дясно каре Авенсис

sabin
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Авг 2014 11:36
Местоположение: гр.Ямбол

дясно каре Авенсис

Мнение от sabin » 17 Авг 2014 18:59

Привет!
От известно време при ускорение се чувства тресене! Попаднах на тема в която имаше същия проблем и се оказа дясно каре. Днес я вкарах на канал и се усеща луфт в дясното вътрешна каре. Лявото е "бетон". Та въпроса ми към вас е кое се сменя? Каре, чашката или комплект? И евентуално да ме насочите от къде може да се вземат. Колата е Авенсис 2,0 D4D 110 к.с. комби 2003 г.
Поздрави!

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: дясно каре Авенсис

Мнение от sha4ev » 17 Авг 2014 20:29

sabin написа:Привет!
От известно време при ускорение се чувства тресене! Попаднах на тема в която имаше същия проблем и се оказа дясно каре. Днес я вкарах на канал и се усеща луфт в дясното вътрешна каре. Лявото е "бетон". Та въпроса ми към вас е кое се сменя? Каре, чашката или комплект? И евентуално да ме насочите от къде може да се вземат. Колата е Авенсис 2,0 D4D 110 к.с. комби 2003 г.
Поздрави!
Как изпробва луфта,като повдигаш нагоре-надолу или,като се опитваш да завъртиш пръта на полуоската напред-назад.Питам,защото имам същия проблем,но при мен е нагоре и надолу луфта,което се оказа,че имало някакви пластини в скоростите,които са за смяна.По принцип аз мойте ги рециклирам.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

sabin
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Авг 2014 11:36
Местоположение: гр.Ямбол

Re: дясно каре Авенсис

Мнение от sabin » 17 Авг 2014 20:50

Луфта го констатира монтьор. А вибрациите са само при рязко ускоряване.

sabin
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Авг 2014 11:36
Местоположение: гр.Ямбол

Re: дясно каре Авенсис

Мнение от sabin » 04 Ное 2014 19:14

Привет отново!
Имам молба към колегите за помощ за отстраняване на въпросното тресене.
До сега съм сменил дясната полуоска и преден и заден тампон на двигателя. Е пустото тресене остана. Появява се единствено при скорост 80-100 км. на пета скорост. Прави го и с летни и зимни гуми които са перфектно балансирани. От всичко което съм сменил единствено вече не тресе двигателя при палене и потегляне. Имам колега със същия автомобил, но седан и проблема при него е същия.
Та ако някой се е сблъсквал с такъв проблем или има идея от какво е да сподели!

Avensis fen
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Окт 2014 09:36

Re: дясно каре Авенсис

Мнение от Avensis fen » 04 Ное 2014 20:57

Според мен маховика е тръгнал. Пробвай докато караш на 5та скорост с около 50 км/ч да подадеш рязко газ и виж дали ще притриса и слушай за харсктерното дращене от към съединителя. Също така при изгасяне на двигателя при притрисането слушай за леко нехарсктерно хлопване. При палене при тръгнал маховик след като двигателя запали също може да има леко притрисане за около 2-3 секунди.
Не съм механик и се извинявам ако мнението ми не е меродавно с това на някой професионалист.
Последно промяна от Avensis fen на 05 Ное 2014 20:26, променено общо 1 път.

sabin
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Авг 2014 11:36
Местоположение: гр.Ямбол

Re: дясно каре Авенсис

Мнение от sabin » 05 Ное 2014 18:59

Такива шумове като описаните и тресене няма. А съединителя е сменен преди около 40 х. км. Кара се предимно извън града.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Lachon, Majestic-12 [Bot] и 22 госта