MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 23 Ное 2010 22:15

zi_zi_top написа:
gh0s7r1d3r написа:... За мен, ММТ е неуспешна скоростна кутия и като цяло тази концепция с роботизираните ръчни скоростни кутии е доста грешна и обречена...
Много, ама страшно много грешиш!
Всички автомобилни производители ги произвеждат и усъвършенстват все повече. Мислиш ли, че там инженерно-техническия елит е по-глупав от теб!? Едва ли! cool.gif
Роботизирана скоростна кутия прави автомобила по-икономичен (съответно и по-екологичен) в сравнение с автоматичната и ръчната скоростна кутия в ръцете на неумел шофьор.
Това е бъдещето на автомобилите с ДВГ с фосилни горива, колкото и малко да им остава! Независимо какво си мислите ти и група съветски учени.
Ми аз си мислех, че възраждат старите вариаторни кутии и ги усъвършенстват и те ще са кутиите на бъдещето (Multidrive S - TOYOTA, Multitronic - AUDI, Lineatronic на Субару, Speedgear на FIAT, CVT на RENAULT. Новата НИСАН МИКРА, ХОНДА СТРИЙМ и т.н. и т.н.), ама щом казваш, сигурно ще са тия дето сменяват като малоумен курсист на първо курмуване...
А тия роботизирани боклуци ги измислиха АЛфа Ромео преди дооооста години (Selespeed) и спряха да ги правят, защото видяха, че няма оправия с тях. Слагаха ги и на VW Lupo и там спряха. Абе като цяло всички уважаващи себе си производители разбраха, че от това няма да излезе нищо добро. Не броиме СУТИЕН Ц3,Ц4, Ц200 и т.н. Вярвам, че и ТОЙОТА ще спрат... :)

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 23 Ное 2010 22:30

Най-големите автомобилопроизводители GM и Toyota ги произвеждат, а той ми цитира екзотики... wacko.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

sacho7803
Мнения: 345
Регистриран на: 27 Юли 2009 18:01
Местоположение: Русе

Мнение от sacho7803 » 23 Ное 2010 22:53

zi_zi_top написа:Най-големите автомобилопроизводители GM и Toyota ги произвеждат, а той ми цитира екзотики... wacko.gif
зи-зи-топ....не се ядосвай брат.аз затова от днес нататък тотално спирам да пиша в тоя форум.както и квото и да се опитвам да обясня.............нестава---нападат те и толкоз.затова адиос wink.gif
Toyota YARIS 1.33-100кс.2009..... Renault megan-Coatch 1.6-90кс-98г

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 23 Ное 2010 22:59

Представям си ако карахте DSG отрочето на ВАГ каква олелия щеше да е.
Поредната тема за боклука - от къде тръгна, до къде стигна.
Сполай ви! И нека силата бъде с вас!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 29 Ное 2010 16:45

сутринта влязох в сервиза, ще ми сменят съединител и доколкото разбрах актуатор /каквото и да значи/.
сервизната кампания обаче е факт, вече са направили една кола, аз съм втората. започват да разпращат писмата, но който е с ММТ и е нетърпелив, може да се обади по телефона или да отиде на място, за да му сравнят рамата с тия, подлежащи на ремонт. за кои години и модели става въпрос не можаха да ми кажат. но така или иначе предполагам скоро ще го обявят официално. пък може и да не го обявят, знам ли rolleyes.gif

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 29 Ное 2010 16:56

desSs написа:.............. актуатор /каквото и да значи/........................
http://en.wikipedia.org/wiki/Actuator

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 29 Ное 2010 17:05

прочетох какво е още преди да напиша поста, най-малкото да не сгреша думата...ама ако мислиш, че разбрах нещо :) доста съм далеч от тези неща :)

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 29 Ное 2010 17:11

Ами значи другия път направо дай линка за да ни стане ясно , че не си вчерашна нетаджийка tongue.gif :thumbsup: . Иначе актуатор може да се каже на всяко нещо , което извършва някакво действие . Най-вероятно актуатора при ММТ е механизмът която отделя съединителя и после го пуска обратно . Би трябвало да е хидравличен или електрически .

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 29 Ное 2010 19:28

Благодаря Desss, най-накрая нещо по темата. Ще предам на сестрата да звъни в ТМ,а ти пиши за резултата,когато го има :thumbsup:

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 30 Ное 2010 15:03

ами взех си току-що колата, за 2-3 километра добре върви laugh.gif ще видим по-натам smile.gif
между другото се оказа, че съм записана и в кампанията за педала на газта rolleyes.gif тогава проверявах, нямаше ме уж в списъка. после били допълвали още номера на двигатели, и сега тъкмо да вземам ключовете и го видяха, та чаках десетина минути да оправят и него.
в тая връзка и за ММТ-то може би е още рано да проверявате дали сте в списъка, да не се окаже, че са ви добавили по-късно. изчакайте първо да получите писмото, или да минат поне 2-3 месеца. особено пък ако нямате никакви проблеми, няма що да бързате. така или иначе ще ви го оправят, дори и да ви е изтекла гаранцията.

dilalaz
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Авг 2008 11:58
Местоположение: Варна

Мнение от dilalaz » 02 Дек 2010 08:50

desSs, знаеш ли дали са ти правили някакъв ъпдейт на софтуера, усещаш ли промяна в поведението на кутията? Между другото, какви бяха оплакванията ти преди да влезеш в сервиза (ако си го писала и съм го пропуснал - sorry wacko.gif )?
Toyota Corolla Sol 1.6 VVT-i MMT

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 02 Дек 2010 09:06

да, след подмяната на частите пак са правили "обучение" на компа /доколкото разбрах всъщност се казва инициализация/. сега всичко е наред, няма придърпване като преминава от 1-ва на 2-ра. всичко става плавно.
оплакванията ми бяха следните: придърпването от 1 на 2 беше по-малкия проблем. по-големият беше, че като съм на N, и включа на Е, за да потегля, на таблото си седи N няколко секунди, през които издава и звук - такова пиукане, все едно съм включила на R, но не пиука веднъж, а поне 3-4 пъти, и чак след това на таблото изписва 1 и тръгвам. на светофар беше леко дразнещо, няколко пъти обрах клаксоните.
лятото ходих два пъти да обучават компютъра, всичко беше наред първите няколко дни и после пак започваше. не ми го е правило на всяко потегляне, ама да речем за един ден няколко пъти, после една седмица - нищо. стана ясно, че проблема е другаде, и така :)
бтв струва ми се, че педала на газта е малко по-твърд, ама нали го барникаха и него заради другата кампания...пък може и да си внушавам rolleyes.gif

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 02 Дек 2010 10:05

desSs написа:бтв струва ми се, че педала на газта е малко по-твърд, ама нали го барникаха и него заради другата кампания...пък може и да си внушавам rolleyes.gif
Дали не е по-твърд заради новите "коледни" цени на бензина? biggrin.gif
Изображение

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 02 Дек 2010 10:09

аз съм още с евтиния бензин laugh.gif

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 02 Дек 2010 18:23

Ами поне на мен като ми оправяха проблема по педала на газта, след това не усетих каквато и да била разлика. Ама аз нося големи обувки, и може затова да не съм усетил разликата :))))
SUBARU Outback 3.0 H6 2005
Toyota Yaris Sol 1.3 VVTi 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта