Проблем с егр клапан

Публикувай отговор
moondevil
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Юли 2017 09:36
Местоположение: Ямбол

Проблем с егр клапан

Мнение от moondevil » 21 Сеп 2017 09:27

Монтирах чисто нов и пущината пак наби грешка. hmm.gif

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Проблем с егр клапан

Мнение от mfandakov » 21 Сеп 2017 09:45

Колега,толкова ли е няма човек около теб да "хване" тази грешка и да я проследи.
Това с купуването на нов , бе грешка.
Всичко може да се тества ,как купувате нов без да сте сигурни че е за боклука старият. :dontknow:
Ето ти пътя проследете грешката и го решете този проблем най на края.

http://corolla-club.ru/doc2/rm04f1ru/re ... 600fx.html
worthy.gif

moondevil
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Юли 2017 09:36
Местоположение: Ямбол

Проблем с егр клапан

Мнение от moondevil » 21 Сеп 2017 15:16

Стария както и от моргите които вземах са тествани моя го изкараха че не затваря а от моргите не отварял когато трябва проблемни биле електрониката над самия клапан затова нов. Нов ама на 60 км светна, пак обратно вдигат ръце изпистиха грешката до тук съм минал 60км извън градско и 20 градско още не е светнал, незнам светва когато си иска.

krasi73
Мнения: 25
Регистриран на: 27 Май 2016 07:11
Местоположение: София

Проблем с егр клапан

Мнение от krasi73 » 21 Сеп 2017 20:18

moondevil написа: Стария както и от моргите които вземах са тествани моя го изкараха че не затваря а от моргите не отварял когато трябва проблемни биле електрониката над самия клапан затова нов. Нов ама на 60 км светна, пак обратно вдигат ръце изпистиха грешката до тук съм минал 60км извън градско и 20 градско още не е светнал, незнам светва когато си иска.
Има ли някаква промяна във вървежа на колата с новия клапан?

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Проблем с егр клапан

Мнение от Hursa » 21 Сеп 2017 20:44

Не знам, каква "електроника" има над клапана. Но може би не трябваше да избързвате - особенно, след като нямате някакви по-големи проблеми с двигателя. Това което може да се приеме за "електроника" в този клапан е доста надеждно, до колкото разбирам. Малко вероятно е при няколко монтирани и изпробвани клапана - макар и все втора употреба - да се повтаря една и съща такава грешка.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

moondevil
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Юли 2017 09:36
Местоположение: Ямбол

Проблем с егр клапан

Мнение от moondevil » 21 Сеп 2017 22:19

Промяна не намирам, тестван е моя и още два от автоморги и трита правели проблем, това е констатация на майстора. Но явно не му е била много вярна диагностиката както винаги се случва в нашите родни полета и нашите начетени майстори.!Както и да е понеделник ще ходя при друг ще пиша ако открия проблема.

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Проблем с егр клапан

Мнение от max-2 » 22 Сеп 2017 08:02

Чистил съм ЕГР на пежо ХДи, след почистването трябва да се обучи ЕГР-а, иначе няма ефект-продължава да пали лампата и да набива грешка. Същото е и като се монтира нов ЕГР. Помислете в тази насока.
Carina E 4AFE LB 1992

moondevil
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Юли 2017 09:36
Местоположение: Ямбол

Проблем с егр клапан

Мнение от moondevil » 26 Сеп 2017 18:44

Можетв ли да ми кажете как да махна лампата на check engine, мисълта ми е само трябва да се майне крушката от сокета или е по сложно. Явно няма да намеря проблема поне да не ми свети.?

Аватар
Toyo_driver
Мнения: 220
Регистриран на: 19 Ное 2011 10:21
Местоположение: Русе

Проблем с егр клапан

Мнение от Toyo_driver » 26 Сеп 2017 22:26

moondevil написа: Здравейте колата е Rav4 D4d 2.0 116к.с 2004 г. От няколко седмици немога да се преборя със пустия егр светва check engine и грешката е той. ...??? (къде?).
Благодаря
Кристалната ми топка не ми казва номера на грешката ти, но щом си фейслифт то вариантите са:
Р0400 - Mass air flow rate is not changed when turning on EGR valve
Р0403 - EGR valve assy motor malfunction
Решенията са в следната последователност - ЕГР клапан, ел.верига на ЕГР, пътища на ЕГР, ЕКУ. Ако майсторите не могат да ти решат проблема - смени майсторите.
moondevil написа: Можетв ли да ми кажете как да махна лампата на check engine, мисълта ми е само трябва да се майне крушката от сокета или е по сложно. Явно няма да намеря проблема поне да не ми свети.?
Крушката можеш да я майнеш с поялник.....може и с чук :)

moondevil
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Юли 2017 09:36
Местоположение: Ямбол

Проблем с егр клапан

Мнение от moondevil » 26 Сеп 2017 22:47

Сложен е чисто нов егр грешката е P0400

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Проблем с егр клапан

Мнение от slowtraveler » 26 Сеп 2017 22:58

А MAF проверяван ли е? И четени ли са параметрите на ЕГР - зададени и реални параметри...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

moondevil
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Юли 2017 09:36
Местоположение: Ямбол

Проблем с егр клапан

Мнение от moondevil » 26 Сеп 2017 23:19

Не не са проверявни но акп има проблем с маф колата няма да върви според мен а тя си върви без никаква промяна, поправи ме ако греша. Моля предложете къде има читав сврвиз където са наясно какво правят. Бургас, сливен, стара загора?

moondevil
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Юли 2017 09:36
Местоположение: Ямбол

Проблем с егр клапан

Мнение от moondevil » 27 Сеп 2017 13:38

Сега се връщам от друга диагностика, видях че софтуера е на delphi. Там му излиза че "ЕГР устройството не се поддържа" после имаше опция да го тества т.е да го отвори или затвори но никаква реакция стои на 100% т.е постоянно отворен.Оттам минахме на тема компютър, но си насрочих час за понеделник да го провери.

Аватар
Toyo_driver
Мнения: 220
Регистриран на: 19 Ное 2011 10:21
Местоположение: Русе

Проблем с егр клапан

Мнение от Toyo_driver » 27 Сеп 2017 20:41

Toyo_driver написа: Решенията са в следната последователност - ЕГР клапан, ел.верига на ЕГР, пътища на ЕГР, ЕКУ. Ако майсторите не могат да ти решат проблема - смени майсторите.
Колега, цитирал съм ти процедурата за проверка на неизправностите на тази грешка, много е хубаво че си сменил клапана, това означава, че проблема не е в него и трябва да продължиш последователността - проверете куплунга и кабелите за нарушена изолация/късо/уплътнения и др., пътищата на егр-а(кухините на главата, виждат се при свален егр трябва да са го направили при смяната), проверката на ЕКУ-то е по-сложна процедура и не се знае твоите майстори дали ще се ориентират.

Обърни внимание на поста на Слоу! Грешката е : "Р0400 - Mass air flow rate is not changed when turning on EGR valve", това означава "Количеството на въздушния поток не се променя когато ЕГР е включен". И егр-а, и дебитомера(МАФ), а в известна степен и дроселовата клапа участват в образуването на въздушната смес(въздух и изгорели газове), която заедно с горивото образува горивната смес. Действието им е взаимосвързано и контролирано от компютъра(ЕКУ-то), затова е посочен и като последен вариант.
Има процедура за проверка на МАФ-а(между другото и на ЕГР-а), ако твоите майстори не са запознати, просто вземи втора употреба и пробвай.
Успех и дано се оправи :thumbsup:
P.S. Най-добре диагностиката да я направиш с Техстрийм

moondevil
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Юли 2017 09:36
Местоположение: Ямбол

Проблем с егр клапан

Мнение от moondevil » 27 Сеп 2017 22:02

Незнам човек знаеш че свестни майстори няма а като си отчаян ходиш при който се сетиш, лично аз не ми са ясни тези диагностики.Затова по нагоре попитах да кажете свестен майстор. Toyo глем си доста на ти с тези неща да си запазя час да я видиш spell.gif.

Между дугото точната грешка е :
P0400-Exhaust Gas Recirculation Flow Malfunction

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта