Отопление селика т23

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Отопление селика т23

Мнение от Vokil » 19 Ное 2016 11:09

Колега няма значение дали караш на газ или бензин ако има два тройника от които изпарителя "взима " антифриз . Опитай да запалиш на бензин и да стиснеш с клещи "чираци" "трета ръка" (или както ги наричат във вашия регион ) единия от маркучите за вода влизащи в изпарителя. При това положение ако започне да топли иди да се разправяш с газаджията дето ти го е "сложил" :)
Човек и добре да живее умира .......

didache
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Юни 2015 15:03

Отопление селика т23

Мнение от didache » 14 Дек 2016 02:12

Повредата я оправих сам след като няколко майстора казаха ту за радиатори ту за термостати. Обаче след като газта спря да прехвърля осъзнах, че проблема не е нито в радиатора нито в термостата. След като свалих всички маркучи на охладителната система и и ги продухах с компресора проблема се оправи. Явно е било или частично, защото като пипах маркучите уж бяха топли освен малкия кръг вода в казанчето имаше нормално но при изваждането на 2 3 маркуча вход и изход осъзнах, че работи на пара :) :) :) :D . Проблема е оправен дано не е чест проблем но и да е ето го решението.
П.С Колата се обезвъздушава бавно и мъчително. :D :D Мерси все пак за отговорите. bow.gif
Japan power :)

Jorkovma
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Дек 2016 13:47
Местоположение: Зидарци

Отопление селика т23

Мнение от Jorkovma » 30 Яну 2017 11:26

Колега и аз го имам същия проблем кои маркучи продуха моята е т18 без климатик и по същия начин когато е в обороти парното е перфектно когато е на обороти или на скорост по надолнище няма парно та кои маркучи са проблемните

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Отопление селика т23

Мнение от мехаННика » 30 Яну 2017 21:16

Проблемен ти е термостата.

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Отопление селика т23

Мнение от Iliyа Damyanov » 30 Яну 2017 22:40

didache написа: Повредата я оправих сам след като няколко майстора казаха ту за радиатори ту за термостати. Обаче след като газта спря да прехвърля осъзнах, че проблема не е нито в радиатора нито в термостата. След като свалих всички маркучи на охладителната система и и ги продухах с компресора проблема се оправи. Явно е било или частично, защото като пипах маркучите уж бяха топли освен малкия кръг вода в казанчето имаше нормално но при изваждането на 2 3 маркуча вход и изход осъзнах, че работи на пара :) :) :) :D . Проблема е оправен дано не е чест проблем но и да е ето го решението.
П.С Колата се обезвъздушава бавно и мъчително. :D :D Мерси все пак за отговорите. bow.gif

Тъй като имам порфесионална занимавка с парогенератори би ли споделил как се случват нещата ? Може да патентоваме нещо и да отворим общ бизнес. :D

ПС. Моля за уточнение 2 или 3 маркуча си продухал?

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Отопление селика т23

Мнение от мехаННика » 31 Яну 2017 08:42

Имало в въздух някъде и просто е обезвъдушил както трябва. Няма с какво да се запуши така освен ако не е наливал вода от пороя. Ако не се открие откъде губи антифриз след време пак ще се получи същото. Да не говорим че има и чудесна възможност да си спукаш радиатора за парното или да бутнеш преградата която осигурява двата хода на топлоносителя. Илия, освен теб не вярвам друг да ме разбере.

didache
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Юни 2015 15:03

Отопление селика т23

Мнение от didache » 19 Фев 2017 19:33

Незнам предишния собственик какво е наливал вътре на общо взето продухах всички маркучи без входа и изхода на радиатора. Малко стана аматьорска работа tooth.gif tooth.gif ама проблема си го оправих. Сега излезе проблем с АБС-а на комп. казаха , че грешката е в модула клапаните та смених модула и видях много зор и пак си свети лампата за абс и ръчната. Чудя се дали не съм обезвъздушил както трябва. Някой запознат да каже дали може от това да е пролема или съм си купил част същия оклук като моята. :D :D :D
Japan power :)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта