Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25 M/T

Публикувай отговор
мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25

Мнение от мехаННика » 10 Ное 2015 23:13

Тези проблеми имат две възможни решения, или да му изпращи космодиска, или да му отслаби финансовата мощ. Ако човекът не се решава на нито едно от двете, може да приемем проблема за малък. Какво значи "смислени варианти" ? Решения до 20лв и един човеко/час? Изобщо не става дума за заяждане.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Re: Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25

Мнение от slowtraveler » 11 Ное 2015 07:49

мехаННика написа:.... Какво значи "смислени варианти" ? Решения до 20лв и един човеко/час? Изобщо не става дума за заяждане.
Под смислене нямам предвид ценово обосновани...
А следното:
При компютрите например за разбиване на непознат код има два метода - първият е анализ на данните с правене на математически модел за разбиването му,
А вторият - груба сила с изреждане на всички възможни резултати от рода: 1- не е, 2- не е, 3....... Х - а, умерих ! punk.gif

Първият вариант е свързан с доста мислене и предварителен анализ на данните.
Втория вариант пък е свързан с доста 'машинно време', но пък там мисъл много много не трябва...
Да, не винаги първият дава резултат - може просто мисловния капацитет да не стигне, или първоначалните данни да не са достатъчни (сам знаеш, че има и такива непостоянни или подвеждащи дефекти).

Това са и методите за диагностика..
Та затова и под 'смислени варианти' имах предвид единствено добро ослушване, оглеждане и опит за точна диагностика... И вече ако не се достигне до резултат, остава единствено грубата сила - сменяш всичко по редицата докато се реши проблема... Разбира се всичко е и в ценово изражение... Ако нещо се сменя за 5 минути и струва 1лв нищо не ти струва да го смениш дори и да не си сигурен в причината. Но ако работата е ден и струва стотици лева, според мен все пак е добре първо да се ослушаш и огледаш...
Неслучайно споменах за проблема с Доблото... Официалния сервиз смени първо жилото (твърдяха, че е влязла вода и замръзва)... След като се разбра, че не е жилото, поръчаха и смениха целия тракт от лоста за скоростите до скоростната кутия, включително и 'входа' на скоростната кутия... И проблема се реши... Лично мнение е, че тогава проблема е създавал точно 'входа' на скоростната кутия...

А за доверяване на майстор и т.н. - лично аз се доверявам, и смятам, че това е по-правилното решение (и често - доста по-икономически изгодно) особено със съвременните автомобили.. А и съжаление нямам условия (подемници, техника, точния инструмент за дадената работа), а и време да се занимавам сам... Та затова с умиление си спомням времената на лежене под/над/около колата в студения гараж с подвижна лампа (щото нямаше и сериозно осветление в гаража на къщата tooth.gif )

А за 'космодиска или финансовата сила' - абсолютно си прав.. :thumbsup: То друг вариант няма - или трябва сам да се напрегнеш, или някой друг да свърши работата вместо теб... От писане полза няма (как звучи след толкова дълъг пост а? tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Maxi
Мнения: 89
Регистриран на: 16 Май 2015 12:56
Местоположение: София

Re: Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25

Мнение от Maxi » 26 Ное 2015 17:50

В американските форуми се препоръчва смяната на маслото в ск. кутия да бъде единствено с GL 4, а не с масло, което отоговаря на GL4/GL5. Redline MT-90 75W90 GL-4 ползват за 9-то поколение корола (2003-2008), но май идва доста скъпо до БГ, дори от Англия rolleyes.gif
Последно промяна от TATI на 26 Ное 2015 20:53, променено общо 1 път.
Причина: По-леко с рекламките!
Toyota Avensis T 25, 1.8 VVTI, 129 к.с. 2004 г. - комби

Аватар
dnedkov
Мнения: 165
Регистриран на: 26 Ное 2011 17:45
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25

Мнение от dnedkov » 26 Ное 2015 19:17

А от къде може да се закупи?
Corolla Verso 1.8VVTi SOL 2006, Honda Jazz 1.4 CVT
www.polivni.com

Maxi
Мнения: 89
Регистриран на: 16 Май 2015 12:56
Местоположение: София

Re: Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25

Мнение от Maxi » 26 Ное 2015 20:37

В ebay.co.uk струва към 18- 19 лири за Red Line MT-90 75W90 GL-4 Manual Transmission Gear Oil 1 US Quart - 0.946 литра, но е без доставка до БГ, ако някой твой познат пазарува от ибей в Англия...
Последно промяна от TATI на 26 Ное 2015 20:54, променено общо 1 път.
Причина: По-леко с рекламките!
Toyota Avensis T 25, 1.8 VVTI, 129 к.с. 2004 г. - комби

Maxi
Мнения: 89
Регистриран на: 16 Май 2015 12:56
Местоположение: София

Re: Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25

Мнение от Maxi » 28 Ное 2015 23:15

Виждам, че TATI е променил с малки букви маслото за ск. кутия, което съм посочил в по-горните постове, като причината, за което е посочил: "По-леко с рекламките".
Съвсем отговорно искам да заявя, че не бих могъл да реклмирам, предлагам продукт, който явно не е наличен в Бг, а както е видно и от постовете същият се ползва предимно от колегите от форумите в САЩ (Тойотанейшън, королаленд и др.).
Поради проявен интерес на колега от форума съм дал инфо къде би могъл да го поръча, а именно ибей Англия, сайт за онлайн пазаруване, в който нямам акции, дялове и прочее rolleyes.gif
Друг е въпросът, ако споменаването на брандове авточасти, като Денсо, НГК и др. е в разрез с форумните правила и в този случай бих приел намесата на Админ-а :thumbsup:
Toyota Avensis T 25, 1.8 VVTI, 129 к.с. 2004 г. - комби

Аватар
Akima
Мнения: 7090
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 28 пъти
Получена  благодарност: 51 пъти

Re: Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25

Мнение от Akima » 28 Ное 2015 23:20

Макси,
посоченото масло май го има и в България... :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Maxi
Мнения: 89
Регистриран на: 16 Май 2015 12:56
Местоположение: София

Re: Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25

Мнение от Maxi » 28 Ное 2015 23:40

Akima,

Без да спамим темата на колегата, но никой не го предлага в Бг. Не мисля, че и маслото е някаква панацея за проблемите със синхонизаторите на ръчните ск.кутии.
Просто исках да споделя какво съм прочел, научил от щатските форуми, където май имат повечко тойоти rolleyes.gif
Нали това е идеята на форума?
Toyota Avensis T 25, 1.8 VVTI, 129 к.с. 2004 г. - комби

Аватар
Akima
Мнения: 7090
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 28 пъти
Получена  благодарност: 51 пъти

Re: Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25

Мнение от Akima » 28 Ное 2015 23:55

Колега,
това е целта - не се засягай.

Радвам се че споделяш с нас твоя опит - просто понякога сме предпазливи към новите потребители.

По повод предлагането у нас:
https://www.facebook.com/subarulandltd/
http://subaruland.services/red-line
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Maxi
Мнения: 89
Регистриран на: 16 Май 2015 12:56
Местоположение: София

Re: Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25

Мнение от Maxi » 29 Ное 2015 10:12

Да, видях този сайт на сектантите от субару, но предлагат трансмисионно масло GL-5 само.
Дали ще е редлайн, кастрол, амсойл, не е от значение, важното е че, GL-5 маслата притежават корозионно-активни добавки, което ги прави неудачен избор за синхронизаторите в ск.кутии.
75 w 90 GL - 4 е точната спесификация, а редлайн мт-90 75 w 90 GL - 4 го препоръчват в тойотанейшън форум, а на второ място амсойл 75 w 90 GL - 4, такива марки масла са популярни там.
Така мисля, че е ок, като инфо biggrin.gif
Toyota Avensis T 25, 1.8 VVTI, 129 к.с. 2004 г. - комби

engel700
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Ное 2016 21:16
Местоположение: София

Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25 M/T

Мнение от engel700 » 30 Ное 2016 22:44

Toyota Avensis T22 2.0 110к.с 2000г. Имам същият проблем но когато колата загрее..

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25 M/T

Мнение от Me4oKyX » 16 Дек 2016 13:25

Извода от цялата тема за сега - масла много, ментаци още повече, особено на ТОП марките .... Аз на ни една нямам проблем при 0, нито при -15 на Рожен по-миналата седмица ... Пробвайте с по-неизвестни марки, по-малко ментета ако изобщо има такива. Не искам да рекламирам, просто споделям, защото проблема явно не е при един или двама :thumbsup:

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25 M/T

Мнение от мехаННика » 17 Дек 2016 17:33

Баси извода майна...

Apocalipce
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Дек 2016 17:28
Местоположение: София

Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25 M/T

Мнение от Apocalipce » 23 Май 2017 09:27

Здравейте,чета форума и попаднах на темата.Моят Авенсис Т25 2003 цяла зима седя под метър сняг на паркинга при минус 10 градуса и не съм имал този проблем.Моят майстор ми е сложил някакво масло и ако искате може да го попитам какво е и да го постна.

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Трудно включване на скорост - студена кола - Avensis T25 M/T

Мнение от spiridoncho » 23 Май 2017 20:22

Ами не е лошо да споделиш ако е по специфично. Току виж ти сипал тойотско и затова нямаш проблеми :D .
Аз сипах дбавчица и за сега при 15гр усещам подобрение, но за 100% гаранция ще изчакам с окончателното си мнение наесен. За сега съм минал 200-тина км от сипването, а трябва за максимален ефект да мина 1500км, 'щото уж била ревитализираща. Като сменям двиг. масло ще сипя още една за подобряване смазването(поне така рекламират). Ако не помогнат, то поне няма да навредят, и ако наистина работят така както ги рекламират, то поне ще удължат живота на ск. кутия. Да подчертая, че при мен проблема се изразяваше в по трудно включване на 2-ра или 3-та първите 10-на минути сутрин.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост