Тъп ЕВРО-проблем! :(

pdoynov
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Мар 2017 20:04
Местоположение: Велико Търново

Тъп ЕВРО-проблем! :(

Мнение от pdoynov » 18 Сеп 2017 19:08

Здравейте, колеги!
Имам следния ПРОБЛЕМ:
Имам Toyota Corolla Liftback, 1988, 1.3, 12 клапана, 5 скорости, бензин-газ. Трябва да е или Евро 0 или Евро 1. :D
Проблемът е, че трябва да джъткам из Германия - Берлин, Мюнхен... А там режат главата от кръста, ако влезеш с такава кола. А си я обичам. Идея за двигател-донор за нея, поне Евро 3, за да нямам проблеми да влизам навсякъде? Интересувам се за оферта, двигател с такъми - електроника и т.н. или вариант за надграждане на съществуващия двигател с инжекцион, ако така ѝ вдигна Евро-категорията и насоки кой и за какви пари може да го направи.

Самия ми двигател е супер - 75 коня, като на магистралата в Румъния ми даде 4,6/100 бензин на дълго с 90 км/ч (зареждане двата пъти до ръба, втория път до преливане, засечена на 160 км) при доста натоварена кола.

Проблемът е, че трябва да тръгна другия понеделник. :whistle:

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Тъп ЕВРО-проблем! :(

Мнение от mfandakov » 18 Сеп 2017 20:28

Здравей,
Колега това дето си го мислиш меко казано е "трудна"работа, :D
До понеделник имаш още 5 дена,ако успееш "похвали" ни се тук,да разберем и ние че се случват и тук нещата.
Само имам един въпрос как ще им обесниш на "тъпите" немски ченгета че колата е ток и жица с евро >3.
На предното стъкло знаеш че се лепи зелен стикер,как ще го получиш от TUVс кола на 30г с присаден двигател,имаш ли изобщо представа се случва това в Германия.Аз също имам кола на 22г която я гледам много но знам че това за Германия няма значение,защото там нещата стоят по друг начин.
Ето един прост пример от мен.

Имам балдъза която дълги години живее в Берлин и аз много често летя до там,единият път отидох там с кола но се прибрах със самолета и колата ми остана там около 2/3 месеца .И тя през това време понякога я карала,бе зимата и след една такава разходка с колата ми звъни и ме пита.

-Батко ,тук ме спряха едни ченгета и ме питат какво е това на гумите.
Първо не разбрах за какво ме пита ,и след множество зададени от мен въпроси /Гумата ли,джантата ли,тасовете ли/накрая се сетих че на отиване към Германия в Сърбия се надянах на една огромна дупка и изхвърча таса.И аз понеже съм пълен с акъл tooth.gif слезнах взех си таса който бе здрав и го вързах с две кабелни превръзки.И забравих за него. Та тези ченгета са видели кабелните превръзки и са я питали защо това е вързано така :D ,и тя понеже даже не знае какво е това се е панирала и ми звъни да пита.
И за това ми стана интересно,как аджеба ти ще обясниш на тези че колата ти е >евро 3.
worthy.gif

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Тъп ЕВРО-проблем! :(

Мнение от veso_hds » 18 Сеп 2017 21:03

mfandakov написа: И за това ми стана интересно,как аджеба ти ще обясниш на тези че колата ти е >евро 3.
Напълно съм съгласен с колегата mfandakov.Мисля си и нещо друго: Кой точно в България ще сертифицира автомобила със съответната евро категория?
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Тъп ЕВРО-проблем! :(

Мнение от peterhr » 18 Сеп 2017 22:56

Хахахахха, това ще е най-бързата смяна на двигател и най-бързото сертифициране на технотест.
Към автора - това наистина ли го питаш или просто няма нищо интересно у фейса?
Ти пералня не може да си купиш и инсталираш за толкова кратко време пък какво остава за смяна на двигател и прочие.
Вземи колата на някой братчед и действай.

Между другото не знам как се пазарува на място онзи зелен стикер. Може би може от някой офис на АДАК да се купи, ама аз си го поръчах онлайн и чаках поне седмица.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
ivied
Мнения: 306
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Тъп ЕВРО-проблем! :(

Мнение от ivied » 19 Сеп 2017 04:30

pdoynov написа: Имам следния ПРОБЛЕМ:
Имам Toyota Corolla Liftback, 1988, 1.3, 12 клапана, 5 скорости, бензин-газ. Трябва да е или Евро 0 или Евро 1 и т.н.
Забрави, не си заслужава инвестицията и операцията... Щом не е регистрирана като олдтаймер...
Без преглед - няма зелен стикер.
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

pdoynov
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Мар 2017 20:04
Местоположение: Велико Търново

Тъп ЕВРО-проблем! :(

Мнение от pdoynov » 19 Сеп 2017 05:48

peterhr написа:Хахахахха, това ще е най-бързата смяна на двигател и най-бързото сертифициране на технотест.
Към автора - това наистина ли го питаш или просто няма нищо интересно у фейса?
Ти пералня не може да си купиш и инсталираш за толкова кратко време пък какво остава за смяна на двигател и прочие.
Вземи колата на някой братчед и действай.

Между другото не знам как се пазарува на място онзи зелен стикер. Може би може от някой офис на АДАК да се купи, ама аз си го поръчах онлайн и чаках поне седмица.
Бе, не мога - пералнята я слагам за 15 минути.
Добре, не тази седмица, но за след месец? Идеята ми е, че след смяна на двигател минавам през КАТ, където минавам пълен преглед с газ-анализатор и резултатът го пишат в талоните. А там има и графа за Евро-категорията... :D
Та, мога ли да го сторя - какво би ми коствало това, какви двигатели ще ми паснат на камбаната и т.н. (хем ще видя и съединителя, може да трябва да сменя фрикционни дискове, друго...).

Пък може и да има някой тарикатлък, примерно нощно време да мина метър, знам ли?!? Викат от общежитието, че ще имам паркинг, предполагам няма да е на улицата, та идеята е да се добера до там.
А иначе как стоят нещата с тия стикери, шарените? Отделно за Австрия видях само карта за LKW, камионите, че не можеш да допъплиш до Виена без поне Евро 2, не говоря да влизаш вътре, но не открих информация как стоят нещата с колите. sad.gif

pdoynov
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Мар 2017 20:04
Местоположение: Велико Търново

Тъп ЕВРО-проблем! :(

Мнение от pdoynov » 19 Сеп 2017 05:50

ivied написа:
pdoynov написа: Имам следния ПРОБЛЕМ:
Имам Toyota Corolla Liftback, 1988, 1.3, 12 клапана, 5 скорости, бензин-газ. Трябва да е или Евро 0 или Евро 1 и т.н.
Забрави, не си заслужава инвестицията и операцията... Щом не е регистрирана като олдтаймер...
Без преглед - няма зелен стикер.
Добре, как и къде става регистрацията за олдтаймер? Има нужда само от една боичка и амортисори за задната врата (които изобщо не успях да намеря, моите и двата са сдали багажа, та си търся)? angel.gif

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Тъп ЕВРО-проблем! :(

Мнение от peterhr » 19 Сеп 2017 09:47

pdoynov, според мен ти въобще не си представяш как се сменя двигател на кола.
За пералнята, ще я вържеш за 15 минути ама друг път. То за 15 минути само не може да я избереш в магазина, а какво остава за доставка, пренасяне до етажа и т.н.
За твоята кола положението е същото:
1. Намери ли двигател?
2. Цяла кола донор или само двигател (че ако си взел само двигател после ще тичаш да докупуваш части спешно от друго място)?
3. Кой ще го сменя?
4. Знаеш ли в един сервиз колко ще трае операцията по смяната като време? Ако ти ще го сменяш - според мен ще трае поне два пъти повече (ако нямаш голям гараж, инструменти и чирак да помага)
5. В КАТ нищо няма да направиш за евро сертификат, там само евентуално ще може да регистрираш новия двигател (ако разбира се имаш документи за него).
6. Има една организация, не знам как се казва сега, Технотест беше на времето. Та оттам трябва да минеш преди т.5, за да ти дадат тапия, че може да регистрираш новия двигател в КАТ. Дали ще ти дадат тапия за нов евро стандарт като цифра - идея си нямам - звъниш и ги питаш.
7. Сигурно изпускам много неща, ама така часовника тиктака, така че побързай.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

pdoynov
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Мар 2017 20:04
Местоположение: Велико Търново

Тъп ЕВРО-проблем! :(

Мнение от pdoynov » 19 Сеп 2017 09:53

peterhr написа: pdoynov, според мен ти въобще не си представяш как се сменя двигател на кола.
За пералнята, ще я вържеш за 15 минути ама друг път. То за 15 минути само не може да я избереш в магазина, а какво остава за доставка, пренасяне до етажа и т.н.
За твоята кола положението е същото:
1. Намери ли двигател?
2. Цяла кола донор или само двигател (че ако си взел само двигател после ще тичаш да докупуваш части спешно от друго място)?
3. Кой ще го сменя?
4. Знаеш ли в един сервиз колко ще трае операцията по смяната като време? Ако ти ще го сменяш - според мен ще трае поне два пъти повече (ако нямаш голям гараж, инструменти и чирак да помага)
5. В КАТ нищо няма да направиш за евро сертификат, там само евентуално ще може да регистрираш новия двигател (ако разбира се имаш документи за него).
6. Има една организация, не знам как се казва сега, Технотест беше на времето. Та оттам трябва да минеш преди т.5, за да ти дадат тапия, че може да регистрираш новия двигател в КАТ. Дали ще ти дадат тапия за нов евро стандарт като цифра - идея си нямам - звъниш и ги питаш.
7. Сигурно изпускам много неща, ама така часовника тиктака, така че побързай.
Перални съм връзвал два - три пъти. 15 минути. :) Двигател - не.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Тъп ЕВРО-проблем! :(

Мнение от mfandakov » 19 Сеп 2017 15:29

Абе то същото,ама тези по сервизите нещо не им се занимава. tooth.gif
worthy.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тъп ЕВРО-проблем! :(

Мнение от slowtraveler » 19 Сеп 2017 16:02

А кой дава стикерите на преминаващите туристи? Не съм виждал такова нещо - не твърдя, че го няма, но ми е интересно да разбера как става...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Тъп ЕВРО-проблем! :(

Мнение от peterhr » 19 Сеп 2017 16:37

Аз си го поръчах през интернет и дойде в пощата.
Може и на място да се купува, но не знам откъде точно. Пък и аз лично не искам да си губя времето да обикалям и да търся откъде може да се купи.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Тъп ЕВРО-проблем! :(

Мнение от mfandakov » 19 Сеп 2017 21:04

slowtraveler написа: А кой дава стикерите на преминаващите туристи? Не съм виждал такова нещо - не твърдя, че го няма, но ми е интересно да разбера как става.

Честно казано не съм се замислял,в статията пише.
" Bitte haben Sie Verständnis, dass wir die Plakette nur für in Deutschland zugelassene Fahrzeuge ausstellen können.
И това го разбирам като ....коли регистрирани в Германия..?./явно за туристи не е задължителен/
Иначе глобата е 80 евро,ако те засекат.Ако те засекат 100 :D за влизане в такава зона ...Става "весело"
И към колегата с темата ако си с БГ номера минаваш,докато не те попитат ченгетата защо тази кола над 6 месеца я караш в DE ,а нямаш право ако се води на твое име.

https://www.gutschild.de/umweltplakette.html
worthy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 31 госта