Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Публикувай отговор
helyr_13
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Юни 2016 10:49
Местоположение: Хасково

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от helyr_13 » 10 Авг 2016 09:42

За съжаление и мен ме очаква същата процедура, първоначално по сваляне на главата а за после не ми се мисли. Обиколих повечето сервизи в Хасково но отвсякъде получих твърдо НЕ и ще ми се наложи да я правя сам. Колега Iliyа Damyanov ще мога ли да разчитам на теб за някои подробности и тънкости. Извинявам се че ти пиша в темата но съм отскоро регистриран и не мога да изпращам лични съобщения все още.

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от Iliyа Damyanov » 11 Авг 2016 07:33

helyr_13 написа: За съжаление и мен ме очаква същата процедура, първоначално по сваляне на главата а за после не ми се мисли. Обиколих повечето сервизи в Хасково но отвсякъде получих твърдо НЕ и ще ми се наложи да я правя сам. Колега Iliyа Damyanov ще мога ли да разчитам на теб за някои подробности и тънкости. Извинявам се че ти пиша в темата но съм отскоро регистриран и не мога да изпращам лични съобщения все още.
Можеш само да се радваш , че са ти отказали. Подробности и тънкости няма смисъл да ти казвам защото са много. Ремонта го проведох по книга (Akima или мехаННика ми пратиха сервизно ръководство) след около два месеца четене и подготовка. Не става само със сваляне на глава. Вади се мотора с кутията. За целта ще ти трябва подемник и крик трета ръка за да свалиш предния мост (аз понеже съм бомбе го свалях четири пъти). Може и без крик а с помощник. Помощник ще ти трябва и като вадиш мотора защото рейката постояно се закача в нещо по мотора. След това цепиш кутията и се заемаш с мотора. За мотора е добре да си набавиш или направиш стенд , че иначе ще си потрошиш периферията или ръцете. Аз имах късмет с една носеща колона и на нея заварих хоризонтално тръба а в нея вкарах друга на която зъм заварил планки с отвори които съвпадат с дупките на блока за скоростната кутия. Така си въртиш мотора както ти е удобно. Разглобяваш до гол блок и глава. За събирането задължително си набави малко динамометрично ключе защото алуминия е капризен ако стегнеш повече от указаното и не скъсаш резбите може да се скъсат на по късен етап от температурното разшипение.
Конкретно мене не ме взимай за пример защото цял живот с машинарии се занимавам освен тава не ми е първи ремонт и пак в чудо се видях.Ремонта е много трудоемък и си трябва добре оборудван сервиз. А ако не си от бранша на механиците почти е сигурно , че ремонта ако си го правиш сам ще ти излезе по-скъп от да ти го направят в сервиз. На твое място бих закарал колата в сервиз където всеки ден се занимават с тия мотори и са наясно с материята. Питай във Форума къде да си закараш колата и не се занимавай с глупости , че ще ти излезе солено ако нещо се осакати и после търсиш нов мотор.

helyr_13
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Юни 2016 10:49
Местоположение: Хасково

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от helyr_13 » 11 Авг 2016 10:20

Инструменти и време имам, условия ще си създам. Ще ти бъда много благодарен ако ми изпратиш сервизното ръководство (не зная дали е редно това, но наистина ще ми спестиш време). От една седмица чета и съм на ясно горе долу какво ме очаква.
Iliyа Damyanov написа: На твое място бих закарал колата в сервиз където всеки ден се занимават с тия мотори и са наясно с материята
За съжаление в околността не мога да намеря такъв сервиз, а София и Пловдив - страх ме е да тръгна с нея на такъв път и поради тази причина не съм потърсил клубните майстори.

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от Iliyа Damyanov » 11 Авг 2016 22:04

helyr_13 написа: Инструменти и време имам, условия ще си създам. Ще ти бъда много благодарен ако ми изпратиш сервизното ръководство (не зная дали е редно това, но наистина ще ми спестиш време). От една седмица чета и съм на ясно горе долу какво ме очаква.
Iliyа Damyanov написа: На твое място бих закарал колата в сервиз където всеки ден се занимават с тия мотори и са наясно с материята
За съжаление в околността не мога да намеря такъв сервиз, а София и Пловдив - страх ме е да тръгна с нея на такъв път и поради тази причина не съм потърсил клубните майстори.

За мене въобще не си наясно и едва ли си чел нещо , защото ако беше чел поне темата щеше да си свалиш сервизното ръководство още от втора страница. Ако ти е проблем английския същото го има и на руски но за Корола. Както и да е , не си писал защо си стигнал до извода , че проблема ти е същия. Препоръчвам ти преди да си разбуташ или разбутат двигателя най-напред да си направиш газов анализ на антифриза. Последното ти го пиша защото тоя ремонт гони 2000лв. масраф и има особености заради които половината ремонти са неуспешни.
Поздрави.

