Почистване на инжектори с добавка?

Публикувай отговор
Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от ffsolutions » 22 Дек 2014 08:32

Темата става все по-интересна. Според вас как би могла да навреди добавката чрез смесване с добавките в горивото? Те в бензиностанциите не би следвало да слагат други добавки в горивото освен такива против замръзване зимно време, например. Добавката, която аз си сипвам в резервоара на всяко зареждане на макс, от части прави същото нещо + постоянно смазване и подръжка на цялата система. Не виждам притиворечие между едното и другото, по-скоро постигане на допълнителен ефект. Е, разбира се, от добавка до добавка, производител до производител и бензиностанция до бензиностанция има разлика, но затова съм се спрял на "доказал" се производител на добавка, която е създадена за целогодишно използване и не е с агресивна концентрация (както се сипва за почистване) и на добра верига за нафтата. Ако това би създало риск за автомобила - бих прекратил веднага без да се замисля. Ако, обаче, може да ме спаси в дългосрочен план от някое еднократно зареждане на кофти партида нафта, или просто наистина прави това, което пише на кутията, т.е. да смазва и да поддържа чиста системата, то за мен си струва всяка стотинка.

Повечето хора си карат постоянно без каквито и да е добавки и са доволни. Интересно ми е, обаче, дали в крайна сметка колите ни ще работят по-добре или ще бъдат в по-добро състояние при съспоставка със същия експлотационен период и същите условия, но с добавка в уравнението. Знам ли, нашата кола мърка като коте, дали добавката спомага за това - не знам, просто от както я имам (вече 6 месеца), без добавка не е карана. И всичко това го правя само и единствено с идеята да я паза максимално и да се грижа оптимално добре за нея. Ако обаче без добавка нещата са по-добре за автомобила ми, просто ще спра да я използвам. Не ми става ясно, обаче, така или иначе трябва да бъде. :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от zi_zi_top » 22 Дек 2014 08:58

Всяко нещо може да бъде и храна и отрова. Въпросът е в дозата! Смяташ ли, че ще оздравееш по-бързо, ака пиеш тройна доза лекарство или ще бъдеш по-здрав, ако пиеш тройна доза витамини?
Съветвам те да не го правиш! :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 22 Дек 2014 09:32

zi_zi_top написа:Личният ми опит (около 30 години) ме е довел до твърдото и непоколебимо НЕПОЛЗВАНЕ на добавки!
...
MOD EDIT

@Тониии, придържайте се към добрия тон и се въздържайте от нападки. Не съм на Конгрес или защита на Докторска дисертация, за да ми задавате подобни въпроси.

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от kalkam » 22 Дек 2014 09:48

Тонии, ти като човек на "ти" с добавките и по-навътре в нещата, можеш ли да кажеш каква добавка и какво количество от нея трябва да сипя в резервоара при зареждане, при положение, че не се знае какви добавки и в какви съотношения са сипани от доставчика? Има ли значение количественото съотношение, или е важен вида на добавката?
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от gimara » 22 Дек 2014 09:51

...Личният ми опит (около 30 години) ме е довел до твърдото и непоколебимо НЕПОЛЗВАНЕ на добавки!...-ЗАЩОТО ???
Подкрепям казаното от колегата ЗАЩОТО:
Карам само бензинови автомобили от далечната 1987г. Не ги сменям често. Купувам запазени до 100 000 км и ги карам 7-8 години. Сменям консумативите редовно, като не пропускам и горивния филтър. Зареждам само от големите вериги. НИКОГА не съм ползвал добавки и НИКОГА не съм имал проблеми с горивната система на автомобилите.

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от geniya » 22 Дек 2014 11:12

На 2стр. от темата съм качил файл със стойностите на дюзите преди и след добавката.Както се вижда, че работата на дюзите се влошава от XADO ревитализант.След 3месеца откакто съм сложил добавката влошените параметри на дюзите си останаха.Очаквам Тонии да коментира ...
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 22 Дек 2014 11:53

Първо ще изчакам коегата Зи зи топ със своя 30 годишен опит с добавките да отговори на поставените му от мен въпроси и после ОБЕЩАВАМ да отговоря на всичките ВИ въпроси изчерпателно спрямо личния си опит.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от zi_zi_top » 22 Дек 2014 12:01

Моят личен опит както написах е с НЕПОЛЗВАНЕТО на добавки и НЯМАНЕТО на проблеми. Не си купувам каквото и да било, ако нямам нужда от него!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 22 Дек 2014 12:05

Как тогава така смело и убедително даваш мнение за нещо което непознаваш , не си ползвал,не знаеш положителния ефект ???

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от zi_zi_top » 22 Дек 2014 13:25

Ако нямаш еректилна дисфункция, пиеш ли Виагра?
Как ще опишеш действието на Виагра, ако по принцип нямаш проблеми с ерекцията? wacko.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от geniya » 22 Дек 2014 13:45

Тонии написа:Как тогава така смело и убедително даваш мнение за нещо което непознаваш , не си ползвал,не знаеш положителния ефект ???
Хайде направо да те питам, защото ме пренебрегна.Можеш ли да ми покажеш, кажеш, опишеш при мен къде е положителното действие на добавката след нейното използване?Поста ми е в на втора страница, като има и качени стойности преди и след употреба на добавка XADO?Надявам се този път да ми отговориш аргументирано! wink.gif
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от zi_zi_top » 22 Дек 2014 15:46

За да съм абсолютно коректен трябва да поясня, че всъщност ползвам добавките, които Лукойл слага в горивото преди да зареди бензиностанциите. Важното е, че добавките са от утвърден производител и са точно дозирани, с проверен в тяхната сертифицирана лаборатория резултат.
Нямам вяра на добавки от дребни производители и на дозировка "едно към гьоторе" в гориво с неясен произход.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от Тонии » 22 Дек 2014 18:41

zi_zi_top написа:Ако нямаш еректилна дисфункция, пиеш ли Виагра?
Как ще опишеш действието на Виагра, ако по принцип нямаш проблеми с ерекцията? wacko.gif
Колега Гения ,ще ти отговоря за добавката подробно и изчерпателно, стига модератора пак да не изтрие поста ми.Отдавна казах че позициите за спор са неравно поставени.Днес ти трият поста утре ти бият БАН ??? Само да довършим дискусията с колегата Зи зи топ.

Съгласен съм с теб, НО не казвам НЕ пийте виагра ( не сипвайте добавка ),не ви вдига ( не върши работа - добавката ).
Затова като не си пил виагра ( не си ползвал добавка ) , не казвай няма смисъл. Кажи незнам как действа или за да не се излагаш не казваш нищо по тема, която не си компетентен.

Почистване на инжектори с добавка?

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от TATI » 22 Дек 2014 18:53

Добре де,
Гения ти показа нагледно преди и след.
Ти като толкова яростен защитник на добавките, покажи нещо подплатено, а не само празни приказки и три имена на добавки.
И ако трябва да говорим по заглавието на темата, аз съм чистил, но не и със наливане в резервоар, а по другия начин, който е правилния. Но ефекта беше нулев при мен, така че си останах само с хамалогията.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Почистване на инжектори с добавка?

Мнение от veso_hds » 22 Дек 2014 19:07

За 30г. шофьорлък никога не съм ползвал добавки и нямам намерение.Така е и с моите приятели-единият е шофьор вече 40г. и не е чувал за добавки.
Днес случайно срещнах мой приятел(един от шефовете на бензиностанции Петрол) и го попитах за тяхната практика.Каза ми,че слагат добавки на самите бензиностанции-на 5т.гориво-1,5л добавка,която гарантирала запазване качеството на горивото до -20градуса.Това за Бургас,където зимата температурите рядко падат под 0 градуса.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта