Регулиране на стъклоповдигач

V.Valchev
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Ное 2016 15:54
Местоположение: Ловеч

Регулиране на стъклоповдигач

Мнение от V.Valchev » 12 Мар 2018 22:43

Колеги, днес си ремонтирах моторчето на стъклоповдигача на пасажерската врата- Корола Версо 2002 1,6.
Има ли някакъв пиниз при монтажа понеже сега като стигне горе и веднага слиза до половината. Пробвах моторчето в двете посоки още преди монтажа и не съм сигурен дали го спрях в подходящия момент.

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Регулиране на стъклоповдигач

Мнение от peterhr » 14 Мар 2018 21:52

Колата, вероятно при затваряне не разбира, че е затворено докрай и си мисли, че има преграда и задейства защитата от прещипване и го отваря от мерки за сигурност.
Не знам този модел дали може да се калибрира, но пробвай да го отвориш докрай и задръж бутона надолу още няколко секунди след като стъклото е стигнало до долу. После пробвай нагоре и задръж пак няколко секунди след като се затоври докрай.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
memorex
Мнения: 811
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Регулиране на стъклоповдигач

Мнение от memorex » 18 Мар 2021 19:27

Здравейте,
Ще използвам тази тема зa РАВ4 III тъй като заглавието позволява.
Към проблема:
След смяна акумулатор както обикновено но не винаги се случва,настройките на стъклоповдигача на шофьорската врата се изгубиха.На авто стъклото отива до горе и се връща около 3 см надолу.Процедурата за калибриране според ръководството -не работи.
Има ли друг вариант за ресет на моторчето или нещо от сорта ?При демонтиран механизъм моторчето действа по същия начин.Ръчното затваряне работи само ако се прави на малки задържания на бутона ,така че засега бива.
Имам големи съмнения за модула с бутоните .
Някакви идеи?
worthy.gif
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта