Фото-отчет - Неработещи бутони климатроник, Corolla Verso 2008

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Фото-отчет - Неработещи бутони климатроник, Corolla Verso 2008

Мнение от gimara » 28 Окт 2017 17:34

Колеги, спретнах един фото-отчет за ремонт на бутоните на климатика на Corolla Verso 2008.
Предполагам, че и преди фейслифта е същото.
Всъщност на бутоните нищо им нямаше. Тук те не са с проводими гумички като на дистанционно, а микробутони за всака позиция. Проблемът беше следния: Платката се закрепва с винтове към лицевия панел. По някаква причина, втулките в които се завинтват те, бяха счупени в основата си. Някои на по две парчета. Аз успях да ги залепя със секундно лепило, но ми се стори, че няма да изкарат дълго. И след известно чесане, там където не ме сърби измислих как да го побългаря. При натискане на бутона за температурата в моя случай от лицевия панел, преди да се преодолее съпротивлението на бутона на платката, се избутва самата платка(тя е подвижна) и няма повече ход, за да се натисне самия бутон.
Идеята е да се предотврати движението на платката в посока на натиска. Предполагам, че и без залепване на втулките ще стане. Не помня колко дълги са винтовете, които сложих, но може би 4х30 са достатъчни. Няма проблем да останат да стърчат. Преди навиването им е желателно, предварително разпробиване на пластмасата със свредло 2,5 мм (ако винтовете са по- тънки, по-малко свредло).

По-подробно не мога да го опиша. Ако някой, четейки и гледайки снимките, не разбира или не може да го направи, по-добре да разпечата материалите и отиде при някой, който знае кое как се прави.

Как да разглобим панела за управление на климатроника:
Климатроник - управление.pdf
(177.15 KiB) Свалено 49 пъти
ФОТО ОТЧЕТ:
Платка.jpg
Платка.jpg (101.48 KiB) Преглеждано 4732 пъти
Винтове за контра.jpg
Винтове за контра.jpg (282.14 KiB) Преглеждано 4739 пъти
Панел отвътре.jpg
Панел отвътре.jpg (254.43 KiB) Преглеждано 4739 пъти
Винт отгоре.jpg
Винт отгоре.jpg (73.08 KiB) Преглеждано 4739 пъти
Винт за дърво.jpg
Винт за дърво.jpg (104.85 KiB) Преглеждано 4739 пъти

bmborisov71
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Юли 2018 21:15
Местоположение: София
Автомобил: Сorolla Verso 2.2 D4D 136 DPF

Фото-отчет - Неработещи бутони климатроник, Corolla Verso 2008

Мнение от bmborisov71 » 28 Мар 2020 19:23

Благодаря gimara за полезната и нагледна информация. Остава само да почерпя, че отдавна се каня да реша въпроса с бутоните за промяна на температурата.
Сorolla Verso 2.2 D4D 136 DPF 2007 г.

nikuu
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Май 2020 23:52
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола Версо 2.2 д4д

Фото-отчет - Неработещи бутони климатроник, Corolla Verso 2008

Мнение от nikuu » 20 Май 2020 08:31

Благодаря колега за подробно описаното, снимките и отделеното време, при отразяване на този проблем. Проблемът при мен се оказа същият и се реши по начина по които подробно си описъл, с това ми спести време и излишни притеснения. Радвам се чи има хора като теб които споделят опита си.
Благодаря!

kosiotz
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Окт 2023 14:49
Местоположение: София
Автомобил: Corola Verso 2008
Получена  благодарност: 1 път

Фото-отчет - Неработещи бутони климатроник, Corolla Verso 2008

Мнение от kosiotz » 06 Окт 2023 14:54

Благодаря много gimara! И на моята Корола не. работеха бутоните за температура. Ходих в Pitstop и ми казаха, че ще свалят панела срещу 60лв.(за 2 винта)и ще го дадат за ремонт, който ще струва между 200 и 300лв. На мен ремонта ми отне по-малко от час. Обичам, когато часовата ми надница е 300-400лв, макар и да са спестени, а не получени.
Пак хиляди благодарности!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Google [Bot] и 36 госта