MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
ZMeyGorianin
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Мар 2009 07:17
Местоположение: Варна

Мнение от ZMeyGorianin » 29 Мар 2011 22:01

desSs написа:сутринта влязох в сервиза, ще ми сменят съединител и доколкото разбрах актуатор /каквото и да значи/.
сервизната кампания обаче е факт, вече са направили една кола, аз съм втората. започват да разпращат писмата, но който е с ММТ и е нетърпелив, може да се обади по телефона или да отиде на място, за да му сравнят рамата с тия, подлежащи на ремонт. за кои години и модели става въпрос не можаха да ми кажат. но така или иначе предполагам скоро ще го обявят официално. пък може и да не го обявят, знам ли rolleyes.gif
Някой знае ли дали има развитие тази кампания за смяна на съединител при ММТ скоростни кутии? За кои години на производство става дума? Към 20.12.2010 ходих до ТМА Варна за гаранционен преглед и ги питах, но ми казаха, че не фигурирам. Колата е Ярис 1.3 2008 г. и нямам оплаквания от ММТ- да чукна на дърво :thumbsup:

vhadj
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Май 2010 15:31
Местоположение: София

Мнение от vhadj » 30 Мар 2011 06:01

Сега, да споделя и аз - карам Версо с ММТ от 2 години.
За пътно поведение и индивидуално усещане - има доста постове в темата, няма да се повтарям. И при мен е същото - много зле.
Превключването ненавреме при изпреварване или примерно при изкачване, което води до "забиване на носа" с упорито трениране успях да неутрализирам като преминавам на ръчен режим. По плалнински път например най-често си превключвам на ръчно и си превключвам аз скоростите. Също и при изпреварване - ръчно понижавам 1-2 предавки.
Тресенето при преминаване от 1 на 2-ра и при поегляне предполагам се дължи на нормалното износване на съединителя и необходимостта от софтуерно регулиране на актуаторите, за да го компенсират. Съветът ми е на 10-15 хиляди пробег да карате колата на "обучение" на скоростната кутия.
Оказа се, според ТМ ауто, че съединителите на тези кутии се износват доста по-бързо от нормалните - на ок. 75000 км пробег, което се потвърждава и от моя опит. Просто да го имате предвид.
Отделно съм започнал нова тема за смяна на съединител, че тази нещо се разводни.
Поздрави
Владо

chitatel
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Май 2011 15:12

Мнение от chitatel » 18 Май 2011 15:25

Здравейте,
наистина има кампания по проверка на ММТ и при нужда подмяна на необходимите компоненти.
Не знам точно за кои години е кампанията, моята Toyota e май 2005.
Интересно че преди изпращаха писма, уведомяваха за кампании и т.н., добре че тук някой подхвърли че имало кампания, та аз ги попитах при едно от предишните ми посещения и те потвърдиха.
Кампанията приключва 2012, не помня обаче кой месец, така че планувайте, пък доста неща смениха без пари !

pacstrana
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юни 2011 16:54

Re: ММТ скоростна кутия

Мнение от pacstrana » 06 Сеп 2012 00:14

Purvo,zdraveite na vsichki gordi sobstvenici na"MMT-ta!Imam sushtata i e na 105000,kato predi 10000 imah lek problem s lampichkata za skorostite.Sled konsultacia se okaza che naistina triabva da se izkluchva na"N"po svetofarite i problema otmina.Sega obache se chuva lek shum kato na suedinitel.Ta vuprosa mi e,dali e svurzano s tova naliagane za koeto spomenavash?Izviniavam se za latinicata!

pacstrana
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юни 2011 16:54

Re: ММТ скоростна кутия

Мнение от pacstrana » 06 Сеп 2012 00:37

Do chitatel:Blagodaria za suveta,no se opasiavam che toyotata mi e 2006 i niama da se suglasiat da podmeniat neshta bez da sa v garancia"ele pa -aktuator",ako sum te razbral pravilno!?Imam i drug vupros,kolko struva diagnosticiraneto na tozi vd problem v Toyota?

Freeze
Мнения: 12
Регистриран на: 26 Авг 2012 01:36

Re: ММТ скоростна кутия

Мнение от Freeze » 10 Сеп 2012 21:55

Чудя се защо на новите Яриси не слагат ММТ ами CVT.А и не съм чувал CVT на Тойота да е дефектирал.Аз лично карам Ярис със CVT от 2010 и съм изключително доволен от тази трансмисия особено икономичноста

Аватар
armeeco
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Ное 2010 17:20
Местоположение: София

Re: ММТ скоростна кутия

Мнение от armeeco » 11 Сеп 2012 23:02

А пък на Auris и Corolla продължават да си слагат MMT.
TOYOTA Corolla 2006 1.4D-4D/MMT

georgi_mikov
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юли 2011 12:33

Re: ММТ скоростна кутия

Мнение от georgi_mikov » 19 Мар 2015 18:37

Здравейте, имам Корола с ММТ почти на 200к. Компютъра на робота е сменян, така ми казаха в ТМ сервиз. Причините не знам, втори собственик съм. Попаднах на рядко изчерпателна информация в руските форуми. Споделям я: http://www.autopeople.ru/forum/toyota/c ... 1#comments
Смятам другата седмица да си напра сам въпросната инициализация и регулировката на сцеплението. Ще пиша за резултата.

ventsislav68
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Юли 2015 13:35

ММТ трансмисия

Мнение от ventsislav68 » 31 Юли 2015 14:01

Здравейте,колеги,
имам желание да си купя и аз автомобил от марката TOYOTA и искам да попитам защо да отбягвам ММТ трансмисиите какви проблеми създават.
Моля да споделят тези,които карат такива трансмисии.
Последно промяна от Akima на 03 Авг 2015 14:28, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Търсачката работи!Моля прочетете правилата и важните теми ОТНОВО.Вежливост.

Petar555
Мнения: 533
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

Re: MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 23 Авг 2015 16:30

Здравей,

Аз карам Тойота Корола с ММТ от 2009 година внос от Италия. Наистина отначалото не бяха много добри и имаха проблеми. Когато купих моята след около 6 месеца започна да издава сигнал от зумера. Четох насам-натам и разбрах, че това е от съединителя. Да, ММТ е роботизирана скоростна кутия със съединител.
Тогава освен в ТМ Ауто никъде не бяха и помирисвали такава. Няколко "диагностици" ми казаха, че ми се е прецакал компютъра на скоростната кутия. Колата беше в стенд-бай режим и платих сума пари за разкарването и насам-натам. Накрая отидох в ТМ. Оказа се че има официална кампания за оправяне на такива проблеми и ми смениха съединителя, моторчето, софта на компа на скоростната кутия. Оттогава нямям проблем, минах 100 000 км. И градско и междуградско. Вече има евтини кабели, аз имам такъв и от време на време я инциализирам, иначе това струва доста пари в сервизите на Тойота.
Ако имаш конкретни въпроси-давай. :thumbsup:

ZMeyGorianin
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Мар 2009 07:17
Местоположение: Варна

Re: MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ZMeyGorianin » 24 Авг 2015 07:16

Коя година е произведена - 2009 или тогава си я закупил? Аз ходих с талона и ги питах дали подлежи на кампанията за смяна, но казаха че не е в списъка. Моята е произведена Ноември 2008 г.

Petar555
Мнения: 533
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

Re: MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 24 Авг 2015 13:12

Здравей,

Моята е произведена 2006 година. Ето с този документ ми я оправиха:
http://www.toyota-tech.eu/toms_cabs/EN/9K3E-059.pdf
Въпреки че не бях първия собственик.
Лошото е че кампанията беше до 2012.

pompei11
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Дек 2015 19:25

Re: MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от pompei11 » 01 Дек 2015 19:36

здравейте знаете ли някой майстор варна за ММТ кутия на ярис

Profesionalista
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Май 2014 08:49
Местоположение: София

Ярис ММТ проблем

Мнение от Profesionalista » 08 Дек 2015 18:25

Здравейте колеги, колата е Тойота Ярис 2006г с ММТ скоростна кутия тип троник. Проблема е следният; като се покара колата известно време скоростите изключват и преминават в режим "N" и не могат да се задействат предавките било то напред или назад!!!Известно решение има на проблема като се загаси колата и се поизчака 3-5мин палиш и тръгваш но пак го прави и направо не се кара така в задръствания sleep.gif .Колеги моля помагайте, някой имал ли е такива проблеми,съвети за читави майстори за гр София и околията :)
Последно промяна от Akima на 13 Дек 2015 21:36, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Добре дошъл.Моля прочети правилата и ползвай търсачката.
„Парите са нещо много полезно. Те ти позволяват да не правиш това, което не обичаш, а аз не обичам да правя почти нищо.“

Аватар
picha
Мнения: 26
Регистриран на: 29 Дек 2013 16:11
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ярис ММТ проблем

Мнение от picha » 13 Дек 2015 17:35

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=24&t=6317
Това е тема за тези кутии. А според мен трябва да я закараш за "обучение".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта