Няколко притеснителни звука Avensis T25

Аватар
milkov2
Мнения: 39
Регистриран на: 30 Юни 2015 22:18
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 1 път

Няколко притеснителни звука Avensis T25

Мнение от milkov2 » 01 Окт 2017 15:34

Здравейте, колеги имам Авенсис Т25 Д4Д 126 коня 2008г. на 122 000км. реални аз съм 2-ри собственик закупена от Тойота и само там поддържана.
От скоро време почнах много да се вслушвам в колата. Причината беше, че жена ми направи аудио запис на някакво страхотно тракане (тя твърди към задните колела) нещо от сорта на тракане по тенджера :D странното тук е че колата е била загасена с изваден ключ + заключена не, че е от значение :)
1.След това чувам едно ХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ шепнещо и като натисна съединителя го няма. Това се получава когато колата позагрее. Но не винаги го има.
2. Различен такт на двигателя след натискане на съединителя се чува по добре. Но не винаги го има.
За финал скоростите си влизат ОК. До колкото съм чувал разбити маховици в youbube не е това. Ако някой има идея да сподели. Благодаря Ви. worthy.gif
Toyota Auris E150
Toyota Corolla E11
Toyota Avensis T25

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Няколко притеснителни звука Avensis T25

Мнение от Kiki » 01 Окт 2017 16:48

Да не чуваш звука на първичния вал на скоростната кутия, след като пуснуш съединителя на неутрална, когато колата работи на място. Ако е това, то е нормално. На всяка кола се чува, но сравнително лек шум, а не много силен.
Колкото до тракането отзад при загасен двигател - нямам идея. Освен да е въртяла помпата в резервоара, но не ми се вярва, защото тя няма да спре, докато не изтощи акумулатора или изгори.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
milkov2
Мнения: 39
Регистриран на: 30 Юни 2015 22:18
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 1 път

Няколко притеснителни звука Avensis T25

Мнение от milkov2 » 01 Окт 2017 18:05

Kiki написа: Да не чуваш звука на първичния вал на скоростната кутия, след като пуснуш съединителя на неутрална, когато колата работи на място. Ако е това, то е нормално. На всяка кола се чува, но сравнително лек шум, а не много силен.
Колкото до тракането отзад при загасен двигател - нямам идея. Освен да е въртяла помпата в резервоара, но не ми се вярва, защото тя няма да спре, докато не изтощи акумулатора или изгори.
Не съм запознат с "първичният вал" blush.gif
Мен само ме притеснява да не е маховик с съединител. А До колкото до странния шум след изгасяне на колата ми казаха, че може да е от катализатора да се охлажда но и тук не съм много сигурен ...
Toyota Auris E150
Toyota Corolla E11
Toyota Avensis T25

Оги
Мнения: 1091
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Няколко притеснителни звука Avensis T25

Мнение от Оги » 02 Окт 2017 13:53

milkov2 написа:Не съм запознат с "първичният вал" blush.gif
При натиснат съединител звука изчезва. Не пречи на работата.
В кутията има постоянно въртящи се части- като се отдели съединителя- те спират.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

donmirkoni
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Ное 2017 14:57
Местоположение: Плевен

Няколко притеснителни звука Avensis T25

Мнение от donmirkoni » 07 Дек 2017 10:36

Има ли развитие?При мен също се чува това тракане на място ,при по рязко отпускане на съединители.При по плавно го няма.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта