Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Публикувай отговор
Decho
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Яну 2010 15:35

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от Decho » 17 Юни 2017 19:50

Пичове какво е решението за ярис на който катализатора е с колектора. Какво може да се монтира на неговото място.

Аватар
izhelev
Мнения: 72
Регистриран на: 28 Май 2017 14:05
Местоположение: София

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от izhelev » 18 Юни 2017 22:45

Не ми става ясно при поставянето на дистанционна втулка премахва ли се катализатора? И ако не , това оправя ли нещата или само не позволява на грешката да се покаже.
Subaru Legacy 1999 2.5 4EAT ---> Toyota Verso 1.8 CVT 2010

pet77
Мнения: 67
Регистриран на: 20 Апр 2017 21:43
Местоположение: Ст.Загора

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от pet77 » 26 Юни 2017 23:55

Не си махаите катализаторите,гледайте новините до година две няма да се минава преглед.А после ще търсите но цените ще са по хиледарка сигорно.Ако един автомобил е на 150х-170х км катализаторът му ще е здрав а ако не е да си умножи километрите по две.
Auris Touring Sports HSD

Аватар
izhelev
Мнения: 72
Регистриран на: 28 Май 2017 14:05
Местоположение: София

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от izhelev » 27 Юни 2017 11:29

Че те и сега са си над хилядарка и то доста! И какво ще спрат половината коли от движение? Гледах тази сутрин по НОВА ТВ репортажа, ама явно за тях това е абсурд, след като репортажът се водеше от Р. Бахов - за мен абсолютно несериозен избор, за тема която е сериозна. Вероятно ще се вземе решение за по- висок данък ако нямаш катализатор и евентуално гратисен период за слагане на такъв. А може и да е кьорфишек цялата работа, защото мярката ще е непопулярна , ще се заздадът избори.....
на първо време трябва да се оправят с пушещите камиони и отоплението на дърва и въглища и след това да ми говорят за ефективна екология.
Subaru Legacy 1999 2.5 4EAT ---> Toyota Verso 1.8 CVT 2010

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от slowtraveler » 27 Юни 2017 11:42

Не защо първо да трябва да се оправи отоплението на дърва и въглища (за някои хора това е единственият избор да са на топло зимата), а хората, които нарочно влошават еко-параметрите на автомобила да са с преференции (щото съм решил да демонтирам дадена част)...
Универсален бензинов катализатор струва около 120лв..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

rovers
Мнения: 74
Регистриран на: 20 Ное 2015 16:18
Местоположение: София

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от rovers » 27 Юни 2017 14:16

В огромен случай хората не си демонтират катализаторите сами или доброволно. Застраховките не винаги помагат при такава ситуация. Би било добре държавата да дава поне мъничко сигурност, но не - точно обратното. Отварям скоба и напомням как ни задължиха да сменяме регистрационните табели. Защо? Не е защото ЕС ни е накарал. Ако някой има нов катализатор за моя авенсис от подписа за 120 лв. го взимам. Може и на бабичките да туря по един, нищо че не са имали когато са излезли от завода.
Аз също смятам, че основният проблем идва от отоплението на твърдо гориво. Тази зима гледах снимки на Благоевград под смог - в тоя край нито автомобилите им са много нито имат някакво бълващо дим производство.
T25 2.2 150 hp 2008

Аватар
G.Panayotov
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Сеп 2015 17:05
Местоположение: Варна

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от G.Panayotov » 27 Юни 2017 15:31

°Toyota Avensis T25 D-CAT Executive 2AD-FHV

°Lexus IS200 Executive 1G-FE+++

rovers
Мнения: 74
Регистриран на: 20 Ное 2015 16:18
Местоположение: София

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от rovers » 28 Юни 2017 08:48

Мерси за линка. Някой слагал ли е такъв, впечатления, проблеми?
T25 2.2 150 hp 2008

radislavkov
Мнения: 18
Регистриран на: 22 Авг 2011 15:10
Местоположение: Монтана

Катализатор Ярис Версо 1.4 d4d

Мнение от radislavkov » 14 Юли 2017 21:08

Здравейте. Искам да попитам колко броя катализатори има на Тойота Ярис Версо дизел 1.4 d4d 2002г?
Toyota Yaris Verso
1.4 d4d diesel

Аватар
WoLF
Мнения: 2584
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Катализатор Ярис Версо 1.4 d4d

Мнение от WoLF » 14 Юли 2017 22:43

Катализаторите са си един винаги, но някой по-нови дизели имат и филтър за твърди частици(до колкото знам 2002 нямат)...
ИзображениеИзображениеИзображение

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от Оги » 09 Авг 2017 17:26

pet77 написа: Не си махаите катализаторите,гледайте новините до година две няма да се минава преглед.А после ще търсите но цените ще са по хиледарка сигорно.Ако един автомобил е на 150х-170х км катализаторът му ще е здрав а ако не е да си умножи километрите по две.
Аз имам кола на 300+ х.км. с работещ катализатор. Правили са ми приказки в сервизи да го махна, че бил запушен, че могора не работел добре с него- глупости на търкалета. Всички мераци са били за да го изтъргуват.
rovers написа: Аз също смятам, че основният проблем идва от отоплението на твърдо гориво. Тази зима гледах снимки на Благоевград под смог - в тоя край нито автомобилите им са много нито имат някакво бълващо дим производство.
Според мен проблема е и в твърдото гориво, ако особено са въглища брикети от Марица-Изток, от такива със слепващи вещества или разни боклуци /ПДЧ, гуми, пластмаси/ но и моторите пушат повече при ниски температури особено докато нормализират работната температура. Нормално в град- всеки тръгва студен и стопля с богата смес, не изгаря както при 90 гр. затова и пуши повече. Като е резнат катализатова, естествено.
При горене на дърва ако дървата са сухи и са дъб, бук и габер не мисля, че се отделят кой-знае какви пушеци.
Така, че твърдото гориво е с различни значения към замърсяването на въздуха.
В посредствените автосервизи имат печки масларки- една такава печка гори по 3-4 л. масло на час. Смятайте за какво става въпрос когато пуши над автсервиз. Топлят се от източените масла. Защото е безплатно.
Всичко това наблизо образува лисича дупка, в която не се диша. А през зимата всеки иска да си топли къщата за да не му мръзнат чааветата. И като не може да плати 100 лв за кубик свестни дърва- гори боклуци и трови света. А от последните- много...
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от dokkito » 15 Сеп 2017 02:18

На старата ми мазда направих много голяма грешка като премахнах единия катализатор. Колата от край време гореше масло и то много. Никога не съм имал проблем с годишния преглед. След като го премахнах ме пуснаха много трудно. Колата я карах половин година без катализатор и да ви кажа честно надушвах миризмата на изгоряло масло. Усешането беше веднага след като я запалих без катализатор.Колата беше на 289000 км. , а катализатора според мен е работил още.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
WoLF
Мнения: 2584
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от WoLF » 15 Сеп 2017 09:57

В голяма мъка... Почне ли масло после следва катализатор ermm.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
ivanov3
Мнения: 68
Регистриран на: 06 Ное 2008 09:14
Местоположение: софия

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от ivanov3 » 17 Ное 2017 22:43

tanis2 написа: след много писане за проблем с катализатора днес отидох при Дидо да го смени. Сложихме универсален катализатор а на мястото на втория катализатор една тръба. Каза ми че не би трябвало да има проблем. Но след 100 км. лампата на чека светна пак. Мерих ламбда сонда /втората/.Няма проблем. На диагностика пак дава грешка в катализатора. Не знам какво вече да правя. А толко исках Тойота Корола. 2002 год. 1.6 бевзин. mellow.gif


MODEDIT Akima
ThreadName
Какъв е този катализатор.
TOYOTA PRIUS W2 2005г. 1,5 78к.с.

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от kostadinnm » 18 Ное 2017 23:54

ivanov3 написа: Какъв е този катализатор.
Керамична пита облечена в метален кожух, която трябва да покрие изцяло/частично функциите на оригинален такъв. Доколкото виждам в един от сайтовете имат два вида - одобрени(homologated) от ЕС(европейския съюз) и такива без одобрение. Предполагам първия тип трябва да покрие изцяло функциите на заминалия/откраднат стар кюнец, но нека по-запознати да се изкажат.
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта