Почистване на инжектори с добавка?

Публикувай отговор
nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от nowyaris » 18 Дек 2014 21:50

Това че българските горива продавани по големите вериги не създават проблеми на двигателя (или го правят много рядко) съвсем не означава че са качествени колкото например немските или австрийските.Качеството на българските горива е същото както качеството на много други български неща. За съжаление.
По темата - почистването на инжектори с добавка е може би едно добро начало на процедурата.Надали обаче е края blush.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от mirott » 19 Дек 2014 09:23

slowtraveler написа:
mirott написа:Редовно карам с бензин от Швейцария. Върви повече и гори по-малко. ...
Тук ли караш или навън? За горенето по-малко iovkito го е обяснил - там съм убеден, че не си си направил 'труда' да нарушаваш скоростен режим, и не си карал така както тук по тукашните пътища.
Можеш да го пробваш и ти - зареди български бензин и отиди до Гърция - ще видиш, че там колата ще ти гори с около 1л/100км по-малко... При мен последния път бе дори около 1.3л/100 по-нисък разход...
Карам в България със стар, неизвестно от колко време стоял в резервоарите на колите. Приятел дето продава коли нов внос от Швейцария го дава по 1.80-2 лв/литър. И лично аз си го източвам. И пак е по-добър от най-добрия на най-реномираната верига тук...не, че я знам коя е...! Аз и в България си карам по правилата :whistle: ...
Да, в Гърция ми дава с около 1- 1.5л/100 км по-нисък разход. Ама като заредя от BP на околовръстното на Солун, примерно. После и в България като се прибера с тамошен бензин пак си гори малко. Докато не сипя гориво тук...Но не е от пътищата. Нито понижения(нормален) разход нито подобрената динамика!

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 19 Дек 2014 19:45

nowyaris написа:Това че българските горива продавани по големите вериги не създават проблеми на двигателя (или го правят много рядко) съвсем не означава че са качествени колкото например немските или австрийските.Качеството на българските горива е същото както качеството на много други български неща. За съжаление.
По темата - почистването на инжектори с добавка е може би едно добро начало на процедурата.Надали обаче е края blush.gif .
При качествено БГ гориво,почистването на инжектори с добавка е глезория. Но при това скапано гориво за мен почистването на инжектори с добавка е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.Иначе,береш ЯД и ГЛАВОБОЛИЕ bash.gif Дори да стигнеш до ултра звук,с добавката го отлагаш с много десетки хиляди километри :thumbsup:

... " Да, в Гърция ми дава с около 1- 1.5л/100 км по-нисък разход. Ама като заредя от BP на околовръстното на Солун, примерно. После и в България като се прибера с тамошен бензин пак си гори малко. Докато не сипя гориво тук...Но не е от пътищата. Нито понижения(нормален) разход нито подобрената динамика! " ...

Нали на ВР бензиностанцията,горивото е тъпкано с добавки. Те определят разликата в качеството на горивото,тогава няма смисъл да се добавят, НО с БГ гориво за мен е задължително поне веднъж месечно.И подбирайте горивните добавки внимателно,защото има евтини при който ефекта е минимален. От опит казвам истински работят ЛикиМоли, Дуралюб и Бардал. Бях пуснал линкове към официалните представители за БГ ,но модератора ги изтри. Гугъл щял да ги дига нагоре,надолу,много ми дреме.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4942
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 155 пъти
Получена  благодарност: 147 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от slowtraveler » 19 Дек 2014 21:11

Тонии написа:.....
... " Да, в Гърция ми дава с около 1- 1.5л/100 км по-нисък разход. Ама като заредя от BP на околовръстното на Солун, примерно. После и в България като се прибера с тамошен бензин пак си гори малко. Докато не сипя гориво тук...Но не е от пътищата. Нито понижения(нормален) разход нито подобрената динамика! " ......
Е и??? Моите наблюдения са различни - последното ми пътуване бе с последно зареждане в БГ на невзрачната Петролска бензиностанция в Малко Търново. И от там Одрин-Александруполи-Солун (с доста градско) и зареждане някъде към Козани. От там към Метеора, обратно към Солун - разхода си бе нисък и до Козани и обратно...
И тъкмо реших да проверя разхода в спритмонитора в съответните точки на зареждане (винаги зареждам пълен резервоар).
Варна-Бургас-Малко Търново - БГ бензин - разход 8.4л/100км
Малко Търново - Одрин (доста градско) - Александруполи (малко градско) - Солун(доста градско) - БГ бензин - 7.9л/100км
Магистралата около Козани - извънградско до Калампака и обратно до Солун - гръцки бензин - 7.4л/100км спокойно каране по магистрала и чист извънградски път
Солун - Берковица (извънградско без влизане в град - само околовръстното на София) - гръцки бензин - 8.4л/100км (може да е случайност, но е точно разхода, който съм врътнал Варна-Малко Търново с БГ бензина...
А относно коментара ти за корекцията на линковете - обяснено ти е защо е направено. Едва ли някой го интересува, че не можеш да осъзнаеш сам причината за това действие - приеми го като даденост....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 19 Дек 2014 22:43

Солун - Берковица ,колко километра са ? Къде се намира Берковица ? В коя област ?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4942
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 155 пъти
Получена  благодарност: 147 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от slowtraveler » 20 Дек 2014 00:16

Тонии написа:Солун - Берковица ,колко километра са ? Къде се намира Берковица ? В коя област ?
Около 400км е прякото разстояние. Но зареждането отново на български бензин бе след още извънградско каране в околността (нагоре към видинско) - общо според записките - 680км...
Практически прехода с 'гръцкия' бензин бе около 100-110км в Гърция, и около 570км в БГ предимно по първостепенни пътища...
А къде е Берковица - можеш да видиш на всяка карта (стига картата да не е на Марс де tooth.gif ).
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 20 Дек 2014 00:49

По твойте думи разбирам,че Берковица е (нагоре към видинско). От Бяло море до Дунава минаваш поне 3 планини. Пирин,Рила и Стара планина.
Как да не се вдигне разхода ?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4942
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 155 пъти
Получена  благодарност: 147 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от slowtraveler » 20 Дек 2014 01:10

Тонии написа:По твойте думи разбирам,че Берковица е (нагоре към видинско). От Бяло море до Дунава минаваш поне 3 планини. Пирин,Рила и Стара планина.
Как да не се вдигне разхода ?
И на география ли ще се учим в тази тема mad.gif
Моля осмисли фактите, които съм изложил. И сравни разхода с българския бензин в България и извън страната с този с гръцкия бензин извън страната и в България... Аз не забелязвам каквато и да е осезателна или обяснима с качеството на горивото разлика...
Разбира се всеки резервоар не е бил изгорен при абсолютно еднакви условия (описал съм къде е имало градски преход, който неминуемо е повдигнал разхода)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 20 Дек 2014 21:25

mirott написа:
slowtraveler написа:
mirott написа:Редовно карам с бензин от Швейцария. Върви повече и гори по-малко. ...
Тук ли караш или навън? За горенето по-малко iovkito го е обяснил - там съм убеден, че не си си направил 'труда' да нарушаваш скоростен режим, и не си карал така както тук по тукашните пътища.
Можеш да го пробваш и ти - зареди български бензин и отиди до Гърция - ще видиш, че там колата ще ти гори с около 1л/100км по-малко... При мен последния път бе дори около 1.3л/100 по-нисък разход...
Карам в България със стар, неизвестно от колко време стоял в резервоарите на колите. Приятел дето продава коли нов внос от Швейцария го дава по 1.80-2 лв/литър. И лично аз си го източвам. И пак е по-добър от най-добрия на най-реномираната верига тук...не, че я знам коя е...! Аз и в България си карам по правилата :whistle: ...
Да, в Гърция ми дава с около 1- 1.5л/100 км по-нисък разход. Ама като заредя от BP на околовръстното на Солун, примерно. После и в България като се прибера с тамошен бензин пак си гори малко. Докато не сипя гориво тук...Но не е от пътищата. Нито понижения(нормален) разход нито подобрената динамика!
Описано е много ТОЧНО ,ясно и подробно !

Не пестете дребни суми за горивни добавки от порядъка на 20-25 лв.,защото после ще давате много повече за ремонт. И разправиии с демонтаж,майстори,... bash.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4942
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 155 пъти
Получена  благодарност: 147 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от slowtraveler » 20 Дек 2014 21:36

Тонии написа:...Не пестете дребни суми за горивни добавки от порядъка на 20-25 лв.,защото после ще давате много повече за ремонт. И разправиии с демонтаж,майстори,... bash.gif
Лъжа, повторена многократно не става истина :whistle: За кой ли път в мнението ти няма никакъв реален довод освен гръмки фрази и подтикване за купуване на продукт...
Да не би да продаваш присадки, че си толкова ентусиазиран от разпространението им?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 21 Дек 2014 05:07

