Авенсис, това дали е проблем с токовете или е нормално?

Аватар
Nikorage
Мнения: 23
Регистриран на: 19 Ное 2017 15:59
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Avensis 2.2 D4D

Авенсис, това дали е проблем с токовете или е нормално?

Мнение от Nikorage » 21 Ное 2017 15:21

Здравейте, става въпрос за тойота авенсис 2005 година. Не знам това дали е някакъв проблем с токовете или е съвсем нормално, но ми направи впечатление това, че когато пусна габаритите/фарове, копчета, километраж, дисплей, бутони започват да светят, което е нормално, но копчетата на волана светят драстично по-слабо, както и бутоните на вратите за сваляне и вдигане на стъклата, почти не се забелязват. Също така при включени габарити/фарове, запалката която се намира отпред в пепелника спира да работи, а задната зад подлакътника не се изключва, един вид тя не се е влияе от фаровете, а копчето на аварийните при включени габарити започва да свети с постоянна светлина, но когато ги пусна самото копче не започва да мига както при повече коли. Та въпроса ми може да е малко глупав, но имам колата от скоро и не съм толкова запознат с нея, това нормално ли е за авенсис, да не мига копчето за аварийните, да се изключва запалката или някой бутони да светят драстично по-слабо от други?

the-rider
Мнения: 43
Регистриран на: 20 Юни 2008 11:50

Авенсис, това дали е проблем с токовете или е нормално?

Мнение от the-rider » 22 Ное 2017 09:01

Здрасти, без да имам авенсис смятам, че намаляването на осветлението е нормално, но запалката и аварийния ключ не.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Авенсис, това дали е проблем с токовете или е нормално?

Мнение от Kiki » 22 Ное 2017 09:17

На всеки автомобил има светлини, които светят по слабо от другите, защото трябва да се виждат нощно време.
Те обикновено са на тези копчета, които се виждат ясно през деня, а на тъмно трябва да ги напипваш.
Ако тези копчета светят силно за да се вижда светлината на крушката и през деня, когато е тъмно ще те дразни.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Авенсис, това дали е проблем с токовете или е нормално?

Мнение от tora » 22 Ное 2017 11:42

За аварийните е така май на всички тойоти- свети слабо и постоянно, без да ти вади очите с мигане. Поне на Аурис и Версо е така, а и има писано във форума.

Аватар
Nikorage
Мнения: 23
Регистриран на: 19 Ное 2017 15:59
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Avensis 2.2 D4D

Авенсис, това дали е проблем с токовете или е нормално?

Мнение от Nikorage » 25 Ное 2017 05:22

Благодаря за отговорите. Допитах се до техник от тойота, копчето на аварийните си е така, а за запалката ще го мисля.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта