Скоростна кутия

ГЙорданов
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Юли 2017 17:17
Местоположение: София

Скоростна кутия

Мнение от ГЙорданов » 13 Юли 2017 17:26

Здравейте,
от скоро карам Тoyota Avensis автомат, след като превключа задна скорост има интервал от 1-2 секунди и след това нещо изтропва и след това зацепва.
Колата е на 160000 и не е сменяно маслото в кутията.
В сервиз на Тойота казаха,че кутията е не обслужваема !!!
Благодаря на отзовалите се!!!!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Скоростна кутия

Мнение от slowtraveler » 13 Юли 2017 17:35

Какво Ви притеснява, изтропването, зацепването?
Щом са Ви казали, че не е обслужваема, навярно кутията е ММТ?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

ГЙорданов
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Юли 2017 17:17
Местоположение: София

Скоростна кутия

Мнение от ГЙорданов » 13 Юли 2017 17:58

След самото зацепване ме притеснява едно чаткане, но не е винаги

Аватар
mfandakov
Мнения: 3323
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 40 пъти

Скоростна кутия

Мнение от mfandakov » 13 Юли 2017 20:48

Не съм виждал ММТ на Авенсис,по скоро си е CVT.
Макар че си е типичен симптом на Tork ако бе BMW.
worthy.gif

Аватар
Toyota Fan Forever
Мнения: 152
Регистриран на: 19 Яну 2017 10:16
Местоположение: Sofia

Скоростна кутия

Мнение от Toyota Fan Forever » 14 Юли 2017 16:31

Това с шума както сте го определили - не е нормално работно състояние! Шумът говори за ударно обиране на хлабина, която пък често е признак за износване или неизправност. Дайте повече информация за модела за да могат повече колеги да се включат!

Само да споделя, че дори най-семпла кутия (без обслужване) с T-IV масло (дори не е WS) започна да претриса при изкачване на Вакарел с пълна мощност при общ пробег 30к (no MIL or other lights on). Решението - незабавна смяна на маслото с промивка и повече никога при същия режим на експлоатация още 8к (след това извън директно полезрение, но в гаранция като оперативен автомобил в държавна администрация (там щото хич не натискат :D имах поглед върху му с години) проблем с кутията не е забеляазван. (Старото си намирисваше на загоряла ракия tongue.gif )
Всичко това за да отбележа, че безотказната работа е функция на своевременната (дори със скъсен интервал (severe use) и качествена поддръжка, съобразена с режима на експлоатация и това "без обслужване" е приложимо за нормално използване!
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3323
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 40 пъти

Скоростна кутия

Мнение от mfandakov » 14 Юли 2017 16:40

Колега какво значи" семпла кутия" и как тресе тази кутия.

Прощавай за " лаишкият" въпрос , че нещо не мога да зацепя.
worthy.gif

Аватар
Toyota Fan Forever
Мнения: 152
Регистриран на: 19 Яну 2017 10:16
Местоположение: Sofia

Скоростна кутия

Мнение от Toyota Fan Forever » 15 Юли 2017 13:56

Семпла е в смисъла на на отделяне на замърсявания и използваните масла в тази връзка (Dextron II, III T-IV, WS ...) за постигане на "без обслужване". Колкото до притрисането значи педала е до дупка и каквото сабя покаже, двигателят стига почти до максимална мощност (най-вероятно на по-ниска предавка , не съм следил, не ме е интересувало, гледал съм си пътя и "идиотите" по него, щото съм бързал) и когато се постоплиха нещата (преди OMV) се получи кратка серия от загуба на мощност и внезапното и появяване отново (около или под секунда) все едно разгонваш ръчна кутия и пускаш рязко съединителя при 6000 об. (Карина с 3SFE най-добре го правеше... :D удара идваше в арматурното табло все едно риташе кон... :D ) Отнех малко мощността и не се случи повече, но ОПРЕДЕЛЕНО това не бе нормално.
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3323
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 40 пъти

Скоростна кутия

Мнение от mfandakov » 15 Юли 2017 16:28

Колега ти си готин тип :thumbsup: понеже помагаш гледам тук на хората, но понякога " ръсиш" бисери. tooth.gif .

Не искам да те засегна, просто "оценявам"поста ти по горе. :thumbsup:
worthy.gif

Аватар
Toyota Fan Forever
Мнения: 152
Регистриран на: 19 Яну 2017 10:16
Местоположение: Sofia

Скоростна кутия

Мнение от Toyota Fan Forever » 16 Юли 2017 11:59

Благодаря!

Нали сме хора... Колкото до майтапите синът скоро ме накара сериозно да се замисля, що го правя (мъничък е)?! "Dad why are kidding all the time?" Шах с пешката (за смисъла на въпроса)... "Because it makes life easier" - отвърнах след кратка пауза, доволен че запазих авторитета и егото си да съм смислен и честен пред детето. Какво наистина да правим в тази нелека битка с живота?!
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3323
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 40 пъти

Скоростна кутия

Мнение от mfandakov » 16 Юли 2017 12:40

Офтопик
Явно е умно хлапе синът ти.
worthy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост