Тойота авенсис Т 25

genko7
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Май 2017 14:55
Местоположение: Madrid

Тойота авенсис Т 25

Мнение от genko7 » 21 Мар 2018 20:19

https://www.ebay.es/itm/AUTORADIO-DVD-G ... 1438.l2649
Добра вечер на всички.
Моля за малко помощ.Решил съм да си монтирам този модел навигация в тойотата авенсис т 25 2005 год.бензин 1,8 .
Искам съвет и мнение дали е удачен имали нещо по добро и по евтино или не си заслужава труда и вложените средства.
Този вид навигаций могат ли да работят едновременно навигация без звук и радио или мп3, трябва ли и външна антена за жпс а.
Всякакви мнения и препоръки ще са ми от полза.
Благодаря и Наздраве
Весела вечер.

stefando
Мнения: 207
Регистриран на: 31 Яну 2015 04:51
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Тойота авенсис Т 25

Мнение от stefando » 22 Мар 2018 08:45

Според мен са удачни този тип навигации,имам подобен за модела кола от подписа от година и половина и съм доволен.Имат всички екстри за които си помислиш.
Звукът от навигацията се смесва с радиото,dvd-то и другите източници на музика и се ползва навигация и музика едновременно.
Антената на gps е външна и е включена в комплекта.Тя е с магнит и се лепва обикновено на металната част на самата навигация отгоре и остава под таблото.Сигналът е достатъчно силен и не е необходимо да се търси друго специално място за антената.
В един друг китайски сайт сякаш тези мултимедии са малко по-евтини-аз съм ползвал него.
Ако имате още въпроси,питайте,насреща сме!
Toyota Auris Е15 1.4 D4D 2011

genko7
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Май 2017 14:55
Местоположение: Madrid

Тойота авенсис Т 25

Мнение от genko7 » 24 Мар 2018 15:11

Благодаря.

миро николов
Мнения: 12
Регистриран на: 29 Окт 2015 20:29
Местоположение: Слънчева Англия

Тойота авенсис Т 25

Мнение от миро николов » 29 Мар 2018 14:48

Погледни и xtrons.А съм с такава и ми стъпи около 200£ с кабелите и рамката

Karaboev
Мнения: 64
Регистриран на: 09 Дек 2017 07:55
Местоположение: Велико Търново

Тойота авенсис Т 25

Мнение от Karaboev » 29 Мар 2018 21:18

И аз съм се насочил към нея само че ще си я поръчам от ОЛХ. За 630 лева е някъде но предлагат 1 година гаранция. Тествах я наживо страхотен дисплей и функции все едно си имаш един добър телефон вграден в таблото. И най важното ще я взема с ОБД2 блутут за да мода да си правя диагностика. Има шина за монтаж и всички кабели неободи ми за свързването управлението от волана работи, има и Wi fi. Ня си струва някой по нисък клас като ще се дават пари да се знае за какво

genko7
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Май 2017 14:55
Местоположение: Madrid

Тойота авенсис Т 25

Мнение от genko7 » 01 Апр 2018 20:19

Благодаря.
Но съм решил да е без допълнителни рамки
да е направена за модела кола.
Наздраве и весела вечер.

stefando
Мнения: 207
Регистриран на: 31 Яну 2015 04:51
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Тойота авенсис Т 25

Мнение от stefando » 05 Апр 2018 18:22

Още една възможност за андроидчетата за кола:
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f ... 54#p338654
Toyota Auris Е15 1.4 D4D 2011

iliata
Мнения: 10
Регистриран на: 17 Мар 2018 18:15
Местоположение: България

Тойота авенсис Т 25

Мнение от iliata » 16 Апр 2018 11:12

Купих си тази от алиекспрес https://goo.gl/oV4yS5 (мисля, че е абсолютно същата като твоята), пристигна за около седмица с DHL, излезе ми 505лв всичко, монтирах си я сам с много проба-грешка, така че мога да помагам :) според мен е най-добрата възможна за Т25, т.к. е с 4ГБ рам, 32ГБ памет, андроид 8 орео, можеш да сложиш всичко което се сетиш на андроида като приложения, игри, засичане на средна скорост, чатове и т.н.
В България продават с по-стар андроид, 2ГБ рам и 16ГБ памет за 650лв най-евтино. В алиекспре си важи гаранцията 1г, като плащаш изпращането с DHL, връщането към теб си го поемат те. Я ти се наложи, я не. Така или иначе ако си купиш от БГ и се получи гаранционно събитите пак ще я пратят там и пак ще чакаш, ако избощо я приемат :D като в алиекспрес дори е по-сигурно относно закупуиването дори от ибей, защото не превеждат парите на продавача до 1 седмица след като си получил мултимедията, води се че през това време монтираш и тестваш и докато не кажеш че всичко е наред, парите стоят блокирани и готови във всеки един момент да ти ги възстановят, ако нещо не е както са го описали или не работи.
Аз лично смених фабрична навигация IGO с Google Maps(още не съм сложил гласовото търсене на български, на английски си го има) и си изтеглих карти по региони, за БГ са около 4-500МБ за да може джипиеса да се ползва без интернет с тях, както и със споделен интернет от телефон. Джипиес устройството изведох зад огледалото заедно с другото УСБ и още 2 кабела за бъдещи нужни(екшън камера, радар детектор, GPS тракер за превенция срещу кражби и т.н.). Също така си изведох УСБ разклонител и го монтирах в отделението където се намира запалката(махнах преди това кутийката, която се изважда и се получи почти фабрично :D там дори можеш да си включиш клавиатура и да използваш мултимедията за още по-нестандартни за кола неща или спътника до теб, докато шофираш.
Настроих си и бутоните на волана(общо 5, но с 2 функции, 1 на клик и 1 на задържане на копчето, т.е. 10 различни функции, превключване на песни, радио станции, регулиране на звука, вдигане и затваряне на разговори и т.н.). Лесно можеш да си настроиш и звука в колата в зависимост от 4те посоки къде искаш да ти свири по-силно както и с какъв стил да изкарва звука - джаз, рок, рап и т.н. Има и ДВД разбира се, на което трябва да се свалят транспортните винтове преди да се монтира.
В момента единствено не зная как, къде и за какво да свържа предния парктроник, но и това ще оправя :)
Като цяло съм използвал около 1/3 от кабелите с които върви навигацията, като могат да се свързват и много други неща на нея, като например възможност за свързване нещо на спирачката, както и още 2-3 монитора, които може да се монтират на задглавника на преднтие седалки, така че да може да се гледат филми от задната седалка и много други кабелчета и кабели.
Има и такъв вариант https://goo.gl/QFWMgE с по-голям диагонал, но на практика същите пискели 1280*480 = 614400 = 1024*600, като е доста по-скъпа и няма да пасне на извивките на таблото и тач бутоните са доста по-бавни от директните копчета, имайки предвид и по-стария андроид, по-малко рам и памет.

Снимки https://myalbum.com/album/u957eH8B5M3H и видео https://www.youtube.com/watch?v=XGoLL6o ... e=youtu.be (няма как да се усети звука, който възпроизвежда ermm.gif )

stefando
Мнения: 207
Регистриран на: 31 Яну 2015 04:51
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Тойота авенсис Т 25

Мнение от stefando » 16 Апр 2018 15:33

По принцип iGO-то сложено от китайците е много старо и непълно,без никакви екстри,сложено е да има "нещо".Иначе новата версия на iGO-Nextgen,развита със скиновете от братята-рускоговорящи с всички глезотии цепи мрака! Ако някой се интересува от такава версия с всички екстри за Андроид, да пита....
Toyota Auris Е15 1.4 D4D 2011

Lud Umora Niama
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Юли 2019 18:37
Местоположение: Хасково
Автомобил: Авенсис 2010 150hp

Тойота авенсис Т 25

Мнение от Lud Umora Niama » 17 Дек 2019 00:11

От известно време се оглеждам и аз за нави.Т27 2010 тази която Илийката е купил дали и на мен ще ми пасне.Не съм много вещ по тази част.Евентуално ако някой е запознат какви пари ще струва да я монтира.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта