MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
ewgeniew
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Сеп 2017 08:42
Местоположение: Vratsa

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ewgeniew » 29 Сеп 2017 20:43

mfandakov написа:
ewgeniew написа: защото колата е 140 к.с.бенз
Ами това е една от причините за да ми харесва/гледам по горе съм объркал понеже писах от тел../Става въпрос за W3.Тези коне за тези 950/1000кг са ОК. :D
ewgeniew написа: Иначе започвам да се филмирам и чета за едни съединители и тем подобни.
На колко километра е колата,и коя година.Сега предварително няма смисъл да се притеснявате,когато погледне диагностик колата тогава ще имате отговори.


Колега, точно за W3 става въпрос.Колата е 2001г. Това с диагностиката щеше да е много хубаво, ако във Враца имаше поне един майстор/механик със софтуер за тойота, само, че няма. Дано се получи с някаква диагностика от по масовите в сервизите, макар, че преди време имах една Корола с ММТ кутия , сменях и лагери на кутията и после я карах на Пазарджик с пътна помощ, за да я адаптират, всички в града свиваха рамене и гледаха като , че им показвам летяща чиния. Ще си позволя да попитам пак, ако някой се навива да я отремонтира, ще му я закарам.Благодаря

Велкоса2784кк
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2017 17:42
Местоположение: София

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Велкоса2784кк » 29 Сеп 2017 21:51

Съгласен съм мехаННика, но все пак към кой да се обърна worthy.gif

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от veso_hds » 29 Сеп 2017 22:30

Велкоса2784кк написа: Съгласен съм мехаННика, но все пак към кой да се обърна worthy.gif
Точно към него.Напишете му лично съобщение(ЛС)
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

ewgeniew
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Сеп 2017 08:42
Местоположение: Vratsa

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ewgeniew » 01 Окт 2017 18:26

Колеги, няма ли кой да ме насочи, към кой да се обърна за помощ? Описал съм подробно проблема ми и искам да закарам колата при някой, който разбира за диагностика, ремонт и даже пълно обслужване.Ще закарам колата където е нужно, благодаря ви!

Shift
Мнения: 77
Регистриран на: 18 Окт 2017 08:48
Местоположение: Плевен

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Shift » 27 Окт 2017 15:20

Какво се постига с обучението без кабел от долното клипче и колко често е нужно да се прави?

[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=oVAOoesNMkI[/bbvideo]
Yaris 2010 SOL 1.33 74KW MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT (SEQUENTIAL)

Аватар
mfandakov
Мнения: 3323
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 40 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 27 Окт 2017 23:00

Не гледах целият клип,това което видях в началото с четирите минуса прави всичко мазало. :thumbsup: /обновява блока/
Смисъл че колата за кратко става по добра.
Можеш да го направиш ако си в пустинята и живота ти зависи от това колата да те закара до оазиса. tooth.gif
Обаче когато се добереш до там,започват проблемите и си даваш сметка че си могъл да дойдеш до там където си и пеш. :D
worthy.gif

Shift
Мнения: 77
Регистриран на: 18 Окт 2017 08:48
Местоположение: Плевен

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Shift » 28 Окт 2017 17:18

Здравейте отново!
Специални благодарности към колегата mfandakov за положения труд в темата. worthy.gif Тъй като от скоро съм с ММТ 6 скорости на Ярис 2010, прочетох я два пъти и реших, че е добре да навляза малко по-навътре в материята с цел икономия не толкова на средства, колкото на време и нерви. Не знам историята на кутията, колата е на реални 105 хил.км, 1.33, бензин.
Като начало си купих диагностичен кабел и инсталирах Техстрийм. За добро или лошо, версията ми е от по-новите -12.20.024. За сега имах 10-минутен досег с програмата и колата, успях да пусна един пълн healt check и поне да установя,че почти всичко с колата е ОК. Казвам почти всичко, тъй като както и очаквах ММТ-то изкара две грешки + Р0909 и Р9000. Това обаче което забелязах е, че са в колоната History, а не Present. Вероятно са записани в миналото, а не са настоящи, прав ли съм?
Все ощо не смея да навлизам навътре в дебрите на калибровките за да не оплескам нещо, тъй като кутията се държи сравнително добре.
Като за начало не знам как да направя две неща:
1.Да изтрия тези две грешки, за да видя дали ще се появят отново.
2.Да пусна пълен тест на ММТ , вкл. в движение.
В бъдеще време смятам да мога да си правя сам нужните инициализации, да усиля леко асистента при потегляне, да видя колко зъба от 15-те съм прескочил вече и други глезотийки.

