Всичко за Avensis Verso 2.0 D4D 116HP 2001-2003

Публикувай отговор
cristo
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Май 2014 11:44

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от cristo » 22 Май 2014 11:28

NET написа:
cristo написа:в момента който кажеш вместо ПАСАТ 95 - кола 2003-4, да не говорим по-нова ... умнжавай цените по няколко
Именно! И затова подхождам предпазливо. В смисъл - гледам да докарам умножението до х3, х4, х5, а не до х10... И да не поемам риск със значителен брой части с цена около и над 1000лв., имащи по-скоро характер на консуматив, на който, при купуването на кола на старо, вече му е дошло времето. Опитвам се да минимизирам рисковете. Въпреки, че с цените на лагер главините във всички случаи ще е х20, х30 - на Пасата един заден лагер е 20 лв. laugh.gif
Благодаря за съвета ти за дюзите, ама в края на месец Май няма как да го изпълня с това паленето на студено unsure.gif Да не говоря, че нямам никакви наблюдения върху цвета на приемливото количество на "качествения" дизеловия пушек. Всеки знае, че кола, особено дизелова, се купува зимно време, но явно само жена ми не го знае това :)
Зачетох се тук в разни теми за диагностика на двигателите (видях някаква програма Techstream) където се изписвали стойностите на дюзите в отклонение +- от нулата. Още четенe ми трябва, но много ще ми помогнете, ако ми кажете от опит, дали може да се върже OSBII USB кабел, или чрез кабел по сериен RS232 порт (имам такъв стар лаптоп), или чрез популярните напоследък OSBII блутут адаптери на тези Тойоти Авенсис Версо 2003-2004 година и чрез софтуер (и коя програма ще препоръчате) да се видят някои важни при покупка на употребяван автомобил характеристики. И какво да се гледа? Примерно някакви данни за дюзите (видях че се говори за някакви отклонения), примерно налягане на турбината... знам ли... какво друго, за да се изолират скъпите части? Записва ли се в компютъра на колата история на грешките за определено време назад? Така, че да може да се види дали километража е превъртан - примерно, той показва 100 хил., а в историята има отчетени грешки на 150 хил. км.

Много ще ми помогнете с подобна информация. Защото ме влече към този модел на Тойота. Другата ми алтернатива за семеен автомобил е бензинова (заради по-евтината поддръжка и по-малкото скъпи части) Опел Зафира, обаче нещо думата Опел никога не ми е звучала добре wink.gif .
А да, струва ми се че и в Турана ще можеш да мяташ количката без да я сгъваш - багажника е огромен и там. И Туарана ми е алтернатива, но и там са все дизелови двигатели в продажба, съответно пак голям риск с покупката. А и ми е странно защо по западната преса много ги критикуват тези Туаран-и.

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от NET » 22 Май 2014 13:40

cristo написа:
NET написа:
cristo написа:в момента който кажеш вместо ПАСАТ 95 - кола 2003-4, да не говорим по-нова ... умнжавай цените по няколко
А да, струва ми се че и в Турана ще можеш да мяташ количката без да я сгъваш - багажника е огромен и там.
... ммм забравих ли да спомена, че преди да метна количката във Версото съм натоварил три куфара от най-големите, палатка, стол за хранене на малкия, два стола за пикник, маса ии... ще спра до тука biggrin.gif . Гледал съм ги Туараните и се отказах защото един здрав с аналогичен двигател и кутия на моята струва повече. Тойотата я взех да речем за 7500 онази беше 14000. А частите са аналогични като цена.
Относно твоя случай, бих ти препоръчал да не се насочваш към такава голяма кола, ако искаш да икономисваш някой лев от автомобил. Опела или Рено ще са по-тънките варианти, но всеки си решава, маймуни с трици не се ловят. Колкото парите, толкова и работата.
Колкото до дилемата бензин или дизел, ако ще купуваш бензин за по евтино, гледай да е без турбина и внимавай с типа запалване и инжектори ... тука пак отиваме към рено и опел май.
А дизел може да си купиш и лятото, просто когато работи студен и топъл от ауспуха трябва да мирише на вода, всякакви пушаци са присъщи за немски и френски коли. smile.gif

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от NET » 22 Май 2014 13:50

Toyo_driver написа:Хайде, колеги, като сте казали "Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003" нека да бъде всичко и реших в темата да споделя малко личен опит подкрепен със снимков материал wink.gif
Колега бях ти отправил въпрос от кого си закупи дисковете и колко ти костваха, но вече няма значение smile.gif ... и аз си купих същите но ще ги сложа може би другата седмица. Та ако имаш желание може да споделиш просто дали си доволен от тях, сигурно си ги покарал.

cristo
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Май 2014 11:44

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от cristo » 22 Май 2014 15:09

Ооо, Рено в никакъв случай! Второто и третото поколение на Сценик са егати изтрещяната работа. Набъкани са с електроники, които не работят. Баща ми има от предишното поколение - около 2000 година - и май са по-успешни, понеже са и по-опростени от тези след 2004 г.
Какво има да се внимава в запалването и типа инжектори?

Аватар
Toyo_driver
Мнения: 220
Регистриран на: 19 Ное 2011 10:21
Местоположение: Русе

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от Toyo_driver » 22 Май 2014 21:59

Toyo_driver написа:...А иначе както виждаш от снимките всички части са от графата "Изгодни оригинални авточасти" с изключение на дисковете. Някъде из форума четох за mister-auto.bg, цените им бяха ОК и реших да пробвам сайта... та 2бр. + транспорта от France ми излязоха 2х60+34=154лв без да говоря за отстъпки и други, само дето се чака 10 дена. Същите дискове са на клиентска цена 2х110=220 лв. в Ауто + и ако ползваш някакви отстъпки можеш да постигнеш горе долу същите цени. Само имай предвид, че имат надпис Made in Italy tooth.gif tooth.gif tooth.gif
Засега 1500 километра без проблеми и никаква следа от ръжда wink.gif

Аватар
djobonano
Мнения: 228
Регистриран на: 05 Авг 2009 10:07
Местоположение: София - TOYOTA AVENSIS 1 - T22 - 2000 г. - 2.0TD - 90 ps.

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от djobonano » 03 Юли 2014 15:47

Здравейте и от мен и честито на всички с Версуса.
Аз също станах собственик на този кораб.
За първи впечатления може би и за доста време на пред НЕВЕРОЯТЕН, ПРЕКРАСЕН.......................
Все още не му разбирам някой неща като от рода на
- как работи навигацията, имам една кутия на нея пише ДВД навигационна система но се оказа че няма диск а и нямам никаква представа за това
- имали колко километра остава до края на горивото, рових в борда но не открих
- къде се намира за увеличаване и намаляване на светлината на таблото и централната конзолата
- как работи това на което му викат печка ако въобще е печка като няма таймер за програмиране кога да работи и кога да спре има някакъв бутон с HI - LO
- другият бутон до него нещо за подгряване какво се прави с него
- до тези бутони има празни гнезда какво може да се сложи на тях или какво друго е имало
- имали възможност към оригиналната музика да се добави USB или AUX букса и каква е цената на едното или другото устройство
- за жалост нямам щора в багажника от къде мога да си закупя
- имали смисъл да се слага чип или бокс или тен подобни чишалки за по голяма мощ и по малък разход за гориво естествено говоря за качество
- имали някой представа какви са гредите за тавана да си слагам колелата и куфара отгоре, версоса е без рейлинг /греди/
- от къде мога да си сваля книжката за версоса
за момента само това се сещам.
поздрави на всички.
-

Аватар
djobonano
Мнения: 228
Регистриран на: 05 Авг 2009 10:07
Местоположение: София - TOYOTA AVENSIS 1 - T22 - 2000 г. - 2.0TD - 90 ps.

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от djobonano » 03 Юли 2014 19:49

от къде може да се свали
ръководство за Авенсис Версо д4д 2000 кб. 2004г

lino
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юли 2014 19:10

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от lino » 03 Юли 2014 21:19

Здравейте !
И аз от месец карам Версо и ще имам питания и търсения,
но сега предлагам на колегата информацията, която намерих тогава за автомобила -

1.http://zamunda.net/details.php?id=37803 ... rtcomments

2.http://www63.zippyshare.com/v/53842402/file.html

това преди малко го качих, надявам се да съм помогнал :)

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от NET » 04 Юли 2014 13:28

djobonano написа:от къде може да се свали
ръководство за Авенсис Версо д4д 2000 кб. 2004г
Това би трябвало да помогне!

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f ... so#p231664

Аватар
Toyo_driver
Мнения: 220
Регистриран на: 19 Ное 2011 10:21
Местоположение: Русе

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от Toyo_driver » 25 Авг 2014 22:56

Айде да вдигнем малко темата от прахта и като сме казали всичко... нека да е всичко за модела(може да е полезно и за други модели) laugh.gif
След като автомобила има филтър в резервоара то той би трябвало да се сменя понякога - нали е филтър wink.gif След като предварително се сдобием с филтър суб аси 77023-32040 от правилния човек (Toyota forever worthy.gif ) пристъпваме към действие и започваме с махане на седалки...

Изображение

В случай, че откриете много боклуци и вода в резервоара ще ви трябва малко маркуч и помпа за източване на горивото

Изображение

Продължавате с махане на 4 щипки от пода на автомобила и отвиване на 5 болта М6 в задната част на багажника заедно с пластмасовата кора. В случай, че имате вентилационни отвори за отопление на задните седалки се отвиват по две болтчета за отверка филипс. След това е необходимо да откопчеете внимателно щипките на лайсните на левия и десния прагове(първо нагоре и след това навътре към купето). Мокетът е захванат за щипките на двата прага и трябва да се освободи след което навиваме "килимчето"

Изображение

Виждате, че индикатора на горивото е по средата точно под средната седалка...който иска може да си спести труда и да среже "килима" с макетен нож и да го отвори като консерва, но лично аз предпочетох разглобяването

Изображение

След махане на капака се стига до куплунга(изключваме го) и тръбичките за захранващото и излишното гориво...С плоска отверка леко се издърпват жълтите пластмасови скобички като внимавате да не ги счупите, тъй като те задържат тръбичките на място им, да не излизат.

Изображение

Отвиваме 8 болтчета на фланеца, които държат сондата за резервоара и с леко завъртане я изваждаме и виждаме, че нафтата си е ОК

Изображение

....ноооо стария филтър на около 200 000 км не изглежда толкова чист w00t.gif stretcher.gif

Изображение

Това е "клоус луук" дет' се вика... все едно е карана с италЯнски мазут, а не с нафта blush.gif

Изображение

А това е разликата между новото и старото laugh.gif

Изображение

Въпреки, че изпомпих остатъка(резервоара беше почти празен) не излязоха големи боклуци освен няколко малки парчета от това кафявото. Упражнението по източване на остатъка беше необходимо, за да установя колко е резервата...ами излезе около 6,5-7 литра(около 100 км при комбиниран разход по книжка)
Сглобяването е обратно на разглобяването biggrin.gif Enjoy ! drunk.gif

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от NET » 28 Авг 2014 09:35

Бутай фитили колега ... бутай smile.gif , и аз ще взема да го направя това упражнение, но да видим кога. Почивка ми трябва малко, че по-миналата седмица имаше смяна на всички ремъци и ролки, фрайуила на алтернатора, втулките на носачите + боядисване на всички части от окачването. Смених накрая и маншоните на макферсоните и бях пълен дроп. Отне ми седмица smile.gif . А и възстанових много струшени (или липсващи) щипки по корите ... навсякъде, окрепих предната бр, че по сервизите бяха скъсали двете лапи от долната страна и ... и монтирах теглич. Снимки нямам много, даже хич, но ще понаправя, поне на това което се вижда. За теглича трябва да пиша в специалната тема, че се яви малко разминаване.
Чакай сега аз да ти набутам фитилите, щом има толкова клей по този филтър, какво ли има в ЕГР-а. Мисля него да почиствам по някое време, а и дебитомера е хубаво да се профилактира редовно. Когато взех колата имах проблем, на високи обороти на 4-та да речем, при изпреварване с пълна газ започваше да се колебае в мощността. Т.е. едно клатене се генерираше с последващо прекартяване на ускорението. Извадих дебитомера и намерих много отлагания по измервателните елементи, до такава степен, че без четка с твърд косъм нямаха шанс за почистване. Да но се понакривиха и не знам колко живот ще имат след изправянето им. Е проблема се оправи, изминах около 10 000км, но имам чувство че може още повече мощност да извади във високите обороти, а не го прави. Този проблем съм чел, че се решава с почистване на ЕГР. Дори и да не е затлачен фрапантно, все ще намери човек на какво да се полюбува вътре ... най-вероятно smile.gif Ето за нещо такова става въпрос https://www.youtube.com/watch?v=w9xOqsnJfCs
Иначе това е установката:
DSC08764.JPG
DSC08764.JPG (249.02 KiB) Преглеждано 3543 пъти
:cheers:
Последно промяна от NET на 28 Авг 2014 10:38, променено общо 1 път.

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от NET » 28 Авг 2014 10:28

Toyo_driver написа:
А иначе както виждаш от снимките всички части са от графата "Изгодни оригинални авточасти" с изключение на дисковете. Някъде из форума четох за mister-auto.bg, цените им бяха ОК и реших да пробвам сайта... та 2бр. + транспорта от France ми излязоха 2х60+34=154лв без да говоря за отстъпки и други, само дето се чака 10 дена. Същите дискове са на клиентска цена 2х110=220 лв. в Ауто + и ако ползваш някакви отстъпки можеш да постигнеш горе долу същите цени. Само имай предвид, че имат надпис Made in Italy tooth.gif tooth.gif tooth.gif
Не знам защо, но за първи път виждам това ти мнение колега Тойо rolleyes.gif . Отворих този сайт и гледам на Ате дисковете 120 лв. комплекта, а аз ги взех за малко повече пари. И си викам това майната му, купил съм ги преди доста време, ами тогава смятай задните накладки дето ги взех скоро (на същата марка) ... колко ще са ... и установих, че съм ги взел доста по изгодно от цената в сайта. Така че, май за всичко трябва да се проверява на пет места.

Както и да е и аз останах доволен от дисковете, а и накладките са им ок, като материал. Въпреки че, на задните се наложи леко да изпиля краищата на металната част, която контактува със супорта на спирачния апарат. Много стегнато влизаха заради брадите, останали от явно не толкова качествения срез на метала smile.gif

verso2001
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Ное 2014 21:54

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от verso2001 » 27 Ное 2014 15:30

Здравейте, пичове
Купих си и аз една такава принцеса 2002 Д4Д ама на път от Германия изтропа мотора. Сега е на автовоз и като дойде незнам.
Чувам разни работи, че този двигател давал дефекти в 80% от тези коли.
Ако някой има представа дайте жокер моля. И благодаря предварителноооооооо!!!

hangelov
Мнения: 80
Регистриран на: 04 Мар 2012 22:50

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от hangelov » 07 Апр 2015 17:35

1.Service Manual за радиото на Avensis Verso, Previa, Celica:
https://www.dropbox.com/s/s79mnlems5l3f ... a.pdf?dl=0Изображение

2.Toyota Engine 1CD-FTV Service Repair Manual (Avensis Verso 2.0 D4D):

https://www.dropbox.com/s/tx6d067m5wkj6 ... l.rar?dl=0

3. User's Manual Avensis Verso:

https://www.dropbox.com/s/a6fbg1wn8nhc6 ... F.pdf?dl=0
Avensis Verso 2.0 D4D

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Всичко за Avensis verso 2.0 d4d 116к.с 2001-2003

Мнение от Akima » 07 Апр 2015 18:24

Браво,Ангелов. :thumbsup:

Огледала от мен - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29& ... 66#p288466

Темата с ръководствата е обновена. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 31 госта