За Разбирачи :)

Публикувай отговор
Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: За Разбирачи :)

Мнение от Japanese_fever » 05 Ное 2014 04:19

Akima написа:Обикновените "медни" свещи са с пробег около 30 000 км и не искам да ти казвам как изглеждат накрая.
Друг път не се изказвай така или прилагай снимка към коментара да не става толкова смешно!
Аз ти показах обикновени свещи на 50 000 км и такива над 50К км, които до последно работеха безупречно вижда се от цвета им и даже могат да изкарат още.

Българинът не е беден, а просто му продават ментета - бензин, масло, свещи и т.н.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: За Разбирачи :)

Мнение от Akima » 05 Ное 2014 04:55

Japanese_fever написа:
Akima написа:Обикновените "медни" свещи са с пробег около 30 000 км и не искам да ти казвам как изглеждат накрая.
Друг път не се изказвай така или прилагай снимка към коментара да не става толкова смешно!
Аз ти показах обикновени свещи на 50 000 км и такива над 50К км, които до последно работеха безупречно вижда се от цвета им и даже могат да изкарат още.

Българинът не е беден, а просто му продават ментета - бензин, масло, свещи и т.н.
Ти ми говориш за една кола,а аз ти говоря за друга.
Твоите обикновени са със service life 50k m , а на моите по книжка им дават 30k km.

Нямам снимка в момента,но обикновените свещи - бяха много зле износени - без да е надвишаван пробега им по книжка - даже имаше и поизядено на една от тях.

Ти караш в Чикаго,ИЛ , а аз във Варна,БГ - има разлика в начина на експлоатация.Имаш много повече магистрални мили от мен.
Горивата са различни,маслата да кажем са пълна синтетика и при двамата.

Спазваш ли сервизния интервал няма такова нещо като лоши свещи.
За мен иридия е по-добър,защото ми осигурява по-добра работа на двигателя,искра с по-висока температура,по-тиха работа на мотора и дори лека икономия на гориво.Да не говорим,че ми се струваше,че колата е по-отзивчива в ниските обороти,но това считам за мое внушение.

Аз имам свещи за 75 лв. с пробег да 100к км и едно ходене до сервиз за смяната им.
Ти имаш свещи за 10 $ / 15 лв. с пробег по 50 к и две смени.

Реално си на далавера,ако не отчитаме парите за труд,но да предположим,че го играеш и гаражен майстор.

Само,че не отчитаме другите предимства на иридия.

Айде лека нощ от мен,че го обърнахме на чат.

П.С.Защо постваш 3 мнения едно след друго,а не ги обединиш за по-прегледно.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4890
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 137 пъти

Re: За Разбирачи :)

Мнение от slowtraveler » 05 Ное 2014 08:03

Japanese_fever написа:....Мен ме интересува да крам с тези ппредписани от производителя и да правят хубава искра....
И тогава защо си против иридиевите свещи, при условие, че в книжката на колата пише да се ползват такива, и да се сменят на 105х.км?!!!
А относно състезателите - там нещата са маааааалко по-други... Различни условия, различни цели, различни обороти, различни вибрации и т.н....
Освен това не се знае дали горивата са стокови и дали не работи с коренно различно газоразпределение и окислител.... И т.н. и т.н. - много условности...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: За Разбирачи :)

Мнение от Japanese_fever » 05 Ное 2014 09:27

Щом ти пише в книжката - карай с иридиеви. Говорих за тези, на които не им пише, но слагат. Разбира се, ако дават пари за труд по смяната нека си карат с иридиеви.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: За Разбирачи :)

Мнение от Оги » 05 Ное 2014 10:58

Логично е на който не му се занимава със смяна и сервизи /това си отнема и време, в някои случаи колата се спира заради сервиз/ да кара с иридиеви, на който не му пука и може да върти ключа в събота и неделя да кара с обикновени. Въпрос на собствена преценка и на това колко служи колата. Един за година е минал 100 х.км, а друг- 10. Ма нали сме разбирачи- книжки, та книжки ! Те и печатни грешки имат. biggrin.gif
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 15 госта