Странни вибрации от двигателя !!!

Extasy
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Юли 2014 13:37
Местоположение: София

Re: Странни вибрации от двигателя !!!

Мнение от Extasy » 08 Авг 2014 02:32

nowyaris написа:Колега,това че си сменил тампоните нищо не означава-може самите тампони да са нещо кофти.С резервните части винаги има риск.Направи ми впечатление,че в първия пост описваш всичко което си сменил веднага след закупуването.Писал си че си сменил и свещите.Възможно ли е да не са верните свещи или нещо при смяната да не е доизкусурено от майстора?????Щом преди това не е имало вибрации..... unsure.gif
Ами свещите са си за модела дават я с NJK-иридиеви или нещо от сорта и аз такива сложих а относно поставянето може ли някоя да е хлабава или нещо от сорта и да не дава искра като хората?

Аватар
terzievtoyota
Мнения: 28
Регистриран на: 27 Яну 2018 13:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Тойота Корола 1.6 109 к.с 2003

Странни вибрации от двигателя !!!

Мнение от terzievtoyota » 27 Яну 2018 14:26

Здравейте!
И аз имам същия "проблем" на моята Тойота (Corolla 1.6 бензин). Та, има ли решение това треперене/вибрации от двигателя при ниски обороти?
Благодаря.

Nikolayhinov
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Яну 2019 10:56
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Авенсис 2.0 т25 2003г.

Странни вибрации от двигателя !!!

Мнение от Nikolayhinov » 22 Май 2019 21:36

2019 - Проблемът явно няма решение :D ! Аз съм с Авенсис 2.0 Бензин 2003, същата история тресе здраво когато оборотите паднат под 700. Един майстор каза,че вибрациите са големи дори във високите (при палене) но поради по-голяматата честота не дразнят толкова. Решение няма (последната му идея беше верига на маслена помпа - действала като балансьор). Когато колата е във движение не се усещат никакви вибрации (над 1000 оборота). Ще се моля за решение.

Himbo
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Сеп 2016 12:40
Местоположение: София

Странни вибрации от двигателя !!!

Мнение от Himbo » 23 Май 2019 10:27

При мен, на почти чисто нов Авенсис, 2016, 1.6 бензин (на около 29 хил км) забелязах същия проблем - леки, но осезаеми вибрации на празен ход в ниските обороти. Сега ги няма (колата е на над 44 хил км). Аз мисля, че проблемът е по-скоро "горивен". Трябва да внимаваме какво и откъде сипваме. Но и май наистина тези двигетели са си така - тя и чисто нова, като беше - имаше известни вибрации в купето при студен старт и като загрее всичко се оправяше (повечето хора ще кажат - "ами нормално", само че на форд фиеста пак нова, примерно такива "проблеми" не съм имал).

Nikolayhinov
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Яну 2019 10:56
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Авенсис 2.0 т25 2003г.

Странни вибрации от двигателя !!!

Мнение от Nikolayhinov » 27 Яну 2020 17:27

Himbo, както може да видиш от горния коментар моята е доста стара (повече от 200 хил.) и не се е оправило. Съглсявам се за некачествено гориво защото съм брал ядове, но при мен го прави при зареждания от всякакви места :D ... Загрее ли колата е нещо страшно по светофари и задръствани, тръгне ли перката - оборотите на 600 и седалката масажор! В движение колата спи, мърка и т.н. Проверявани и сменяни са тампони, правена е диагностика и двете на различни независими места ... отговор при запитване към ТМАуто - те тези коли така си работят! :(

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта