Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Hursa
Регистриран: 10 окт 2011 21:22

Мнениеот Hursa » 09 яну 2018 12:02

► Виж съдържание
Auris Е15 Hybrid

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 09 яну 2018 12:52

Hursa, преди около 2 месеца минавах ГТП на дизеловия Фиат, без ДПФ...
Честно казано не се зарових точно какво измерват, но процедурата бе доста дълга, като газовете на дизелака ги гледаха основно на няколко доста по-високи обороти (май бе около 2500об/мин), като гледаха да ги докарат точно оборотите (имаше цифров оборотомер/дисплей по който гледаха)...
Така, че проверката съвсем не я правят на празен ход...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Hursa
Регистриран: 10 окт 2011 21:22

Мнениеот Hursa » 09 яну 2018 13:04

Но се обсъждаха преносимите газанализатори, дори да форсираме двигателя - пак работи без натоварване. Просто - "празен ход" при високи обороти smile.gif
Auris Е15 Hybrid

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 22 яну 2018 22:58

slowtraveler написа:Източник Сега гледах - във Варна стойностите по-кофти отколкото в София.... И да - колите са само единия от факторите, и то едва ли най-важния..

Така е Жоро! В квартала в който живея в София - "Света Троица" се казва, нощно време въздухът е много по замърсен отколкото през деня, въпреки, че няма никакво движение на коли, но в близост има много къщи, които се отопляват на твърдо гориво. През деня хората са на работа и печките не горят и въпреки, че движението по близкия булевард е много интензивно, не се усеща тази смрад, която е нощно време.
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

klonjarata
Регистриран: 21 фев 2018 17:53

Мнениеот klonjarata » 21 фев 2018 18:37

Здравейте. Карам Тойота корола версо 2005 год.,1.6vvt-i газ бензин.Както си карам ми светна check engine,trc ,vsc.Закарах я на диагностика,изчистиха грешката(богата горивна смес на газ) и ми казаха да я карам на бензин. След 30на км. пак(check engine,trc ,vsc)и пак на диагностика.Този път ми казаха катализатор worthy.gif .Потърсих второ мнение-то беше същото.Питах майстора за залъгалката на сондата и ми каза ,че нема да стане.Каза ,че мога да пробвам със софтуерно изкючване на ламбда 2,но да внимавам на кого си давам да ми бара компа на колата да не станело сакатлък. ДАЙТЕ НЯКОЙ СЪВЕТ ,ЧЕ СЕ ПОБЪРКАХ
Благодаря предварително

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 21 фев 2018 19:08

Обикновено се почва от ламбда сондата при такъв случай... Дали дава коректен сигнал... Ама това се вижда с осцилоскоп, а не с компютУр, та повечето от 'майсторите' май не са чували как става номера...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dokkito
Регистриран: 01 юни 2013 09:34

Мнениеот dokkito » 21 фев 2018 22:54

Колега споделете точния код на грешката. Ако е p0420 то с дистанционна втулка се решава проблема.
Богатата горивна смес на газ и грешката за вредните емисии има връзка, но не винаги .
Преди да се предприеме монтиране на дистанционна втулка е хубаво да се провери и почисти дебитомера, да се провери температурния датчик за антифриза и да се погледнат стойностите на първата ламбда сонда. Именно сондата, дебитомера и температурата на входящия въздух и температурата на двигателя определят съотношението на горивната смес. Ако горивната смес е ок то се замерва и втората сонда. Наред ли е, означава че катализатора е здал багажа и вариянтите са няколко. Смяна катализатор или монтиране на дистанционна втулка.
Няма нужда от софтуерно ограничаване.
Аз лично имах тази грешка и проследих всичко от дебитомера до втората ламбда сонда. Ярисчето ми гори по 200 грама масалце на 1000 км. и явно катализатора си отива и не може да си свърши работата качествено . Монтирах дистанционна втулка и вече три години нямам и помен от тази грешка.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Върни се в “Двигатели”