Поздрави на всички!

http://prikachi.com/images.php?images/951/9208951O.png

http://prikachi.com/images.php?images/947/9208947h.png

Изображение

Изображение
Yaris 2010 SOL 1.33 74KW MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT (SEQUENTIAL)

Shift
Мнения: 77
Регистриран на: 18 Окт 2017 08:48
Местоположение: Плевен

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Shift » 29 Окт 2017 14:45

UPdate

Успях да изтрия грешките, след 10-15 минутно каране не се появиха отново. Качвам параметри от кутията с молба някой запознат да сподели как са.

ИзображениеИзображение
Yaris 2010 SOL 1.33 74KW MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT (SEQUENTIAL)

Аватар
mfandakov
Мнения: 3323
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 40 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 29 Окт 2017 15:10

Има малко разминаване ,което си мисля че се дължи на забавянето при трансфера на данни.
Рамката на снимката си я изрязал много плътно,и не се виждат долу параметрите.
Карай си колата ,ако някога имаш проблеми тогава ще умуваме. :thumbsup:
worthy.gif

Shift
Мнения: 77
Регистриран на: 18 Окт 2017 08:48
Местоположение: Плевен

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Shift » 29 Окт 2017 15:13

Благодаря!
Коя снимка да променя, мога да я изкарам отново.
Иначе установих че съм с хидравличен актуатор /има казанче за спирачна течност/, което май е добре.
Yaris 2010 SOL 1.33 74KW MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT (SEQUENTIAL)

Аватар
mfandakov
Мнения: 3323
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 40 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 29 Окт 2017 17:02

Екранна снимка (1)_LI.jpg
Екранна снимка (1)_LI.jpg (651.7 KiB) Преглеждано 2323 пъти
Заграденото на снимката да се вижда, и при теб .
worthy.gif

Shift
Мнения: 77
Регистриран на: 18 Окт 2017 08:48
Местоположение: Плевен

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Shift » 29 Окт 2017 18:01

Разбрах... но това съм го отрязъл, не знаех че е важно. Сега влизайки в програмата в Stored data вече не е налична тази информация. Трябва да закача отново.
Yaris 2010 SOL 1.33 74KW MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT (SEQUENTIAL)

peterpet
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Окт 2017 12:12
Местоположение: Varna

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от peterpet » 30 Окт 2017 12:15

Колеги,
искам да си купя Тойота Ярис 2006-а с тази кутия и ме интересува как се държи тази кутия при наклон/баир ? Потегля ли назад, задържа ли? Как е схемата, че не съм карал такова чудо.
Благодаря Ви предварително!

Shift
Мнения: 77
Регистриран на: 18 Окт 2017 08:48
Местоположение: Плевен

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Shift » 30 Окт 2017 19:26

Отговорите ти има назад в темата, аз я изчетох няколко пъти tongue.gif
Тойота Фен написа: Днес взех от Тойота чисто ново АйГо с ММТ. За първи път карам ММТ. Другите ми коли са с хидравличен автомат и CVT. Разликата е голяма. За сведение на всички:
1. Не очаквайте колата да потегли напред като отпуснете спирачката - колата тръгва "може би" само на равно. При малък наклон нагоре не тръгва.
2. При леко натисната спирачка има шанс колата да потегли назад ако има малък наклон назад.
Това никога не се случва с другите автомати освен ако наклона не е мнооого голям и нямаш НАС.
3. Има голяма "дупка" между 1-ва и 2-ра предавка. Това много слабо се усеща при хидравличният автоматик, а при CVT-то го няма по обясними причини.
4. От Тойота ми казаха на светофар да изключвам - не знам до колко това е вярно, но е много дразнещо след като си карал другите два автомата.

Според мен ММТ е нискобюджетен автоматик лесен и евтин за поддържане, не много комфортен за возене.

Иначе по моите питания, отговор към колегата mfandakov - не направих скрийншот днес, но трансфера се движи между 1000 и 1300 мс но твърдо над 1000. Направих актив тест и стойностите на таргет и current са еднакви.
Поздрави!
Yaris 2010 SOL 1.33 74KW MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT (SEQUENTIAL)

Shift
Мнения: 77
Регистриран на: 18 Окт 2017 08:48
Местоположение: Плевен

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Shift » 31 Окт 2017 13:41

mfandakov написа: Аз бих гo сменил веднага ако съм на твое место. :thumbsup: .
Маслото е малко по специфично,само 75W.....ако ти казват че няма такова не им вярвай. :D
Смяна на 60000км или на 48 месеца.
П.С аз съм с това RAVENOL MTF-3 SAE 75W
Тъй като не видях никъде в темата, въпросът ми е - какво е количеството масло в ММТ кутията на Ярис 2010г. с хидравличен акутатор. Според книжката на колега тук в темата е 1,9литра. Това ли е отговора?
Yaris 2010 SOL 1.33 74KW MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT (SEQUENTIAL)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта