Необичаен звук при студен старт – тракане Авенсис Т25 - бензин

Maxi
Мнения: 89
Регистриран на: 16 Май 2015 12:56
Местоположение: София

Необичаен звук при студен старт – тракане Авенсис Т25 - бензин

Мнение от Maxi » 14 Дек 2017 10:20

Здравейте, преди няколко дни се появи нехарактерен звук при студен старт – тракане, направих запис с телефона, моля за съвет:

https://www.youtube.com/watch?v=ukPrxM3vvkw&t=56s

Ползвам колата няколко години, като съм сменял обичайните консумативи редовно на година, което идва на 5-6 000 км, уикенд водач съм (Мотул ексес 5w40, филтри, антифриз G ++, маслото към настоящия момент е на около 2000 км). Стартер – четки са сменяни. Чистени са : дросел, маф датчик преди 2 год. Авенсисът побира 4 л. масло с филтъра до горната отметка, няма консумация на масло дори и с милиметър.

Тези дни застудя в София и при запалване на автомобила, при добре отцедено масло (не бе пален няколко дни), се появи шумът от аудио записа, особено добре се чува за кратко към 1 –та минута. Миналата зима бе доста по-студено, но не съм забелязвал подобен шум-притракване, освен обичайното за двигателя.
Не съм сменял гарнитура на всмукателния колектор, поради тази причина независимо от температурите навън при палене държи на 2000 оборота, като след известно време (5-10 на празен ход) се нормализират.

п.с. При загрял двигател, шумът изчезва.
Toyota Avensis T 25, 1.8 VVTI, 129 к.с. 2004 г. - комби

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта