Проблем и рециклиране на кормилна рейка на Corolla E12

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от мехаННика » 16 Ное 2014 09:35

Оп, за филтъра съм в грешка, просто отдавна не съм виждал такъв дърт кокил, не че е лоша кола де. Продължавай да четеш форуми за да ни даряваш с все така глобални и обективни заключения.

Аватар
ToyotaE12
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Мар 2014 21:19
Местоположение: Бургас

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от ToyotaE12 » 15 Мар 2015 13:35

Здравейте колеги.
Имам следния проблем с ходовата част,дясната страна при преминаване от павета или чакъл примерно при често вибриране тропа не мога да преценя дали е седалищното място или другаде.Та ходих на сервиз дали е тампон или нещо друго но ми казаха че е рейка , въпроса ми е дали наистина е от рейка или нещо друго да отбележа че няма никакви вибрации по волана също така като купих колата волана беше точно центрирано сега е леко клони надясно но не дърпа.Ако е от рейка как мислите втора употреба или рециклиране колата е корола е12 според километраж на 130 000 хил. и е ударена . Симптомите ги има от 2 3 месеца.

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от ffsolutions » 15 Мар 2015 20:04

ToyotaE12 написа:Здравейте колеги.
Имам следния проблем с ходовата част,дясната страна при преминаване от павета или чакъл примерно при често вибриране тропа не мога да преценя дали е седалищното място или другаде.Та ходих на сервиз дали е тампон или нещо друго но ми казаха че е рейка , въпроса ми е дали наистина е от рейка или нещо друго да отбележа че няма никакви вибрации по волана също така като купих колата волана беше точно центрирано сега е леко клони надясно но не дърпа.Ако е от рейка как мислите втора употреба или рециклиране колата е корола е12 според километраж на 130 000 хил. и е ударена . Симптомите ги има от 2 3 месеца.
Колега, точно тази седмица оправях рейка на Авенсис. Виж темата под тази, в същия раздел ( http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=25&t=28709 ). Принципно при първоначалния преглед ми казаха, че рейките са типичен проблем при Корола. Аз бих заложил на рециклиране (както и направих), вместо на втора ръка, защото не е ясно на каква ще попаднеш. И все пак се увери, че всичко друго по окачването е наред, за да не излезе нещо друго. Въпреки това самото потропване на рейката е характерно (глухо) и би следвало да се диагностицира точно. Желая ти успех! :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
dechobg
Мнения: 105
Регистриран на: 13 Окт 2012 10:44
Местоположение: Шумен

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от dechobg » 15 Мар 2015 20:34

ToyotaE12 написа:Здравейте колеги.
Имам следния проблем с ходовата част,дясната страна при преминаване от павета или чакъл примерно при често вибриране тропа не мога да преценя дали е седалищното място или другаде.Та ходих на сервиз дали е тампон или нещо друго но ми казаха че е рейка , въпроса ми е дали наистина е от рейка или нещо друго да отбележа че няма никакви вибрации по волана също така като купих колата волана беше точно центрирано сега е леко клони надясно но не дърпа.Ако е от рейка как мислите втора употреба или рециклиране колата е корола е12 според километраж на 130 000 хил. и е ударена . Симптомите ги има от 2 3 месеца.
Някой път се получава това и от спирачните апарати.
Toyota Avensis 2.0 D4D Wagon CDT250L-AWMEYW 10/2005

Аватар
ToyotaE12
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Мар 2014 21:19
Местоположение: Бургас

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от ToyotaE12 » 15 Мар 2015 20:39

Точно тази тема я прочетох има колега от форума със същите симптоми като при мен при него се е оказало тампони или втулки на ст. щанга в сервиза който ходих точно там не видях да проверяват поне аз не забелязах покараха колата и казаха рейка пък при моя случай тракането е сякаш на метал не е глухо поне за мен в тия дни ще я водя на преглед пак при друг майстор каквото такова и проблема трябва да се реши някак че ме дразни много.Благодаря за отзива колега. :thumbsup:

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от Akima » 15 Мар 2015 21:25

Виждам,че си от Бургас.

Имаме колега от форума,който може да ти е много полезен - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=24292.

Не каза в кой сервиз си бил,но те съветвам щом имаш съмнения да потърсиш второ мнение.

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
dechobg
Мнения: 105
Регистриран на: 13 Окт 2012 10:44
Местоположение: Шумен

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от dechobg » 17 Мар 2015 11:12

Akima написа:Виждам,че си от Бургас.

Имаме колега от форума,който може да ти е много полезен - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=24292.

Не каза в кой сервиз си бил,но те съветвам щом имаш съмнения да потърсиш второ мнение.

Успех. :thumbsup:
Второто мнение при колите е като второ мнение при лекаря :)
Toyota Avensis 2.0 D4D Wagon CDT250L-AWMEYW 10/2005

kenarov
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юли 2015 17:56
Местоположение: Стражица - Велико Търново

Re: Проблем и рециклиране на кормилна рейка на Corolla E12

Мнение от kenarov » 05 Юли 2015 10:41

Привет на всички.
Нов съм в форума, но и колата я имаме от 1 седмица Toyota Corolla Hatch 1.4 d4d 2006 Automatic 90900km
та реших да я закарам в фирмения сервиз в Тойота за диагностика та там ми казаха за луфт в кормилната рейка от дясно
но като карам не се усеща вибрация в волана и на правия път като я пусна си върви 200-300м направо без да дърпа на някъде чува се едно потропване като на желязо но на отворени стъкла го чувам от ляво и то мн.рядко дайте някакъв съвет.
Toyota Corolla 1.4 D4D 90hp 2006 - Nissan Primera P11 1.6 16V 1996

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Проблем и рециклиране на кормилна рейка на Corolla E12

Мнение от Akima » 07 Юли 2015 12:07

Добре дошъл.

Проблемен не е само един детайл - поне така си го описал.

Потърси второ мнение според.

Ако се наложи смяна на част това е твоят човек - http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=11597. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

cooyote
Мнения: 49
Регистриран на: 12 Юни 2011 09:14
Местоположение: Варна

Re: Проблем и рециклиране на кормилна рейка на Corolla E12

Мнение от cooyote » 22 Юли 2015 11:09

Здравейте,

На Corolla-та на сестра ми (2005 5 врати) се оказа, че е за смяна рейката.
Майстора е много точен и съм склонен да му вярвам.
Обявената цена за ремонт е 700лв, но не съм сигурен какво включва (подмяна/рециклиране), защотот сестра ми си я води при него последно, не аз.

Симптомите са тропане отдясно (мисля).
Аз лично до скоро я карах тази кола и го чувах, когато се качвах на един прелез до вкъщи в Изток (в десен завой нах-вече).
Колата е на реални 110 000 и още като я купувахме през 2011г. (на 80 000 тогава) ми казаха от Тойота , че може да имам проблеми с рейката.
Отделно, още от както я вземахме, волана имаше леко отколонение - когато колелата са на право, волана е с няколко гадуса в лява...не знам дали
това е от значение за рейката.

Интересува ме второ мнение.
Майсора на сестра ми, е казал да я кара така, и че има време докато вече стане наложително да я ремонтира.

Поздрави !

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: Проблем и рециклиране на кормилна рейка на Corolla E12

Мнение от kickata » 22 Юли 2015 11:30

cooyote написа:Здравейте,

На Corolla-та на сестра ми (2005 5 врати) се оказа, че е за смяна рейката.
Майстора е много точен и съм склонен да му вярвам.
Обявената цена за ремонт е 700лв, но не съм сигурен какво включва (подмяна/рециклиране), защотот сестра ми си я води при него последно, не аз.

Симптомите са тропане отдясно (мисля).
Аз лично до скоро я карах тази кола и го чувах, когато се качвах на един прелез до вкъщи в Изток (в десен завой нах-вече).
Колата е на реални 110 000 и още като я купувахме през 2011г. (на 80 000 тогава) ми казаха от Тойота , че може да имам проблеми с рейката.
Отделно, още от както я вземахме, волана имаше леко отколонение - когато колелата са на право, волана е с няколко гадуса в лява...не знам дали
това е от значение за рейката.

Интересува ме второ мнение.
Майсора на сестра ми, е казал да я кара така, и че има време докато вече стане наложително да я ремонтира.

Поздрави !
Рейката си я водят слабо място за този модел. Лекува се с рециклиране на цени от около 300-350 лева в София и отделно цената на монтаж/демонтаж около 100-150 лв.
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Проблем и рециклиране на кормилна рейка на Corolla E12

Мнение от martod » 22 Юли 2015 14:51

cooyote написа:

Майсора на сестра ми, е казал да я кара така, и че има време докато вече стане наложително да я ремонтира.

Поздрави !
А защо просто не я натегне, да обере луфта и да спре да тропа и през следващите 110 000 км. biggrin.gif Рейка се рециклира чак когато текне, до тогава има още много време .
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: Проблем и рециклиране на кормилна рейка на Corolla E12

Мнение от kickata » 26 Юли 2015 23:31

martod написа:
cooyote написа:

Майсора на сестра ми, е казал да я кара така, и че има време докато вече стане наложително да я ремонтира.

Поздрави !
А защо просто не я натегне, да обере луфта и да спре да тропа и през следващите 110 000 км. biggrin.gif Рейка се рециклира чак когато текне, до тогава има още много време .
Това с натягането изпробвано ли е?
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Проблем и рециклиране на кормилна рейка на Corolla E12

Мнение от martod » 27 Юли 2015 08:26

Изпробвано е стократно biggrin.gif при други японски автомобили и винаги помага за изчезване на чукането при завиване . smile.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: Проблем и рециклиране на кормилна рейка на Corolla E12

Мнение от kickata » 27 Юли 2015 11:26

Е да де, ама чукането ако не е при завиване, а си е хлопане при дупки и павета?
p.s.
И сега се замислих какво ще и протече на тази рейка. Тя нали не е хидравлична? rolleyes.gif
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта