RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007 - Загуба на мощност - РЕШЕН

uah
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Сеп 2013 18:33
Местоположение: София

RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007 - Загуба на мощност - РЕШЕН

Мнение от uah » 04 Апр 2015 16:35

Здравейте.
Силно се надявам някой да помогне, било то със съвет, било то с подобен проблем.

Колата е Rav4 дизел, D-CAT, 177 коня, 2.2 кубика 2007 година.
Колата преди време, ако я карам на 5 - 6 скорост, след 2000 оборота леко пресецваше, все едно някой я хващаше отзад и я дърпаше. Губеше малко мощност. И дори да натисках газта до дъно, нямаше ефект. Налагаше се да махна крака от педала и пак да го сложа, тогава потегляше стабилно.
За съжаление, в последно време този проблем се позасили. Вече махането на крака от педава за газта не решава проблема, до може би, третия път. Т.е. три пъти махаш крака от педала и натискаш, за да потегли с повече обороти. Иначе колата "спи" на 2000 оборота.
Това се явява голям проблем при изпреварване, защото могат да ме убият някъде.

Някой срещал ли е подобен проблем?

Ето и няколко насоки какво се е случило до момента с колата.
-----------------------------------
1. Имаше запушен DPF и го махнахме и сложихме емулатор. След операцията колата си мина 4000 километра и всичко беше наред.
2. Преди да махнем DPF-а карах само с по-скъпичката нафта, но след като го махнахме, след много съвети, че само си давам парите за нафта, започнах да ползвам само евтината по бензиностанциите.

Наскоро сменях маслото и обясних на майстора за проблема. Той каза, че знае за какво говоря, но за съжаление, в компютъра няма грешки, та единствено се налага да чакаме колата да се оплаче. А аз не искам да чакам, защото този проблем ме тормози. Знам как е вървяла тази кола и виждам как върви сега и проблем си има, просто не знам какъв е.

Някой патил ли е с подобно нещо?
Някой има ли представа какво може да бъде или да я водя на по-сериозен преглед някъде?
Последно промяна от Akima на 09 Апр 2015 18:14, променено общо 3 пъти.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.Прочетете правилата!Правопис.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Re: RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007- Загуба на мощност

Мнение от Akima » 04 Апр 2015 19:05

Добре дошъл,
попълни си село/град в профила.

Прочети правилата,важните теми и темата за новите потребители,а също и как/къде се пускат нови теми.

Не си посочил кой ти е премахнал филтъра за частици.

Не си прочел и тази тема май - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29&t=16357.

Като най-просто решение бих те посъветвал да покараш колата на обороти и висока скорост - например по магистрала - и да заредиш от "хубавото/скъпото" гориво.

Не си посочил и какви други интервенции си правил по колата.

Смени си и майстора - това е лично мнение,но при положение,че имаш наличен проблем долният цитат не е отговор:
uah написа:знае за какво говоря, но за съжаление, в компютъра няма грешки, та единствено се налага да чакаме колата да се оплаче.
С какво я правихте диагностиката?
Живи данни гледахте ли?

Засега успех и след като прочетеш всичко необходимо и предоставиш детайли за автомобила ще решим проблема ти.
Хубава вечер. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

uah
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Сеп 2013 18:33
Местоположение: София

Re: RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007- Загуба на мощност

Мнение от uah » 04 Апр 2015 23:43

Добре заварили.
Извинявам се за пропуските с форумите, ще гледам да не се повтарят.
Тук правихме махането на DPF-а: http://www.digitaltuning.bg/
Други интервенции не е имало по колата, поне не и такива, които да съм правил аз.

Диагностиката мисля, че я правят само по грешки в компютъра.
Не присъствам на място, просто оставям колата и заминавам.
После ми казват какво се е случило и какво има.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Re: RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007- Загуба на мощност

Мнение от Akima » 05 Апр 2015 17:18

Има колега,който се занимава точно с DPF и подобните му технологии.
Той ще сподели какво мисли за рециркулацията.

Покара ли,както ти написах?
Направете една диагностика с Toyota Techstream.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007- Загуба на мощност

Мнение от Bass_Man » 06 Апр 2015 12:43

Най-добрия вариант е да си заредил някаква скапана нафта мисля че имаше няколко подобни случая във форума. След това трябва да се види ЕГР-а и на последно място SCV клапаните. SCV-тата в живите данни би трябвало да се хванат. Общо взето с хубава диагностика ( не като марка а като процедура ) би трябвало да се разбере какъв е проблема.

uah
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Сеп 2013 18:33
Местоположение: София

Re: RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007- Загуба на мощност

Мнение от uah » 08 Апр 2015 15:33

Покарахме я, проблема е налице.
Мина през един сервиз, казаха, че според тях е запушен катализатора и е добре да се свали.
Сега е в друг сервиз и казаха, че два пъти й правят диагностика и нещо не е наред със софтуера, може би заради добавка към него при махането на DPF-а.
За щастие едните ще се чуят с другите, за да се посъветват помежду си.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007- Загуба на мощност

Мнение от Bass_Man » 09 Апр 2015 00:00

Нещо са се ушашкали яко но поне действат и би трябвало да стигнат до решение! Успех!

uah
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Сеп 2013 18:33
Местоположение: София

Re: RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007- Загуба на мощност

Мнение от uah » 09 Апр 2015 17:40

Стигнаха до решение.
След като си я взех от втория сервиз и я закарах при момчетата, които свалиха DPF-а на колата, се стигна до извода, че дебитомера дава грешни стойности и това прецаква цялата схема.
Също така ЕГР-а на колата също не е в цветущо състояние, но засега съм могъл да си карам така.
На дебитомера са сетнали някакви стойности и в момента колата е пушка.

Споделям резултата, за да може ако някой има подобни проблеми, да има още една гледна точка от препатил.

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007 - Загуба на мощност - РЕШЕН

Мнение от мехаННика » 09 Апр 2015 21:16

Честито! Вместо да се почисти дебитомера, къртим DPF-и. И не е скъпо...

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007- Загуба на мощност

Мнение от iovkito » 09 Апр 2015 21:36

uah написа: На дебитомера са сетнали някакви стойности и в момента колата е пушка.
Такива изказвания много ме радват. Честито на печелившите . Ние във форума обсъждаме от 2-3 години как DENSO компютри не се чипват , а тези си сетват и си правят техните си работи без проблеми. С оригиналния кабел освен стойности на дюзи , калибрация на горивната помпа , контрол на плафончетата из купето и зумерчетата , друго не може да се прави. Всичко друго е живи данни и нищо повече.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007 - Загуба на мощност - РЕШЕН

Мнение от jim_beam » 09 Апр 2015 22:01

все пак мерси колега,че сподели решението на проблема! :thumbsup:
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

uah
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Сеп 2013 18:33
Местоположение: София

Re: RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007 - Загуба на мощност - РЕШЕН

Мнение от uah » 10 Апр 2015 15:45

Той е решен проблема, но това е само временно решение.
Те ми казаха, че е добре да си търся да си купя дебитомер и да го сменя този, защото не работи както му е реда.

А относно DPF-а е примахването му, имаше си проблем и след като ми казаха, че ще е добре да се почисти, но след 6 месеца ще бъда в същото положение, решихме, че е добре да се премахне.

Благодаря за мненията. Радвам се, че дадохте съвети и насоки.
Ще ви държа в течение, когато пак се появи проблема и се стигне до смяната на дебитомера, понеже ми казаха, че ако искам, засега може и така да се кара.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007 - Загуба на мощност - РЕШЕН

Мнение от Kiki » 11 Апр 2015 07:54

А като си купиш нов дебитомер дали DPF-а няма да има нужда от ново сетване? rolleyes.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

karlukov71
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Яну 2017 13:07
Местоположение: Бреница

Toyota RAV4 2.0 D4D - имам проблем ПОМОЩ!!!!!

Мнение от karlukov71 » 17 Яну 2017 14:03

Здравейте, имам нужда от съвет,
имам RAV4 D-CAT 177к.с 2006г. тръгнах по спешност в студеното време за гр.Плевен беше -13градуса ,джипката вървеше добре ,и изведнъж загуби мощност и на таблото светна ЧЕКА и VSC ,натиснах педала до долу и пак нищо нямаше мощност ,спрях и угасих двигателя,изчаках около 2 минути и запалих дойде мощноста и потеглих ,след 3 километра пак ми изгуби мощносТта ,пак спрях и угасих двигателя ,поизчаках малко ,запалих и мощносТта дойде ,покарах пак 3 или 4 км и пак изгуби мощност и така 15 пъти докато се прибрах.Смених нафтовия филтър и пак така, ако някой е имал същия проблем моля за съвет !
Последно промяна от Akima на 17 Яну 2017 14:12, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.Правопис.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

RAV4 XA30 2.2 D-CAT 2007 - Загуба на мощност - РЕШЕН

Мнение от Akima » 17 Яну 2017 14:14

karlukov71 написа: RAV4 D-CAT 177к.с 2006
Добре дошъл.
Имате RAV4 XA30 с DPF филтър.
Моля опишете детайлно пробега на колата и манипулациите по нея, а също и с какво гориво е била заредена.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта