Високи обороти при студен двигател

Gareeb
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:35
Местоположение: Sofia

Високи обороти при студен двигател

Мнение от Gareeb » 23 Мар 2018 20:09

Здравейте отново, колата е Toyota Rav4 2.2 d4d 136hp, 2007г. Тези дни застуди в София и сутринта като тръгнах да ходя за работа, колата имаше проблем с паленето първо, само да вметна, че съм с чисто нов акумулатор. Давам на контакт, чакам да подгрее и тръгвам да паля, върти, уж запалва и качва обороти до кум 500-600 и после падат и ако задържа ключа колата продължава да върти ама нищо.. Втори опит пак същото, на третия като вдигна оборотите леко погалих педала на газта и ги задържа и запали, а запали ли веднън започва да си пали без проблем. По принцип и този проблем с паленето ще търся, като смятам да проверя свещите дали всички са здрави. Междувременно смятам да си купя добавки, и евентуално в началото на Април да отида до ТМ ауто да ми направят процедурата с почистване на дюзите като колата работи известно време само с добавки, но това е едно на ръка. След като запали колата, вдига оборотите на 1100-1200 и ги заковава там без да играят, като от баща ми, който също има тойота 2.2 д4д, знам че ако пусна парното се качват оборотите, но в моя случай парното е изключено изцяло, и да забелязвал съм, че като пусна парното се вдигат оборотите до около 1000. Нормално ли е така да се качват оборотите до 1100-1200 при студен двигател? Колата като загрее до температура близка на нормалната работа, оборотите се нормализират или се нормализират и чат-пат пак ги вдига за малко, след като си загрее, както трябва двигателя, оборотите изцяло си се заковават на нормалните и колата върви пушка. Също ми прави впечатление, че двигателя работи малко по-шумно по време на ускорение, докато е студен и държи тези 1100-1200 оборота, но достигне ли температурата всичко изглежда и се чува нормално. Има ли повод за притеснение?

Поздрави!

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Високи обороти при студен двигател

Мнение от Kiki » 23 Мар 2018 20:24

Съвсем нормално е да държи по-високи обороти, докато загрее. Това не трябва да те притеснява.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Gareeb
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:35
Местоположение: Sofia

Високи обороти при студен двигател

Мнение от Gareeb » 23 Мар 2018 20:41

Благодаря колега, тази вечер ще спя по-спокойно! sleep.gif

memorex

Високи обороти при студен двигател

Мнение от memorex » 23 Мар 2018 20:59

Gareeb,щом ти спиш спокойно и форума спи спокойно. punk.gif .
Иначе,понеже температурите не са арктически не е лошо да се сетиш кога е сменян горивния филтър за последно и дали качествен такъв.

Gareeb
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:35
Местоположение: Sofia

Високи обороти при студен двигател

Мнение от Gareeb » 23 Мар 2018 21:34

Ами от човека, от когото купих равката, ми каза че преди по малко от 2000км е направено обслужване, за съжаление не попитах какво е включвало обслужването.. Може би трябва да обмисля и тази опция

NEUSPEED
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Юли 2015 13:03
Местоположение: Перник

Високи обороти при студен двигател

Мнение от NEUSPEED » 29 Мар 2018 15:21

Аз имах подобен проблем с паленето на Авенсиса (2.2D4D 150кс. 2005г.). След смяна на SCV клапана нещата се оправиха. Но все пак, преди да почнеш безразборна смяна на какви ли е части, направи една диагностика и виж стойностите на клапана, дюзите и други компоненти които имат влияние върху запалването и работата на двигателя. Също така по-лесен вариант от който да почнеш е една инициализация - при мен помагаше за 2-3 седмици и после пак отказ. А ако след загряване на времето запалването се подобри то почти 100% си за нов клапан - той обича да му е топло :) .
ПС: Високите обороти може да са вследствие от неправилната му работа.
Toyota Avensis T25 2.2D4D

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

Високи обороти при студен двигател

Мнение от metro_d4d » 29 Мар 2018 16:15

В студа като бях с 2 изгорели свещи колата се държеше по описания начин.

Gareeb
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:35
Местоположение: Sofia

Високи обороти при студен двигател

Мнение от Gareeb » 29 Мар 2018 23:20

NEUSPEED написа: Аз имах подобен проблем с паленето на Авенсиса (2.2D4D 150кс. 2005г.). След смяна на SCV клапана нещата се оправиха. Но все пак, преди да почнеш безразборна смяна на какви ли е части, направи една диагностика и виж стойностите на клапана, дюзите и други компоненти които имат влияние върху запалването и работата на двигателя. Също така по-лесен вариант от който да почнеш е една инициализация - при мен помагаше за 2-3 седмици и после пак отказ. А ако след загряване на времето запалването се подобри то почти 100% си за нов клапан - той обича да му е топло :) .
ПС: Високите обороти може да са вследствие от неправилната му работа.
Преди около седмица бях на диагностика в ТМ Ауто, там не споменаха за проблеми с въпросния клапан, но все пак качвам снимки информацията от диагностиката, ако някой забележи нещо странно в стойностите. Сутрин, когато беше дори 4 градуса направи същия проблем... не погаля ли педала на газта, колата гасне.

Изображение
Изображение
Изображение

Gareeb
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:35
Местоположение: Sofia

Високи обороти при студен двигател

Мнение от Gareeb » 30 Мар 2018 10:41

Забравих да спомена, че каза, че нямало записани грешки. Около две-три седмици преди това като взех колата се провери за грешки и имаше само две, които бяха за някакви слънчеви сензори за климатика и тях ги зачистихме. Тази сутрин като тръгвах за работа показвше 14 градуса и като тръгнах да паля, запали, паднаха оборотите до към 500, сякаш се зачуди дали да изгасне, но ги вдигна и си заработи нормално.. hmm.gif

NEUSPEED
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Юли 2015 13:03
Местоположение: Перник

Високи обороти при студен двигател

Мнение от NEUSPEED » 30 Мар 2018 11:07

Колега виж тази тема http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=31567
В нея доста е "оглозган" въпроса с паленето, клапаните и други неща. Пробвай да направиш инициализация (калибриране) на SCV клапана. Може по метода с кламера или ако може някой колега в района да я направи с techstream на компютър. Проблемния клапан няма да го отчете като грешка. Него може да го "хванеш" по графиките, които колега е показал в горната тема.
Toyota Avensis T25 2.2D4D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 36 госта