медия, защото имам 2 бебета. Замръзват и не ми пречат като шофирам. Проблема е,че като тръгна с колата
медията изписва " Тойота не позволява по време на път". Остава да работи само звука. Въпроса ми е може ли някакси да работи и в движение.
Предполагам е направено с адаптер (Harness) преходник на 28 pin кабел и са изведени чинчове (Video + Audio L + Audio R).
Трябва да се прекъснете pin 17 или да си сложите ключе за прекъсване, защото навигацията няма да работи, когато е прекъснат.
Изображение
Smile is Health rolleyes.gif Keep Smiling ... :D Усмихни се ... Животът е Хубав :thumbsup:

dimodalgia
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Авг 2017 07:33
Местоположение: София

TPMS, видео на екрана Авенсис 2015г

Мнение от dimodalgia » 09 Окт 2017 16:02

Бллагодаря. В сряда ще ходя пак при майсторите. Още сега ще им пратя какво си написал + снимката. worthy.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

TPMS, видео на екрана Авенсис 2015г

Мнение от slowtraveler » 09 Окт 2017 16:26

Чо :), е прав - може да се 'излъже' с прекъсване на сигнала за скоростта - устройството си мисли, че колата стои на място и да разреши видеото...
Но след включване на датчика на скоростта може да очаквате временен проблем с навигацията. Поне при мен е така и го усетих при ползване на фериботи (навигацията бе активна, но колелата не отчитат движение)...
Навигацията отчиташе точното местоположение по време на движението, но не отчиташе правилно курса (започна да го 'върти' по часовата стрелка, като понякога според навигацията се движихме със задницата напред)... А след като тръгнах по пътя, няколко десетки километра навигацията погрешно показваше че съм завил надясно във всяка пресечка (след което се връщаше на истинския път / истинското местоположение, до следващата пресечка)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dimodalgia
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Авг 2017 07:33
Местоположение: София

TPMS, видео на екрана Авенсис 2015г

Мнение от dimodalgia » 12 Окт 2017 06:29

Здравейте колеки. Оказахте се много прави. Изключиха кабелчето "спиид" и тв-то си работи перфектно. Обаче като превключих на навигация се оказа, че въобще нямам...Пак се върнах и при много ровене и опити за обеждение,че съм нямал,се оказа не са ми сложили 2кабелчета миналата седмица (възможно е да е нарочно).
На майсторчетата им казвах това, което вие ми написахте. ... и сега мисля сам да си направя мързеливо ключе. Благодаря много за съдействието. Хубаво е, когато има хора като вас.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта