Avensis T25 - размери на съвместими гуми - ще опират ли?

Публикувай отговор
Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 04 Дек 2010 15:07

Дано AAF прочете постовете ви преди да е паднал първия сняг че просто не мога да го мисля. Хората бягат от широки гуми зимата ,той че и различни сложил. Сега поне като го видят някъде по улиците, хората ще цъкат, че Тойота почнала да прави Авенсиси със задно :whistle:
Изображение1G-FE

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 04 Дек 2010 17:50

Мълий,как го дигнахте колегата на рогата.Колата си е негова и проблемите и те ще са си негови.Факта се води "Свършен".Иначе с тоз измисления размер на Яриса 185/60/15 ме вкарват по 15 лв/на гума.Ама и на мен ми казаха че трябвало зимните гуми да отговарят и те на размера на летните заради тракщъните/баси английския/.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 04 Дек 2010 18:00

nowyaris написа:Мълий,как го дигнахте колегата на рогата.Колата си е негова и проблемите и те ще са си негови.
За най-голямо съжаление е вероятно да създаде застрахователни и тенекеджийски /не дай Боже и медицински/ проблеми и на други участници в движението. Все пак и други се движим по широкия свят.
Та затова съвсем правилно го емнаха, но не вярвам да има ефект. :censored:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 04 Дек 2010 18:03

Аз доколкото си спомням за Яриса зимните гуми ми излязоха към 500 лв. преди 2 години, което според мен е съвсем нормална сума, имайки предвид, че точно беше излязъл модела. (Ултра Грип 7+)
За Версото се оказа, че имах точно същите гуми и не съм купувал още, ама като гледам, те ще са около 1000... Подготвям се психически още отсега, че нямам летни... :)
SUBARU Outback 3.0 H6 2005
Toyota Yaris Sol 1.3 VVTi 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 05 Дек 2010 09:55

То Яриса като не е с Гудиър голям проблем става.Айде няма нужда.И за Версото тъй.Ся ако някой го бие парата - друг въпрос,ама 1000 лв за гуми на Версо малко кат чикия на мокър пясък ми звучи-абсолютно ненужна инвестиция за кола,дето нито знаеш колко ще я имаш,нито колко ще я караш.Показността дразни Бог и съседите.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 05 Дек 2010 14:41

nowyaris, добрите гуми не само че не са ненужна инвестиция, ами всеки поне малко мислещ би си направил сметката, че едни 100-200лв повече за комплект може да ти спести няколко хиляди нерви и пари, че и живота...
Най-малко пък заради показността съм си взел добри гуми....
Въобще не им мия надписа отстрани :whistle:
Авенсиса също бе с добър модел гуми, въпреки, че бе ясно че няма дълго време да го карам :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 05 Дек 2010 14:58

nowyaris, ти определено имаш някакъв проблем с мене, макар, че като ти проследя постовете, имаш проблем с всички тук...
Първо на първо, добрата гума е най-важното нещо, от което се нуждаеш не само зимата, но и лятото. Тя спасява животи, нерви и т.н.
Второ, аз в тези коли си возя детето, което не струва 500, 1000 или 10000 лв. и предпочитам да имам някаква сигурност (не, че едни гуми ти дават 100% сигурност, но все пак можеш да си малко по-спокоен с качествени гуми).
Трето, все пак не караме коли за по 500 лв., че да не можем да им сложим едни свястни гуми. Колата струваше 30 000 + лв. и не мисля, че с един комплект гуми от 500 лв., проявявам някаква показност. Много глупави разсъждения от твоя страна. Ако искаш да ги махна тия коли и да си купя един старлет от 88-ма и да му сложа 3-та употреба гуми TIGAR за да не се дразни твоята (струва ми се) комплексирана личност.

ПС: Какво имаше в предвид, че не се знае колко ще карам Версото? То принципно нищо не се знае в тоя свят, ама какво те накара да напишеш, че не се знае колко време ще го имам и карам? Мога да го карам 5 години, а мога и другата седмица да реша, че ме дразни и да го сменя, нали се сещаш...
SUBARU Outback 3.0 H6 2005
Toyota Yaris Sol 1.3 VVTi 2008

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 05 Дек 2010 16:56

то не става само с гуми трябва и АКЪЛ smile.gif

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 05 Дек 2010 18:00

mitoko написа:то не става само с гуми трябва и АКЪЛ smile.gif
laugh.gif И то много акъл и опит за да караш на сняг и лед. wink.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 05 Дек 2010 18:33

slowtraveler написа:nowyaris, добрите гуми не само че не са ненужна инвестиция, ами всеки поне малко мислещ би си направил сметката, че едни 100-200лв повече за комплект може да ти спести няколко хиляди нерви и пари, че и живота...
Най-малко пък заради показността съм си взел добри гуми....
Въобще не им мия надписа отстрани :whistle:
Авенсиса също бе с добър модел гуми, въпреки, че бе ясно че няма дълго време да го карам :whistle:
Нешо не сте ме разбрали.За зимни гуми е важно да са нови.Ако са такива,и среден клас е предостатъчен.За летни е друго-там съм повече от съгласен,че колкото по-скъпи гуми,толкова по-добре.Зимата колко дни има сняг/голям/и колко от тези дни е почистено и може да се кара.И най-скъпите гуми не могат да ме извадят от Русе,когато ТИРовете блокират и трите изхода.X3 го взех с зимни BFGoodrige,ама явно го бяха търкаляли целогодишно с тях,и бяха заминали.Сложих му някакви китайски в "Диана"/не мога да им произнеса правилно името.Всъщност никак не мога да го произнеса/ щото беше за търговия и не ми се набутваше и ти заявявам напълно отговорно,че миналата зима нямах грам проблем/варненската в средата на Януари с 180 например/.Разминах се с половината пари и така и го шътнах.И аз не миех надписите,ама който ги видеше какви приказки чувах-мале,мале.Обаче си бяха перфектни и така си останаха.За лятото Ярето си дойде с DUNLOP и мисля да не сменям марката.Зимата с LASSA-среден клас и изключително добро съотношение качеств-цена.Иначе колегите са прави ,че рядко безопасността ми зависи от марката на гумите-уменията ми са по-важни.Те се натрупват с каране,но няма застраховки срещу проблеми дори и за мен.И какъв е тоз Ярис дето колегата с трудното име му струва 30 000 лв. не знам.Няма обаче нищо лично.Но и най-скъпите гуми не могат да спасят от излишна самонадеяност.Стана дълго,съжалявам,просто споделям опит-дано съм полезен.

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 05 Дек 2010 23:24

nowyaris написа:
slowtraveler написа:nowyaris, добрите гуми не само че не са ненужна инвестиция, ами всеки поне малко мислещ би си направил сметката, че едни 100-200лв повече за комплект може да ти спести няколко хиляди нерви и пари, че и живота...
Най-малко пък заради показността съм си взел добри гуми....
Въобще не им мия надписа отстрани :whistle:
Авенсиса също бе с добър модел гуми, въпреки, че бе ясно че няма дълго време да го карам :whistle:
Нешо не сте ме разбрали.За зимни гуми е важно да са нови.Ако са такива,и среден клас е предостатъчен.За летни е друго-там съм повече от съгласен,че колкото по-скъпи гуми,толкова по-добре.Зимата колко дни има сняг/голям/и колко от тези дни е почистено и може да се кара.И най-скъпите гуми не могат да ме извадят от Русе,когато ТИРовете блокират и трите изхода.X3 го взех с зимни BFGoodrige,ама явно го бяха търкаляли целогодишно с тях,и бяха заминали.Сложих му някакви китайски в "Диана"/не мога да им произнеса правилно името.Всъщност никак не мога да го произнеса/ щото беше за търговия и не ми се набутваше и ти заявявам напълно отговорно,че миналата зима нямах грам проблем/варненската в средата на Януари с 180 например/.Разминах се с половината пари и така и го шътнах.И аз не миех надписите,ама който ги видеше какви приказки чувах-мале,мале.Обаче си бяха перфектни и така си останаха.За лятото Ярето си дойде с DUNLOP и мисля да не сменям марката.Зимата с LASSA-среден клас и изключително добро съотношение качеств-цена.Иначе колегите са прави ,че рядко безопасността ми зависи от марката на гумите-уменията ми са по-важни.Те се натрупват с каране,но няма застраховки срещу проблеми дори и за мен.И какъв е тоз Ярис дето колегата с трудното име му струва 30 000 лв. не знам.Няма обаче нищо лично.Но и най-скъпите гуми не могат да спасят от излишна самонадеяност.Стана дълго,съжалявам,просто споделям опит-дано съм полезен.
Колегата с трудното име, предполагам съм аз. Яриса е 1.3 Сол 5 врати. 2008-ма година го купих (тогава нямаше криза и 20 процентови отстъпки в тойота и струваше толкова). Спор няма, че трябва акъл и умения, но едни хубави гуми не мисля, че са излишни. А и когато става дума за 185/60/15 разликата между Good Year и среден клас гуми е не повече от 200 лв. Аз карам едни зимни гуми 3 зими и след това сменям. Ако 60 лв. на година спестени е каквато и да било далавера, ОК. Аз обаче не мисля така и си купувам хубави гуми.

Едит: Ако трябваше да купувам зимни 18-ки, може би щях да направя някакъв компромис (незнам с какъв размер е било Х3-то), още повече, ако го купувам с цел препродажба, защото там има истинска разлика в цената на гумата. Обаче за тия 15-ки просто не виждам смисъл.

ПС: Моя Ярис дойде с летни Бриджстоун и мога да кажа, че това е най-отвратителната гума, която съм карал. (те са много нисък клас, незнам във високия как са) Напролет ще ги изхвърлям, че досега сърце не ми даваше, щото си бяха нови, обаче мисля да сменя марката...
SUBARU Outback 3.0 H6 2005
Toyota Yaris Sol 1.3 VVTi 2008

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 06 Дек 2010 01:25

Аз пък не можах да разбера защо колата за 500лв. трябва да се кара с Тигър , а тази от 30 000лв. с Бриджстоун или Гудиър ? wacko.gif
Все мисля , че стила на каране и възможностите на автомобила трябва да определя класа на гумите . Честно казано напоследък и не съм виждал тестове на 13-14" гуми то май и за 15" няма ? Нещо май всички го избихте на комплексарщина .................

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 06 Дек 2010 07:48

Bass_Man написа:Аз пък не можах да разбера защо колата за 500лв. трябва да се кара с Тигър , а тази от 30 000лв. с Бриджстоун или Гудиър ? wacko.gif
Все мисля , че стила на каране и възможностите на автомобила трябва да определя класа на гумите . ....
Навярно защото автомобила за 30х.лв има по-големи възможности и съответно е по-изискващ към гумите (например скоростен индекс и т.н. и т.н.)...
Навярно скоро не си срещал и гуми скоростен индекс Т, но това не значи, че хората са станали комплексари :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 06 Дек 2010 11:31

за 30к има с по-добри възможности от ярис, само дето прогресивно на възможностите расте и риска. Хубавите гуми ще те спасят с 40 да не се удариш леко.... а със 100 :censored:

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 06 Дек 2010 14:37

Мисълта ми беше, че при положение, че среден клас гуми струват около 300 лв. не е особено голям проблем за собствено успокоение да сложиш такива от 500. В крайна сметка, предполагам повечето от нас карат едни гуми по 2-3 сезона, което автоматично прави разликата нищожна.

А за Тигар-а, изобщо не го казах сериозно, просто колегата nowyaris упорито се заяжда с мен откакто съм се включил в този форум и това беше изблик заради неговия пост.

А иначе, знам, че за 30 к има и по-добри коли на пазара, ама някой да го обясни това на жена ми.... :) :) :whistle:

ПС: Всеки да си кара с каквито иска и има възможност гуми. Темата май е за заключване вече :))))
SUBARU Outback 3.0 H6 2005
Toyota Yaris Sol 1.3 VVTi 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта