Ремонт на двигател на Celica A60 1.6 4A-G I4 /AA63/ - 1983

batefori
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:45

Мнение от batefori » 01 Авг 2010 15:32

Май като гледам,не съм за тука и за тоз Тойота клуб.Тука всичко за некви кинти бесни говори и прай ,,проект" с луди кинти.Той получава възхищение и овации от публиката,щото е налял 10-15 хилки в скрапа.Е господа,аз имам две селики и един бус Мазда Е2000.Все японски видно.Ма не мисля да им слугувам,а те на мен да ми служат.Май ще ми подхожда някой сайт от сорта ,,Поправи си сам" ,,Приспособи си сам" ,,Евтинко,ма калпаво"

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 02 Авг 2010 10:18

Колега, Селиките, които имаш, са страхотни и заслужават внимание и грижа. Естествено, че ще трябва ти да им послужиш за да им се радваш по-дълго. Без пари и време, за съжаление няма как да стане работата. Ако искаш кола, която да те вози без да ти бърка в джоба, едва ли 2 Селики от 80-те е най-добрия избор! wink.gif

batefori
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:45

Мнение от batefori » 02 Авг 2010 15:09

Прав си човече,но колкото и да искам,не мога да си го позволя... Сега се опитвам до колкото мога да им дам някакъв вид,че кво да си говоря,поизпуснах нещата.. Но на практика калници и врати много трудно могат да се намерят.И за двете.И ако се намерят,то ще е цифра.Май ще прибягвам до услугите на разни маистори... някога във Враца имаше един в Дъбника,Иван паркетаджията му казваха.Правеше калници всякакви.Носиш стария и човека прави нов на слънце.И никак не скъпо взимаше.Ползвал съм услугите му,ма беше отдавна.Някой знае ли дали още работи този човек???

batefori
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:45

Мнение от batefori » 02 Авг 2010 15:37

Xeku,намерил съм си супра като твоята.Делят ме още 1500 левчета от нея.Много е запазенка човече... Ако не ме привари някой,ще се чудиш как е оцеляла до сега толкова читава!!!Колко са ти широки преходните фланци все се каня да те питам???Представям си машината както е изхвърлена с фланците,на едни ,,летни" джанти с широк,ама много широк борд!!!!На 16-ки да речем!!!

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 02 Авг 2010 16:17

Ако Супрата е една черна с лепенка на орел на капака, бягай далеч! :whistle: Иначе фланците са ми на 50мм, но може и по-малки да сложиш, зависи от джантите.

batefori
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:45

Мнение от batefori » 03 Авг 2010 16:59

Червеничка е,като твоята!Не е пипвана няколко години.Завитичка милата и ме чака ги збера... Малко разлика има в седалките,двигатела е петак и скоростната е ръчна.. С оригиналните за модела джанти си е.И със смешните копченца за ел.стъклата smile.gif Абе,добра си е.За годините си дори много добра... Пък може така да ми се вижда,щото аз в тоя модел съм си пристрастен.. Ох,да я барна веднъж!!! :whistle:

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 03 Авг 2010 21:23

На този модел никога не е слаган подобен двигател wacko.gif Ако е правена някоя Ауди/ФВ/МБ интервенция, язък за колата...

batefori
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:45

Мнение от batefori » 05 Авг 2010 14:22

Имам и едно друго питане.На буса ми,Мазда Е2000 газ/бензин има явно някаква тънкост за обезвъздушаване на охладителната система.Кво ли не прайх,е няма обезвъздушаване брате.Вече си мисля дали не е пукнат цилиндър,глава нещо... Като поработи 5 мин. и завира.Страх ме е да не я грейна,при все че последно може и това да направих.. Не че е спекла,ама стрелката скочи къде червеничкото за 5-10 мин. работа.Иначе то мъркучи вадих,най високата точка,не знам си кво... Питай си... Грее си и това е.Ако не я загася овреме,ще хвърли водата.А съм промил цялата система.Слевд промиването се скъсах са сменям мъркучи и съединения.После и нова водна помпа и сложих,щото старата не въртеше като свят. Турбинката си беше отишла съвсем-нямаше я направо може да се каже smile.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: baiwant и 42 госта