ПС. Направи си услуга и си закарай колицата на място което ще ти препоръчат модераторите. Трябва само да ги питаш.

helyr_13
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Юни 2016 10:49
Местоположение: Хасково

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от helyr_13 » 14 Авг 2016 06:15

Помолих те само за сервизното ръководство(онова от втората ти страница на темата-което не виждам и сега). А колко съм наясно,колко съм чел и какви езици знам, мисля, че аз за себе си знам по добре отколкото ти.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от slowtraveler » 14 Авг 2016 08:36

helyr_13 написа: Помолих те само за сервизното ръководство(онова от втората ти страница на темата-което не виждам и сега)
Колега, какъв проблем имаш да видиш втората страница???!!!!
Технически? Или просто не искаш да прочетеш НАСТОЯЩАТА тема, на чиято втора страница е посочената информация??
Също така странно изглежда чувствителността ти относно езиците, които знаеш - колегата просто споменава, че информацията може да бъде четена и на друг език ако не можеш да се справиш с единия чужд език, за който няма как да знаем нивото на познанията ти...
То вярно, че можеш да бъдеш изнервен от повредената си кола, но как бихме могли да ти помогнем, при условие, че в края на краищата тук може да дадем само съвети и насоки, а труда/действията трябва да си ги предприеме собственика...

Така, че съвета ми е да обмислите спокойно отговорите на колегите и предложенията им, а да не отговаряте първосигнално в състояние на афект...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

lavivier2
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Фев 2017 07:49
Местоположение: Yambol

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от lavivier2 » 13 Яну 2018 16:00

Колеги някой знае ли гласовите команди за блутут за Авенсис 2,2 Д кат комби 2006г езика е английски?

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от TATI » 13 Яну 2018 16:53

lavivier2 написа: Колеги някой знае ли гласовите команди за блутут за Авенсис 2,2 Д кат комби 2006г езика е английски?
Това какво общо има с изхвърлянето на антифриз?
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от Kiki » 13 Яну 2018 17:12

Е, колегата е нов. Още не е прочел правилата, ама дано стане и това. rolleyes.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
krasipelov
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Юни 2018 15:51
Местоположение: Бургас
Автомобил: Авенсис 2.2 177 к.с.
Обратна връзка:

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от krasipelov » 11 Фев 2019 20:56

Iliyа Damyanov, Здрасти колега! Силно ме интересува как искара дюзите? Че и при мен е същия проблем и майсторите ме засилват че ще трябват нови дюзи ако развия пиезото за да сложа обратния чук 🔨. Ако трябва да купя дюзи, по-добре на части да я разпродам. unsure.gif
Винаги има решение! Никога не се отказвай от своите цели! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Toyota Avensis 2.2 D-cat 177HP

Аватар
krasipelov
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Юни 2018 15:51
Местоположение: Бургас
Автомобил: Авенсис 2.2 177 к.с.
Обратна връзка:

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от krasipelov » 12 Фев 2019 17:00

Здравейте отново! Искам да попитам дали някой може да ме свърже с колегата Iliyа Damyanov, защото виждам че скоро не е бил активен. Ако някой му има фейсбук вайбър ще бъда благодарен worthy.gif worthy.gif worthy.gif
Винаги има решение! Никога не се отказвай от своите цели! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Toyota Avensis 2.2 D-cat 177HP

Аватар
Inventor198152
Мнения: 24
Регистриран на: 13 Сеп 2017 20:57
Местоположение: Troyan
Автомобил: Toyota Avensis 2.2 150кс D4D

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от Inventor198152 » 05 Юни 2021 21:36

Здравейте колеги ще се включа и аз със подобен или направо същия проблем не знам! Та от 3 седмици съм собственик на Авенсис 2,2 150кс. D4D но се оказах прецакан и след няколко дена каране започнаха да се включват перките след градско шофиране и парното го нямаше на топлото. Вдигам капака и гледам няма антифриз unsure.gif Купуам, наливам и след едно пътуване 90км хоп пак перките гледам пак няма антифриз. Та колата губи течност ама течове не виждаме никъде. Майстора като видя капачката О-пръстена разкъсан ама едва се държи и хайде оригинална капачка че била много важна част от системата и отидоха 67лв. Докато си карам градско няма нищо странно антифриза си е на ниво маркучите не се втвърдяват много сутринта няма останало налягане във системата. Обаче като тръгна на дълго и за 100км трябва да долея 2л. антифриз. Прогнозират ме и мен за гарнитура но не е окончателна диагнозата до колкото разбрах от майстора. Иначе колата работи отлично набира се добре и по нищо не може да се разбере че им има нещо. Антифриза си е идеално чист а от ауспуха няма нищо подозрително по капачките няма отлагания. Щесе радвам да чуя мнения на познавачи питайте ако нещо съм пропуснал подсетете ме.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от iovkito » 06 Юни 2021 14:07

Ще правиш ремонт. Гарнитура на главата...
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Inventor198152
Мнения: 24
Регистриран на: 13 Сеп 2017 20:57
Местоположение: Troyan
Автомобил: Toyota Avensis 2.2 150кс D4D

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от Inventor198152 » 06 Юни 2021 15:21

Ще я ровят утре за радиатора на парното че по предното стъкло има мазно отлагане по предното стъкло отвътре и преглед за течове вътре във салона преди да бързат със диагнозата за гарнитурата защото казват че налягането не става прекалено и не изхвърля през тръбичката течност. Какво би струвало такъв ремонт с гарнитурата?!

bultrastyle
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2018 20:09
Местоположение: Пловдив

Avensis T25 2.2 2AD-FHV D-CAT 177HP 2006 - изхвърля антифриз - вече и не пали - РЕШЕН - шлайф на глава

Мнение от bultrastyle » 06 Юни 2021 17:12

Зависи от майстора и какво ще се сменя освен гарнитурата.Може да я оправиш с около 1000 лева. Първо разбери дали наистина е гарнитурата и ако е гарнитура намери правилният майстор защото не всеки ще се справи.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта