Грешка 12 RPM сензор (Диагностика)

Аватар
psycho_case
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Яну 2014 01:17
Местоположение: Пловдив

Грешка 12 RPM сензор (Диагностика)

Мнение от psycho_case » 26 Окт 2014 00:01

Здравейте колеги! Светна ми Check engine... Закачих колата в режим на диагностика и ми изкара че имам грешка ( 12-Оборотите на двигателя (RPM) сензор -circuit ) Махнах бушона на EFI и ECU изчаках, но за жалост грешката не изчезна... sad.gif Къде се намира този RPM сензор? Каква може да е причината? Колата е:
Toyota Celica 1.8i T20
Двигател 7A-FE

Аватар
rockton
Мнения: 36
Регистриран на: 24 Ное 2010 07:49
Местоположение: С-Ф Захарна фабрика

Re: Грешка 12 RPM сензор (Диагностика)

Мнение от rockton » 09 Ное 2014 10:22

psycho_case написа: ( 12-Оборотите на двигателя (RPM) сензор -circuit ) Махнах бушона на EFI и ECU изчаках, но за жалост грешката не изчезна... sad.gif Къде се намира този RPM сензор? Каква може да е причината? Колата е:
Toyota Celica 1.8i T20
Двигател 7A-FE
RPM сензор , е датчика за оборотите на двигателя, тоест датчик на коляновият вал(респ.маховика).
Ако не работи, колата просто няма да запали, ако работи некоректно или има някакви смущения по комуникационната линия(кабел) , ще има затруднено палене или някакви други аномалии в работата на двигателя!
С какво четеш ? Някои' скенери не виждат коректно системите и подвеждат в диагностиката със други кодове и неправилен превод на текста, също и виждат несъществуващи дефекти и проблеми!
При някой ECU грешките не могат да се изтрият със премахване на захранването(респ.откачането на акумулатора) , паметта е енергонезависима и пази инфо без захранване, докато не се изтрие от диагностичен прибор(компютър-скенер).
дано съм ти помогнал
поздрави и успех.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896633459

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Грешка 12 RPM сензор (Диагностика)

Мнение от Vokil » 09 Ное 2014 10:42

Така неречения датчик колянов вал на селиката е в дистрибутора(делкото) там има още един който се води за разпределителния вал макар че реално и двата са на разпределителния :)
Човек и добре да живее умира .......

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта