Притропване при потегляне на Auris E15 - всички двигатели.

taisana
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Май 2008 09:12

Притропване при потегляне на Auris E15 - всички двигатели.

Мнение от taisana » 24 Сеп 2011 20:49

Здравейте,колеги.
Случва се само при първо тръгване след престои.

Когато отпусна съединитела на първа и подам газ за 1-2секунди се чува притропване.
Последно промяна от Akima на 13 Май 2015 15:40, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.Референтна.

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 25 Сеп 2011 20:26

кажи все пак с кой двг е :)
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

taisana
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Май 2008 09:12

Мнение от taisana » 26 Сеп 2011 21:02

Бензин 1,6 wwti,ръчни скорости.Познат ми каза че са повдигачи обаче несе чува когато запали а когато тръне на скорост еднократно и после несе чува дакато не престои загасена на следващото потеглане.

chaval
Мнения: 203
Регистриран на: 29 Мар 2008 23:42
Местоположение: София

Мнение от chaval » 26 Сеп 2011 21:08


taisana
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Май 2008 09:12

Мнение от taisana » 28 Сеп 2011 00:04

Благодарско колега!

muf
Мнения: 447
Регистриран на: 30 Окт 2009 22:59

Мнение от muf » 28 Сеп 2011 16:00

Няма общо с VSC с накладки и прочие
Проблема е установен в Русия отдавна:
http://www.autocommunity.ru/forum/toyot ... 07/t11141/
Гледайте на стр.6 където са описали наличието на проблема и при Аурис и са дали решението.
При мен също го има, както и пречукването на кормилото при по-големи неравности (за него има и издаден сервизен бюлетин).
Не съм се занимавал защото не се влошава и не е дразнещо, но скоро мисля да се занеса до Тойота и да ги поразпитам

(не е гарантирано че твоят случай е същия, но явно това е производствен дефект)
Corolla 1.6 Dual VVTI 2008г
Rav 4 I 2.0 1998 г.

Аватар
Nily_p
Мнения: 102
Регистриран на: 07 Мар 2008 11:08
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Nily_p » 30 Сеп 2011 16:08

Това притропване е нормално. По този начин се прави check на системите за сигурност. Пише си го и в книжката на автомобила!!! И на мен ми беше трудно да го приема, но това е.
Не съм много добър по Руски, но руснаците в темата отначало говорят точно за този шум и, че всичко си е нормално. После темата прераства и се обсъждат съвсем други тропания и тн, на които са намерили решение...


[quote="muf"]както и пречукването на кормилото при по-големи неравности (за него има и издаден сервизен бюлетин). quote]

Малко offtopic.gif по темата: muf имаш ли повече инфо за пречукването на кормилото? Къде мога да прочета сервизния бюлетин?

Благодаря предварително
Това, че караш Мерцедес не те прави ШофЬОр!

muf
Мнения: 447
Регистриран на: 30 Окт 2009 22:59

Мнение от muf » 01 Окт 2011 21:55

Всъщност цялата руска тема е точно за това притропване при потегляне
Никакви системи за сигурност не се тестват, просто си има техническо недоглеждане, установено и отстранено от представителите на Тойота в Русия
Нашите си правят пас, макар че за всяко от тези неща си има сервизен бюлетин и проблема е масов.

Ето това е решението:
Японцы приезжали к ним искать искать решение проблемы - нашли!
Нарушен момент затяжки правой передней шаровой (или шруса, что-то затупил, никак не вспомню..). От этого туда набивается грязь и появляется это клацкание.
Снятие-установка правого шруса/шаровой (опять туплю) решает проблему клацкания. Все в один голос говорят, что проблема широко известна и распространена (после визита японцев, до этого руками разводили). Больше не клацкает.
За кормилото го има в същия сайт, има и качен сервизния бюлетин.
Препоръката на Тойота е смяна на кормилната рейка !!!
На мен ми беше отговорено че се сменяло някакво каре (при издаден сервизен бюлетин от производителя за рейка), но при мен било много леко и си било даже нормално да се обират луфтовете при неравности....
Имам гаранция до 2013 но не мисля да го чакам да се усили
Ще пробвам при друг дилър (макар че от Венци в Търново съм бил доволен), защото не ми се ще да сменям рейката извънгаранционно при положение че производителят изрично е указал че там има проблем. Ако пак има отказ мисля да пиша на Тойота за обяснение dry.gif
Corolla 1.6 Dual VVTI 2008г
Rav 4 I 2.0 1998 г.

Аватар
savov63
Мнения: 98
Регистриран на: 30 Ное 2009 16:08
Местоположение: Приморско

Мнение от savov63 » 02 Окт 2011 09:12

И на мен ми казаха от Тойота Бургас че се сменяло карето на кормилната колона което струвало 303лв. без труда.
Последно промяна от savov63 на 02 Окт 2011 18:52, променено общо 1 път.
TOYOTA AURIS D4D

Аватар
Brigo
Мнения: 69
Регистриран на: 06 Юли 2010 19:01

Мнение от Brigo » 02 Окт 2011 10:00

При мен това причукване си го имаше още от самото начало, но просто не ми правеше особено впечатление, докато не зачетох разни теми във форума за карета,рейки и тн. (на Авенсис специално) В Тойота на Цариградско направиха една бързо кръгче и ми казаха, че карето е за смяна. Оправиха го точно за 2 часа - гаранционно и оттогава всичко е 6 :thumbsup: Така че колеги тичайте докато сте още в гаранция smile.gif
Toyota Auris 1.4 D4D '08
Hyundai Terracan 2.9 CRDI '06

muf
Мнения: 447
Регистриран на: 30 Окт 2009 22:59

Мнение от muf » 02 Окт 2011 15:54

Brigo написа:При мен това причукване си го имаше още от самото начало, но просто не ми правеше особено впечатление, докато не зачетох разни теми във форума за карета,рейки и тн. (на Авенсис специално) В Тойота на Цариградско направиха една бързо кръгче и ми казаха, че карето е за смяна. Оправиха го точно за 2 часа - гаранционно и оттогава всичко е 6 :thumbsup: Така че колеги тичайте докато сте още в гаранция smile.gif
И оттогава проблема го няма?
Corolla 1.6 Dual VVTI 2008г
Rav 4 I 2.0 1998 г.

Аватар
pesheto
Мнения: 73
Регистриран на: 13 Май 2010 14:23
Местоположение: София

Мнение от pesheto » 11 Окт 2011 15:20

Brigo написа:При мен това причукване си го имаше още от самото начало, но просто не ми правеше особено впечатление, докато не зачетох разни теми във форума за карета,рейки и тн. (на Авенсис специално) В Тойота на Цариградско направиха една бързо кръгче и ми казаха, че карето е за смяна. Оправиха го точно за 2 часа - гаранционно и оттогава всичко е 6 :thumbsup: Така че колеги тичайте докато сте още в гаранция smile.gif
Това горе долу преди колко време е било и дали си дал някакви пари за първоначалната консултация, защото от скоро имам същия проблем със страннто потропване.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 11 Окт 2011 16:39

Ако си в гаранция, може да ти сменят карето на кормилния прът гаранционно.
Ако не си, смазва се със специална грес. Някой беше писал подробно.
Трети вариант е да си караш така, ако не те дразни понякога лекото потропване и ако то не е силно.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Мнение от Georgepetrov137 » 11 Окт 2011 17:38

И при мен го имаше прихлопването на волана от самото начало и ми смениха карето на кормилната рейка в Спекта ауто Бургас преди около 16хл км гаранционно и досега проблеми няма.
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Аватар
Brigo
Мнения: 69
Регистриран на: 06 Юли 2010 19:01

Мнение от Brigo » 12 Окт 2011 20:46

Включвам се с малко закъснение. Проблемът си го имаше още откакто я взех, но си мислех,че е нормално - все пак колата беше чисто нова. Иначе карето го смениха съвсем скоро преди да ми изтече гаранцията и съм супер доволен - няма и помен от причукване, а и в ТМ Ауто на Цариградско се справиха учудващо бързо и бяха доста отзивчиви за разлика от друг път :thumbsup: Първият път, когато отидох я изкараха за пробно кръгче и веднага установиха какъв е проблемът, записах си час и всичко приключи благополучно без да давам каквито и да било пари - все пак колата беше още гаранция. Иначе предишният ден в сервиза в Люлин ми казаха, че това било нормално за Аурисите и че не трябва да се притеснявам - за тях нямало проблем в колата. Та горещо ви препоръчвам да го подминавате при нужда wink.gif
Toyota Auris 1.4 D4D '08
Hyundai Terracan 2.9 CRDI '06

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 115 госта