Горивен филтър Ярис 2001

Becko12
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Дек 2008 16:38

Горивен филтър Ярис 2001

Мнение от Becko12 » 26 Май 2009 11:28

Здравейте, имам следния въпрос - трябва да сменя горивния филтър на Яриса но немога да разбера каде се намира. В аутодатата го дават или вътре в резервоара или отвън до него. Нямам канал каде да погледна това. Може ли да ми кажете каде се намира външния филтър а ако е в резервоара каква е процедурата за смяна. Яриса е 2001г. но дата на производство е 2000г, 1.0 куб. 69 конски сили.

miramar
Мнения: 8
Регистриран на: 12 Май 2008 12:50

Мнение от miramar » 26 Май 2009 15:41

Аз имам Ярис 05.2001 1,3 и филтърът е в
резервоара заедно с помпата-съответно се вади
и сменя.НЕПРИЯТНА ПРОЦЕДУРА.

Becko12
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Дек 2008 16:38

Мнение от Becko12 » 28 Май 2009 00:21

Странен е тоя форум на Тойота. Явно колите наистина са здрави и няма въпроси за разискване. Скоро ми светна лампата за инжекцията (проблем с MAF) почистиха го и работи без грешка. Тогава собственика на елкона ми каза че едвам си е избил софтуера и принадлежностите за тойота прилежащи към елкона. smile.gif
За филтъра да кажа нещо - надявам се да е полезно за форума пък и може мен да са ме подвели. Отидох в сервиз (до момента всяка една кола, която съм карал е подържана само от мен) и там ми казаха следното - вместо филтър имало някакъв йонизатор. Не се сменяло нищо, "казаха карай не се притеснявай". Питам ги аз това в резервоара дето излиза на Аутодатата какво е, а те "цетка". До сега не съм чувал бензинова кола без горивен филтър.
P.S. Моля отговорете ми възможно ли е подобно нещо и ако да как се йонизира бензина и се почства ???? Хипер странна работа. Моля поне за един отговор.

vasko112
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Окт 2014 10:21

Re: Горивен филтър Ярис 2001

Мнение от vasko112 » 30 Окт 2014 10:36

Горивния филтър е в резервоара вътре в него е монтирана помпата, а отвън на него е нивомера :thumbsup:
Купих си горивен филтър и реших да го сменя. Оказа се че има разлика. Такъв като моя не можах да намеря .
Обадих се в тойота и от там ми казаха , че само горивен филтър не се продава , той върви заедно с помпата и струва 1 600 лева biggrin.gif
НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ БИЛ ПОЛЕЗЕН !!! УСПЕХ НА ВСИЧКИ tongue.gif

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Re:

Мнение от vodafon » 31 Окт 2014 20:48

Becko12 написа:Странен е тоя форум на Тойота. Явно колите наистина са здрави и няма въпроси за разискване. Скоро ми светна лампата за инжекцията (проблем с MAF) почистиха го и работи без грешка. Тогава собственика на елкона ми каза че едвам си е избил софтуера и принадлежностите за тойота прилежащи към елкона. smile.gif
За филтъра да кажа нещо - надявам се да е полезно за форума пък и може мен да са ме подвели. Отидох в сервиз (до момента всяка една кола, която съм карал е подържана само от мен) и там ми казаха следното - вместо филтър имало някакъв йонизатор. Не се сменяло нищо, "казаха карай не се притеснявай". Питам ги аз това в резервоара дето излиза на Аутодатата какво е, а те "цетка". До сега не съм чувал бензинова кола без горивен филтър.
P.S. Моля отговорете ми възможно ли е подобно нещо и ако да как се йонизира бензина и се почства ???? Хипер странна работа. Моля поне за един отговор.
Има такива неща и не са само при тойота. Фиат също ползват подобни решения - имал съм Купе без филтър, т.е. вграден в помпата в резервоара

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 14 госта