Ех да бях собственик на 3-4 големи петролни компании,нямаше да имам време за губене.
Спора ни не е равнопоставен. Ти може да ме баннеш винаги когато си поискаш shutup.gif
Колко хора ти казаха ,че БГ горивата нямат нищо общо с Немските, Австрииските и т.н. НО ти не та не ??? Да нямаш верига от бензиностанции.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4942
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 155 пъти
Получена  благодарност: 147 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от slowtraveler » 21 Дек 2014 08:37

Тонии написа:Ех да бях собственик на 3-4 големи петролни компании,нямаше да имам време за губене.
Спора ни не е равнопоставен. Ти може да ме баннеш винаги когато си поискаш shutup.gif
Колко хора ти казаха ,че БГ горивата нямат нищо общо с Немските, Австрииските и т.н. НО ти не та не ??? Да нямаш верига от бензиностанции.
Да ти кажа спора отразява наистина нашето битие - държиш се както се държат хората от тъмните малцинства...
В момента в който се дадат някакви доводи, и ти започваш 'ама ние нямаме никакви права' и т.н. и т.н. :whistle: И започваш с отклоняване на въпросите от рода 'защо биете негрите' или 'ама те 'всички' така казват'...
Ако се загледаш в другата анкета ще видиш, че основната част от колегите не са имали проблеми с тукашното гориво...
Има малка част които са имали проблеми, но и за тях не е сигурно дали част от проблемите не са били вследствие от проблем на автомобила....
Дали е същото гориво - не знам... Не им знам стандарта. Освен това особено по-северните страни навярно употребяват по-адаптирани за техните условия горива...

Обаче приказките ти, че трябва да се използва присадка продължават да висят във въздуха - наясно ли си какво може да направи и какво не една присадка...
И с какво присадка би 'оправила' горивото, ако например то е смес например от MGO и нормално гориво???? Или пък е гориво с повишена сяра??? Ще му промени плътността и ще неутрализира сярата???
При всички случаи спора с теб ми е безинтересен - който иска да спори....

П.С. продължавам да изпитвам големи съмнения, че си пряко свързан или познат с колегата, който получи бан в началото на темата - навярно единствения реален ползвател, който получи бан в този форум в последните години...
И който пускаше из всички форуми 'запитване' от рода 'чух, че 'онази' марка присадки са много добри - някой пробвал ли я е' След което се появяваше втори колега, и обясняваше колко е бил доволен от нея... Е да, ама първия 'питащ е дистрибутора, продаващ присадката... А втория - ами отново същия... Шизофрения навярно - спори сам със себе си...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

королчо
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Май 2014 20:43

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от королчо » 21 Дек 2014 09:26

Чакайте и аз да споделя. Королата от подписа я купих на 74000 км., като човекът ми каза, че последните му 30-ина хиляди са почти само градско. При подаване на газ, първоначално се "спъваше", не ускоряваше гладко. Малко се притесних, защото до този момент не бях карал тойоти и си помислих, че това поведение е типично за тях. Все пак колата беше на 74000, а не на 274000 (на колкото продадох предната си кола, вървяща чудесно). Но така или иначе паричките бяха дадени. Първо почистих ЕГР клапана, от където отстраниха две шепи сажди (две от трите дупки не се виждаха). Имаше промяна, но не голяма. Започнах да слагам "добавка", често пътувах и извънградско. Не знам кой от двата факта оказа по-силен ефект, но сега колата е на 94000 и няма следа от първоначалното и поведение. Сега ускорява и върви много леко и безпроблемно. А добавки съм слагал само, когато съм зареждал в България, когато карам в чужбина, нямам време да си играя и карам без.
Toyota AYGO 1.0 2006
Toyota COROLA 2.0 D4D 2009
Toyota HIACE D4D 2007

королчо
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Май 2014 20:43

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от королчо » 21 Дек 2014 09:37

Пропуснах: за придърпването може да е имало друга причина, но освен почистването на ЕГР-а, сипването на добавки и 160-180 по магистралите в Европа, друго нищо не е пипано.
Toyota AYGO 1.0 2006
Toyota COROLA 2.0 D4D 2009
Toyota HIACE D4D 2007

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4942
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 155 пъти
Получена  благодарност: 147 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от slowtraveler » 21 Дек 2014 10:32

Градското и честия старт/стоп режим е 'мор' за дизела, особено ако има ДПФ...
Равномерното умерено натоварване е най-добрия им режим... Освен това високите режими почистват/изгарят част от саждите из изпускателния тракт, които иначе го 'душат' двигателя....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: un4eto и 4 госта