Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Публикувай отговор
ipp007
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Апр 2015 13:01

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от ipp007 » 12 Апр 2015 13:18

Здравейте и честит празник на всички!
От седмица оглеждам тази кола: http://www.mobile.bg/11428240708718644
Колата ще се кара предимно на извънградско. Цената ме устройва, изглежда мого добре но ме притеснява следното - като я запалих, двигателя запали веднага, но ми се стори че има претрисане(само докато завъртя в началото). После звука беше като на швейцарски часовник. Не съм карал дизел до момента, но отзад нямаше никакъв пушек. Това ми хареса, но видях няколко капчици, изхвърчащи от аспуха(предполагам вода т.е. конденз, но температурата беше около 15 градуса на вън). Нормално ли е това? Иначе по коша не забелязах интервенции. Само предната броня беше отпрана отдолу и после захваната с ламаринки, задната броня от дясно беше извадена от щипките в горната и част, но това не ми се струва голям проблем. По сериозно ми се вижда това, че на предните амортесиори, гумената хармоника вътре зад прежините е скъсана и ще влиза прах. Надявам се да може да се сменят само те, а не целите амортесиори... smile.gif
Моля някой да даде мнение за тези гумени предпазители и капките от аспуха. Ще съм много благодарен!

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от NET » 16 Апр 2015 13:09

Капките от ауспуха според мен са нормални, аромата при излизащ антифриз от там обикновено е сладко кисел. Добре е винаги при покупка да се гледа в какво състояние е охладителната течност и самото казанче отвътре...и има ли движения на въздух при запален двигател. Да не говорим пък и за цвета на двигателното масло.

Иначе и моите прахозащитни маншони на предните амортисьори бяха заминали, купих ги от колегата от форума Toyota forever за 50лв. двата (оригинални тойота).

hangelov
Мнения: 80
Регистриран на: 04 Мар 2012 22:50

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от hangelov » 15 Май 2015 00:05

Колеги знаете ли до колко бара трябва да издува турбината фабрично?
Avensis Verso 2.0 D4D

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от Akima » 15 Май 2015 01:17

3. CHECK TURBOCHARGING PRESSURE
(a) Warm up the engine.
(b) Using a 3–way connector, connect SST (turbochargerpressure gauge) to the hose leading to the intake air connector. SST 09992 – 00242
(c) While depressing the clutch pedal, press the acceleratorpedal down to the full. Measure the turbocharging pres-sure at maximum speed (5,100 to 5,250 rpm).
Standard pressure:15 to 45 kPa (0.15 to 0.46 kgf/cm2, 2.2 to 6.5 psi)If the pressure is less than specification, check both the intakeair and exhaust systems for leakage.
If there is no leakage, check if the actuator hose has discon-nected.
If not, check the turbocharger.
If the pressure is greater than specification, check if the actuator hose has disconnected or cracked.
If not, check the turbo-charger.
http://www.cgtotal.de/forum/INTAKE.pdf

Четете ги тези книги... :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

hangelov
Мнения: 80
Регистриран на: 04 Мар 2012 22:50

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от hangelov » 15 Май 2015 08:51

Това не е възможно да е до 0.45 bara (45 kPa) на мен на диагностиката ми показва 1,4 бара
Avensis Verso 2.0 D4D

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от NET » 15 Май 2015 09:43

Колеги, май говорите за различни неща. В менуала по-горе мисля става въпрос за подналягане, а колегата в началото пита за работното налягане след турбото.

hangelov
Мнения: 80
Регистриран на: 04 Мар 2012 22:50

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от hangelov » 15 Май 2015 10:18

NET написа:Колеги, май говорите за различни неща. В менуала по-горе мисля става въпрос за подналягане, а колегата в началото пита за работното налягане след турбото.
Да май така стана, аз говоря за налягането което като включиш към компа или телефон посредством OBD2 , където показва колко бара е турбото като натиснеш гаста до долу на някоя предавка при мен стига до 1.4 бара.
Avensis Verso 2.0 D4D

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от Akima » 15 Май 2015 18:42

Виж същия PDF в горния ми пост.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

hangelov
Мнения: 80
Регистриран на: 04 Мар 2012 22:50

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от hangelov » 15 Май 2015 19:09

Akima написа:Виж същия PDF в горния ми пост.
Колега аз не знам кое от всичките показания показва диагностиката , ще съм ти много благодарян ако ми го напишеш. Благодаря предварително и извинявай. Интересува ме защото е правен някъв тунинг в германия и нещо са оплескали немците сега искам да си го върна към нормалната работа.
Avensis Verso 2.0 D4D

mil_mar
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Юни 2015 19:10

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от mil_mar » 02 Юни 2015 19:10

здравейте. Имам проблем с датчика за управление на турбото /вакуум/. При вдигане на оборотите на двигателя над 2500 при изкачване по наклон се получава нещо като прекъсване и светва чек лампата на таблото. Колата минава в авариен режим и като я угася и запаля отново всичко се оправя. Кофти е че не го прави постоянно и не съм сигурен точно какво става. Карах я на комп и показа грешка във вакуум клапана за управление на турбото. Попаднах на читав майстор, който го отвори пред мен и го почисти. След това около два месеца си карах без проблем, но уви пак се получи. Този клапан е около 400лв. и не знам дали си струва да се купува нов. Ако има някой същия проблем да ми пише. Кофти е че някой път може да натискам здраво и нищо не става.

dr-marti
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Авг 2012 17:27

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от dr-marti » 11 Авг 2015 11:27

mil_mar написа:здравейте. Имам проблем с датчика за управление на турбото /вакуум/. При вдигане на оборотите на двигателя над 2500 при изкачване по наклон се получава нещо като прекъсване и светва чек лампата на таблото. Колата минава в авариен режим и като я угася и запаля отново всичко се оправя. Кофти е че не го прави постоянно и не съм сигурен точно какво става. Карах я на комп и показа грешка във вакуум клапана за управление на турбото. Попаднах на читав майстор, който го отвори пред мен и го почисти. След това около два месеца си карах без проблем, но уви пак се получи. Този клапан е около 400лв. и не знам дали си струва да се купува нов. Ако има някой същия проблем да ми пише. Кофти е че някой път може да натискам здраво и нищо не става.

Същия проблем имах и аз .Диагностициран в сервиз на Тойота и човекът който прави диагностиката ми каза същата сума за въпросния клапан .Каза също да карам така ,докато не се появи друг проблем в турбината ,за да може да се прави всичко наведнъж.Еми появи се такъв преди няколко дни и сега чакам като го свалят да кажат дали подлежи на рециклиране .Тъй като не открих друга турбина от Авенсис Версо за части втора употреба моля за съвет .Бихте ли ми казали дали има друг модел Тойота ,от който да търся турбо и да е взаимозаменяемо,ако се наложи да купувам .Колата е toyota avensis verso d4d 2.0 116кс. 2003 г.Предварително благодаря!

blessed devil
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Авг 2015 01:12

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от blessed devil » 27 Авг 2015 01:53

Здравейте,
Изключително полезна и интересна тема сте заформили :supz:
Като доста други колеги и на нас ни предстои покупка на по-голям автомобил.
Avensis Verso d4d отговаря перфектно на нуждите ни за сега.
7 места, когато (ако) се наложи, достатъчно място за багаж с 5 седалки, сравнително висок клиранс, максималният обем на багажника също изглежда добър. До сега чета само позитивни мнения за колата. Като гледам и TÜV report-а на кое място е, просто изглежда прекалено хубаво, за да е истина biggrin.gif
Само едно 4х4 му липсва. Това е и екстра, която ме кара да обмислям още избора си, понеже зимата ми се налага да обикалям много по планините.
Не мога само да намеря инфо за оборудването на колите с екстри?
Гледам по обяваи, че има коли с описани подгряващи седалки, но не мога да видя по снимките от къде се регулират. На таблото ли трябва да са бутоните или някъде до седалките? Това ме кара малко да се съмнявам дали въобще имат.
Примерно тази кола.
Или тази.
Също ще съм много благодарен ако някой може да ми каже какви са размерите (дължина, широчина и височина) на багажника при максимален обем и свалени седалки? Дали има 2 метра дължина или по-скоро не?
offtopic.gif
Друг модел, който много ми харесва е Previa d4d от 2003-та.
За тях поне съм сигурен, че са с подгряващи седалки и много голям максимален обем на багажника. Дължината на багажника ми изглежда да е около 2 метра.
Те може би са със същият двигател, предполагам, че и те трябва да са толкова качествени и надеждни.
Притеснението ми за тях, е че не са толкова разпространени.

Благодаря на всички отзовали се,
Поздрави.
BD
Последно промяна от Akima на 27 Авг 2015 03:08, променено общо 1 път.
Причина: Оправени линкове.Успех.

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от Akima » 28 Авг 2015 14:03

http://tiny.cc/avensisverso

Това ще отговори на въпросите ти. :thumbsup:

Няма подгряване на седалките - поукрасяват обявите.

Всички майстори нещо взехте да си купувате Тойоти - ще трябва да направим форума платен май... :whistle: biggrin.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

blessed devil
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Авг 2015 01:12

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от blessed devil » 29 Авг 2015 22:08

Благодаря за отговора. smile.gif
И аз предположих, че поукрасяват обявите.
Подгряването може да се направи лесно.
За размерите на багажника само не мога да намеря максималната дължина.
Намерих само няколко снимки от нета.
Изображение
Изображение

Доста голям изглежда багажника, но дали може да се използва и за спане rolleyes.gif
Не знам кой залита по Тойоти, но всичките ми приятели субарясаха.
Явно японското си държи на реномето. cool.gif
За това бих искал и аз да се докосна до нещо достойно.

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Мнение от Akima » 29 Авг 2015 22:44

Чувал съм легенди за това колко багаж събира,но само съм се возил 1-2 пъти в такава кола и не мога да говоря от опит.

Търси кола с пакет за студено време - печка - това според мен естествено.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 92 госта