Разни проблеми Corolla E11-Ангренаж,Климатик,Свещи,Скърцанe.

Публикувай отговор
Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Проблем с Корола

Мнение от zi_zi_top » 16 Дек 2014 18:27

saho написа:Патилата няма да свършат. Новия, който ще ти монтират в сервиза ще изкара в най-добрия случай 2 години. Не искам да те отчайвам но е така.
Аз купих комплекта като оригинална резервна част на Тойота, смениха ги и двата и са вече на 5 години. За сега няма и намек за проблем.
Оригиналният ми го пробиха с отвертка зловредни автобояджии, защото ги назорих чрез шефа им. :censored:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с Корола

Мнение от iwan33 » 20 Дек 2014 20:02

Реших все пак да се опитам сам да сменя въпросните маншони. Денят е утре а по финансови причини взех заместители. Да видим колко ще изкарат....
Edit: Маншона е сменен, оказа се елементарна работа. За да не вадя полуоската от скоростите обаче, свалих голямата скоба на маншона на вътрешното каре и го измъкнах от чашата в която е. Малко е неудобно за работа, но ме беше страх да не се появи някакъв теч от семеринга на скоростната кутия. Ограничих се и само със смяна на скъсания, външен маншон. Вътрешният, който бях взел, на Japanparts, нещо не ми хареса и прецених, че е по-добре да оставя оригиналния, така или иначе си е в отлично състояние...
Прикачени файлове
IMG_20141220_160336.jpg
IMG_20141220_160336.jpg (1.76 MiB) Преглеждано 933 пъти
Toyota Corolla

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта