Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2 D4D

ghostbuster
Мнения: 27
Регистриран на: 30 Юни 2015 18:04
Местоположение: София

Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2 D4D

Мнение от ghostbuster » 07 Юли 2015 12:40

Здравейте,
отново се появи лек проблем при новата ми (втора употреба) тойота.
Наложи ми се да паркирам на стръмна улица и не успях да я паркирам на скорост. Сложих естествено и ръчна скорост, но не помогна - ръчната по принцип не е добре натегната, но все пак държи нещо. Така че я подпрях с камъни.
Странното е, че имам спомен че преди няколко седмици бях паркирал на не по-малко стръмни улици без проблем. Единствената разлика, че сега беше след дълъг път. А може би сега и ръчната се е разтегнала повече...

В сравнение с предишния ми Фиат Брава сега на скорост държи осезаемо много по-малко. Реално фиата никога не е подавал на скорост, но слагах и ръчна за всеки случай.

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от Akima » 07 Юли 2015 12:43

Компресията как е?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

ghostbuster
Мнения: 27
Регистриран на: 30 Юни 2015 18:04
Местоположение: София

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от ghostbuster » 07 Юли 2015 12:55

Не знам, като се върна от Гърция ще я меря. Това е сертифициран употребяван автомобил, купен от Тойота Запад. Отделно му направиха втори преглед и ми дадоха 6 месеца допълнителна гаранция. Надявам се да е в ред компресията.

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от Akima » 07 Юли 2015 12:57

ghostbuster написа:Не знам, като се върна от Гърция ще я меря. Това е сертифициран употребяван автомобил, купен от Тойота Запад. Отделно му направиха втори преглед и ми дадоха 6 месеца допълнителна гаранция. Надявам се да е в ред компресията.
Веднага като се върнеш при тях.
Натискаш ги до дупка да си изпълнят задължението - нали затова си им заплатил.

Очаквам да разкажеш какво се е случило.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

ghostbuster
Мнения: 27
Регистриран на: 30 Юни 2015 18:04
Местоположение: София

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от ghostbuster » 07 Юли 2015 13:07

Т.е. да разбирам. че не е нормално да не държи на скорост при стръмен наклон? Защото четох, че за съвременните автомобили било нормално...

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от iovkito » 07 Юли 2015 13:11

Да , не е нормално.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
BOz
Мнения: 4287
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 102 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от BOz » 07 Юли 2015 14:24

Не може да се говори така едностранно без да се знаят много от променливите в това уравнение.
Ако питаш мен, въобще не влизай в никакъв такъв филм, какъвто ти предлагат колегите, а си карай колата спокойно и се наслаждавай на живота. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от Akima » 07 Юли 2015 14:33

BOz написа:Не може да се говори така едностранно без да се знаят много от променливите в това уравнение.
Ако питаш мен, въобще не влизай в никакъв такъв филм, какъвто ти предлагат колегите, а си карай колата спокойно и се наслаждавай на живота. :thumbsup:
При положение,че колата е закупена с гаранция не виждам защо да не потърси съдействие при проблем/съмнение за такъв.
Не е ли това смисъла на гаранцията?

Чисто информативно,понеже съм явно далеч от модата:
Ти колко тухли/камъка си носиш в колата да я подпираш?
И кои са по-добри,ако си правил сравнения?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

ghostbuster
Мнения: 27
Регистриран на: 30 Юни 2015 18:04
Местоположение: София

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от ghostbuster » 07 Юли 2015 14:44

Аз се притеснявам, че ще извъртят нещата с гаранцията защото имаше някакви обяснения, че ако имало нагар по моя вина не се покривало щета по клапани и цилиндри и тем подобни. А ако има сериозен проблем с двигателя ще са силно мотивирани да ме метнат.

Шегата настрана, нося си един объл камък с мен докато съм в Гърция,но май предпочитам клинообразни, за съжаление не намерих :)

Аватар
BOz
Мнения: 4287
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 102 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от BOz » 07 Юли 2015 14:51

Akima написа: При положение,че колата е закупена с гаранция не виждам защо да не потърси съдействие при проблем/съмнение за такъв.
Да, ако има проблем. В случая няма проблем, а просто го филмирате допълнително. Гледай, че започва да прави сценарий вече.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от Akima » 07 Юли 2015 14:52

ghostbuster написа:Аз се притеснявам, че ще извъртят нещата с гаранцията защото имаше някакви обяснения, че ако имало нагар по моя вина не се покривало щета по клапани и цилиндри и тем подобни. А ако има сериозен проблем с двигателя ще са силно мотивирани да ме метнат.
За гаранцията - какъв документ ти издадоха?
Ако гаранцията не покрива нещо/някой компонент или агрегат от автомобила - то трябва да изрично упоменато или в общи условия или в отделен документ например.
ghostbuster написа:Шегата настрана, нося си един объл камък с мен докато съм в Гърция,но май предпочитам клинообразни, за съжаление не намерих :)
Дано не те предаде камъкът на камъните. :thumbsup:
Имал съм и по-тежък случай - носехме тел - да вържем гърнето на Ладата,ако/като падне и не намерим сравнително трезвен заварчик. laugh.gif

Тъкмо и колегата Boz ще каже той какво ползва да подпира и отивам да си търся камъни и дизелова кола. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от Akima » 07 Юли 2015 14:55

BOz написа:
Akima написа: При положение,че колата е закупена с гаранция не виждам защо да не потърси съдействие при проблем/съмнение за такъв.
Да, ако има проблем. В случая няма проблем, а просто го филмирате допълнително. Гледай, че започва да прави сценарий вече.

Човекът не се филмира.
По-добре да отиде и да провери отколкото утре някое Версо да те удари само,защото не държи на скорост и ръчната е в отпуска.

Да разпуснем и техническите прегледи като сме почнали.

Не мисли,че се заяждам с теб - просто аз предпочитам превенция пред лечение - в повечето случай разликата в цената между двете услуги е драстична. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

ghostbuster
Мнения: 27
Регистриран на: 30 Юни 2015 18:04
Местоположение: София

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от ghostbuster » 07 Юли 2015 16:32

Само да уточня, че ставаше въпрос за наклон от около 20% по ориентировачни данни от google maps. Беше доста плашещ и без да го меря.

Прилагам снимани страници от гаранцията, ако някой го интересува.
Прикачени файлове
P1050216.jpg
P1050216.jpg (235.86 KiB) Преглеждано 1793 пъти
P1050217.jpg
P1050217.jpg (204.78 KiB) Преглеждано 1793 пъти
P1050218.jpg
P1050218.jpg (245.46 KiB) Преглеждано 1793 пъти
P1050219.jpg
P1050219.jpg (312.63 KiB) Преглеждано 1793 пъти
P1050220.jpg
P1050220.jpg (302.65 KiB) Преглеждано 1793 пъти

Аватар
BOz
Мнения: 4287
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 102 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от BOz » 07 Юли 2015 17:16

Не знам как си го изчислил, че наклона е 20% (имам съмнения в това), но ако наистина е така, то само автоматик би могъл да задържи на такъв наклон без ръчната спирачка и помощ от камъка. biggrin.gif
И не знам защо си мислите, че двигателя държи да не превърти на компресия.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

e 10
Мнения: 675
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 3 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от e 10 » 07 Юли 2015 17:33

ghostbuster написа:Не знам, като се върна от Гърция ще я меря. Това е сертифициран употребяван автомобил, купен от Тойота Запад. Отделно му направиха втори преглед и ми дадоха 6 месеца допълнителна гаранция. Надявам се да е в ред компресията.
Какъв е този сертифициран употребяван автомобил, при това с два прегледа, след като не му държи ръчната спирачка? sad.gif Та нали тя е свързана със сигурността на автомобила и возещите се в него хора! Това че ръчната спирачка се натяга, не означава, че се "разтяга". Тя намалява ефективността си с износването на задните накладки или дискове /барабани/, което отново ни връща на въпроса за сертификацията на автомобила. В такъв случай е по-добре корифеите от Тойота да предлагат сертифицирани клинообразни камъни, които да се возят кротко в багажника. При тях всичко е видимо и няма как да стане грешка със "сертификацията".
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта