Сиво син пушек от Авенси 2007.Моля за помощ

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Сиво син пушек от Авенси 2007.Моля за помощ

Мнение от Iliyа Damyanov » 19 Дек 2017 09:43

Georgi Tenev написа: Не е сменен нямаше го катализатора и поставих нов,това беше причината.Бил е свален в автокъщата или преди това и аз незная.
И аз мисля като колегата от горния пост. Не беше толкова отдавна времето когато нямаше еко норми и дизелите си бяха без филтри и катализатори. Та изправните дизели от него време нямаха никакви явно видими пушеци особено като са загрели. За момента не виждам логика как си решил проблема с нов катализатор.

Komodor
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Сеп 2017 16:45
Местоположение: Варна

Сиво син пушек от Авенси 2007.Моля за помощ

Мнение от Komodor » 19 Дек 2017 10:54

Питам се ако катализатора е решението на проблема, как от официален сервиз не са го разбрали веднага.
Georgi Tenev написа: Последното становище от Toyota пловдив че dpf неможе да си направи правилна регенерация неможе да вдигне температура.

Аватар
Georgi Tenev
Мнения: 27
Регистриран на: 28 Ное 2017 09:33
Местоположение: Plovdiv

Сиво син пушек от Авенси 2007.Моля за помощ

Мнение от Georgi Tenev » 19 Дек 2017 14:56

Има логика,колата заводски излиза с DPF филтър и катализатор,след закопуването на колата от моя страна се оказа че някой е свалил катализатора преди закопуването и от мен.Впоследствие колата при мен почва да пуши и изкарва неизгоряла нафта през ауспуха.След многократни проверки и диагностики(дюзи,турбо пътища,сменени дифтунки на дюзите,сменено масло за DPF,изказвания от рода че гори масло и т.н)нямаше решение на проблема.Човека който последно се занимава с колата и я оправи ми обясни че колата си има датчичи за нялагане и температура на DPF филтъра.Ако DPF неможе да вдигне температура дава сигнал или нещо подобно на тая прословута 5та дюза да впръсква гориво до достигане на желаната температура от 560 градуса и налягане за да се пусне регенерация на DPF.Като няма кой да задаржа отработените газове(в моя случай липса на катализатора)и неможе да се достигне желаната температура.Следователно моят DPF си е търсил регенерация но без успех и затова колата е хвърляла неизгорена нафта.Ако бъркам или не се изразявам точно моля да бъда извинен.Най-важното за мен е че колата сега няма проблеми и моят проблем е решен.
Авенсис 2007 126 к.с

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Сиво син пушек от Авенси 2007.Моля за помощ

Мнение от dokkito » 19 Дек 2017 15:58

https://youtu.be/LYB81AT_4zk
Някой правил ли е това и има ли смисъл? Питам от любопитсво tooth.gif
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Сиво син пушек от Авенси 2007.Моля за помощ

Мнение от WoLF » 19 Дек 2017 18:30

Помага временно чистенето, защото стила на каране и другите фактори довели до запушването му остават същите...
Georgi Tenev написа: Ако бъркам или не се изразявам точно моля да бъда извинен.Най-важното за мен е че колата сега няма проблеми и моят проблем е решен.
Надявам се изхвърляното отзад да е наистина дизела от 5та дюза и проблема да е бил "тъпо" махане на гърнетата от страна на "вносителя"... За колко пари ти продадоха и монтираха DPF-a?
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Georgi Tenev
Мнения: 27
Регистриран на: 28 Ное 2017 09:33
Местоположение: Plovdiv

Сиво син пушек от Авенси 2007.Моля за помощ

Мнение от Georgi Tenev » 19 Дек 2017 22:23

DPF си беше там,катализатор под купето след колектора го нямаше.Факт е че вече колата не пуши и съответно разхода падна поради не "постоянната" работа на 5тата дюза.
Авенсис 2007 126 к.с

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Сиво син пушек от Авенси 2007.Моля за помощ

Мнение от WoLF » 19 Дек 2017 22:31

Тя работи на база разликите в налягането преди и след DPF и съответно подава гориво да го изчисти. Катализатора не трупа нищо, което може да се доизгаря и съответно не играе роля в работата на дюзата. Тук се получава някаква връзка по друга линия и иска наблюдение за по-дълъг период. Дано нещата се наредят по най-добрия начин :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Georgi Tenev
Мнения: 27
Регистриран на: 28 Ное 2017 09:33
Местоположение: Plovdiv

Сиво син пушек от Авенси 2007.Моля за помощ

Мнение от Georgi Tenev » 20 Дек 2017 09:17

Да точно без катализатор разликата в наляганията ще е по голяма и съответно бърка нормлната работа на колата,другото което при принудителната регенерация пусната в тоуота ми казаха,че неможе да вдигне необходимата температура,след поставянето на катализатора вече може да достигне тая температура за регенерация. :thumbsup:
Авенсис 2007 126 к.с

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 39 госта