P1349 на 3zz-fe

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

dokkito
Регистриран: 01 юни 2013 09:34

P1349 на 3zz-fe

Мнениеот dokkito » 19 дек 2017 06:58

Здравейте. От известно време следя OCV клапана и не съм сигурен в констатацията ми. Ще се радвам на съвет и от вас колеги.
Въпроснага грешка P1349 ми излиза няколко пъти за няколко месеца.
Проверил съм филтърчето чисто е. Маслото е 5w40 Eneos нивото на щеката е по средата вече повече от 4000 км. Не съм мерил налягане на маслото, но при студен старт нямам проблеми. Тествах клапана работи, но го тествах на студен работещ двигател. Реагираше бързо и усещах промяната в работата на двигателя. На загрял мотор сякъш клапана е по муден или аз стигам до този извод. При теста минават 2 секунди докато двигателя реагира на промяната. Да ама колкото и да е топъл моторът и като не карам агресивно грешката не излиза. Като я вкарам два пъти в червеното и излиза. Стигам до извода , че клапана е муден загрял.
Гледах клип от братушките как тестват такъв клапан студен и топъл и наистина понякога забиваше топъл.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

dokkito

P1349 на 3zz-fe

Мнениеот dokkito » 21 дек 2017 19:36

Здравейте. Чакам повечко свободно време и ще почистя добре клапана с някакъв прапарат за премахване на нагар. Гледах клипове как Японците ги почистват и отново заработват добре клапаните. След процедурата ще го следя и ще споделя резултата.

dokkito

P1349 на 3zz-fe

Мнениеот dokkito » 27 дек 2017 17:46

Почистих OCV клапана и сега чакам да видя дали ще ми злезне грешката отново. Да ви кажа честно никаква мизерия на излезе от него и филтърчето му. Между другото грешката скоро не е излизала.

dokkito

P1349 на 3zz-fe

Мнениеот dokkito » 06 яну 2018 23:13

Здравейте. Покарах автомобила агресивно, кротко , монотонно на дълъг път. За тези десет дни и до сега не бе излизала грешката до сега.
Маслото е чисто , филтърчето също , нивото на маслото е ок.
Остава вече клапан, вариаторната шайба и ECU-То.
Съвети имате ли?
Не искам да бързам да сменям каквото и да било.
Вярно че най- често виновен е клапана , но не искам да бързам.

Върни се в “Двигатели”